Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak długo się czeka na odpowiedź ZZ ?
strony: [ 1 ]
krystyna15-05-2003 14:59:32   [#01]

 Wiadomo, że biorąc pod uwagę POROZUMIENIE MINISTRA OŚWIATY I WYCHOWANIA ORAZ MINISTRÓW PROWADZĄCYCH SZKOŁY Z ZARZĄDEM GŁÓWNYM ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO  z dnia 25 czerwca 1984 r.w sprawie zasad współdziałania w dziedzinie oświaty i wychowania organów administracji państwowej ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego (Dz. Urz. MOiW Nr 11, poz. 72)

oraz takie samo z Solidarnością, dyrektor jest obowiązany zapoznać się ze stanowiskiem właściwego zarządu oddziału związku zawodowego przed podjęciem decyzji w indywidualnych sprawach pracowniczych, a w szczególności w sprawie: 

  • wypowiedzenia umowy o pracę,
  • rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem mianowanym,
  • każdorazowej zmiany istotnych warunków pracy lub płacy pracownika

Ile dni czekamy na odpowiedź ???

Coś mi świta, że 5 - ale skąd mi się to wzięło.....

krystyna15-05-2003 19:15:21   [#02]

znalazłam !!!

No to sama sobie odpowiem.

Dobrze Ci świtało te 5 dni, a jest o nich w KP:

"Art. 38. § 1. O zamiarze wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę zawartej na czas nie określony pracodawca zawiadamia na piśmie reprezentującą pracownika zakładową organizację związkową, podając przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

§ 2. Jeżeli zakładowa organizacja związkowa uważa, że wypowiedzenie byłoby nieuzasadnione, może w ciągu 5 dni od otrzymania zawiadomienia zgłosić na piśmie pracodawcy umotywowane zastrzeżenia.

§ 5. Po rozpatrzeniu stanowiska organizacji związkowej, a także w razie niezajęcia przez nią stanowiska w ustalonym terminie, pracodawca podejmuje decyzję w sprawie wypowiedzenia. "

RomanG15-05-2003 19:21:16   [#03]

:-)

> No to sama sobie odpowiem.

Matko!  :-)))
krystyna15-05-2003 19:41:53   [#04]

Romanie !

A co, nie można ???

A tak poważnie, pytanie zadałam będąc jeszcze w pracy, sprawa pilna, bo od poniedziałku nauczycielka idzie na urlop zdrowotny, a tu trzeda zdążyć dać wypowiedzenie !!!

W domu myślałam dalej, no i w KP wreszcie znalazłam.

A to, co znalazłam wpisałam tutaj tylko dlatego, że:

  1. może przyda się jeszcze komuś....
  2. nie czekam bezczynnie, aż coś samo mi ....

Pozdrawiam - krystyna

RomanG16-05-2003 10:45:36   [#05]

Krysiu :-))

Przecież ja tak niewinnie zakrzyknąłem. Z sympatią :-))

Po prostu fajna sytuacja. Pytanie wisi, wisi, nikt się go nie tyka, w końcu musiałaś odpowiedzieć sama :-))  No i tak wdzięcznie zwracasz się do siebie: dobrze Ci świtało te 5 dni.  :-)

Podeszłaś z humorem, a mnie to rozbawiło. Naburmuszona??  ;-)
krystyna16-05-2003 11:44:24   [#06]

niewinny Romanie !

Ja ???

NIGDY !!!

Marek Pleśniar16-05-2003 12:07:35   [#07]

:-)

tak Romanie - Krystyny w tym forum słyną z porządku w papierach i zaradności. O innych przymiotach zaczepiać nie śmiem (Ty, skubany, za to jak najbardziej;-)

fredi18-05-2003 08:03:42   [#08]

Krysiu!

dostałas odpowiedź , czy jeszcze czekasz?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]