Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dziecko nie przyszło na egzamin
strony: [ 1 ]
Gaba10-05-2003 07:25:49   [#01]

Mam pytanie

-         gdzie są organizowane w dodatkowych terminach egzaminy, jak się zgłasza dzieciaka, który będzie najprawdopodobniej na taki egzamin szedł. Wczoraj nam panna nie przyszła – mimo nalegań i pertraktacji z matką. Jej prawo. Zdarzyło się. Chora z gorączką 37,2.  :(

 

 

 

 

Czasem na egzamin była wyznaczana  inna szkoła, więc muszę jakimś pismem poleconym rodzica powiadomić. Wypadałoby.

 

Czy dziecko, które nie zdawało jednej części, powtarza tylko tę jedną? Chcę się upewnić.

 

Ponieważ terminy dodatkowego egzaminu są w czerwcu, to wyniki za jakiś czas – np. 1 lipca przychodzą do szkoły - i co dalej?

 

Czy to dziecko jest klasyfikowane – tak, normalnie!

 

Ale czy otrzymuje świadectwo – przecież warunkiem ukończenia gimnazjum jest przystąpienie do egzaminu, a jak zdaje po terminie –  a jak nie przystąpi do dodatkowego terminu...

 

Więc się wydaje/czy nie wydaje świadectwo?

 

 

Załóżmy, że przystąpiło do egzaminu - to ktoś (rada?) się powinien zebrać i go  ze szkoły wypuścić – to chore.

 

A kiedy przyjdą wyniki dodatkowego egzaminu to, kto ma czekać na 1,2,3 lipca?

Napisać świadectwo z datą lipcową, kto je napisze (dobra – dobra mamy w komputerze)... a kto podpisze? Z jaką datą? A może wydac swidectwo ukończenia gimanzjum i jest ono ważne jedynie z zaświdczeniem z OKE?

 

 

Przecież to jest chore!

 

 

 

 

 

Ewa z Rz10-05-2003 22:34:47   [#02]

W zeszłym roku wyniki były po tygodniu od napisania egzaminu w 2 terminie. I uczeń pisał go w SWOJEJ szkole.

Oddając prace uczniów złożyłaś wykaz uczniów, którzy nie przystąpili do egzaminu (2 części). W dodatkowym terminie przyjdzie do szkoły właściwy arkusz egz (tylko 2 część), uczennica napisze - musisz powołać 3 osobowa komisję i przeprowadzić egzamin wg normalnej procedury.

Pamiętam, że wraz z arkuszem przyszło pismo, że wypełniony arkusz należy wysłać do OKE, ale w tym roku może  być inaczej. Jak nie ędzie żadnej informacji, to trzeba go odnieść tam gdzie teraz były odnoszone.

Ze świadectwem spokojnie, możesz je wypisać i podpisać, bo teraz nie umieszczasz na nim wyniku egzaminu. Wydasz dziecku razem z zaświadczeniem z OKE.

BożenaB12-05-2003 16:45:30   [#03]
Gaba jeszcze pytała, czy to dziecko jest klasyfikowane.
Termin czerwcowego egzaminu musi być przed konferencją klasyfikacyjną, żeby było wiadomo, czy uczeń do egzaminu przystąpił. Jak przystąpił, to się klasyfikuje i może  w wyniku klasyfikacji mieć ukończenie szkoły. Myślę też, że świadectwo należy wydać w normalnym terminie - jak dla wszystkich. Najwyżej zaświadczenie otrzyma potem. To szkoła ponadgimn. ma żądać świadectwa + zaśw OKE.
Jak nie przystąpił w czerwcu, to się klasyfikuje - powtarzanie klasy.
Gaba12-05-2003 16:49:10   [#04]

A kiedy mam tę konferencję zrobić, jak nie będzie już nauczycieli w dniu i po dniu egzmianu - kto  np. 1 lipca sklasyfikuje tego dzieciaka?

 

I to jest problem.

BożenaB13-05-2003 13:12:44   [#05]
Ze strony CKE: "Uczniowie klas trzecich gimnazjów będą pisali część humanistyczną egzaminu w dniu 8 maja 2003 r., o godz. 9.00, natomiast część matematyczno-przyrodniczą w dniu 9 maja 2003 r., o godz. 9.00. Dodatkowe terminy tego egzaminu to dla części humanistycznej 24 czerwca 2003 r., godz. 9.00, a dla części matematyczno-przyrodniczej - 25 czerwca 2003 r., godz. 9.00."

To znaczy, że konf klasyf dla tego ucznia może być najwcześniej 24/25. 06 o godz np 9.20. O godz 10,00 mogłoby byc juz uczniowi wręczone świadectwo. I dopiero po tym urlopy ...
BożenaB13-05-2003 13:15:50   [#06]
No, przesadziłam - musimy poczekać aż skończy pisać egzamin ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]