Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uzupełnienie etatu
strony: [ 1 ]
Dorsto09-05-2003 18:20:33   [#01]

 

Mam następujący problem i zwracam się z prośbą  o pomoc :-)

Czy można uzupełnić etat w szkole podstawowej godzinami  w liceum bądź technikum (wf)? A może ktoś tak uzupełnia etat?

Przeszukałam archiwum, ale znalazłam jedynie przypadki uzupełniania etatów w zespołach szkół. KN nie wymienia typów szkół, a przecież szkoły ponadgimnazjalne podlegają innym władzom niż podstawowe. 

Bardzo proszę ...

Ewa z Rz09-05-2003 19:47:02   [#02]

Można, ale...

O uzupełnianiu etatu decyduje organ prowadzący, właściwy wg zatrudnienia n-la, za zgodą obu dyrektorów szkół (wg brzmienia art 22 KN).

W przypadku, gdy szkoły sa prowadzone przez różne organy prowadzące wymaga to porozumienia pomiędzy organami.

W praktyce: organ prow. szkołę, w której n-l jest zatrudniony, zwraca się z prośbą do organu prow. szkołę, w której n-l ma uzupełniać, a ten się zgadza (lub nie) po uprzednim porozumieniu się z dyrektorem tej szkoły.

Poczym organ właściwy dla miejsca zatrudnienia n-la kieruje go na uzupełnianie.

Nauczyciel może uzupełniać w dowolnej szkole, byleby tylko miał kwalifikacje do prowadzenia zajęć, którymi ma uzupełniać (lub nie, za zgodą KO).

MMM10-05-2003 07:05:49   [#03]

czy można?

Czy można zatrudnić nauczyciela dyplomowanego na jeden rok (ma uzupełniać w mojej szkole etat na 2/18). Czy mogę wyrazić zgodę tylko na jeden rok, czy muszę zatrudnić go na czas nieokreślony. W perspektywie nie mam dla niego tych 2 godzin.
fredi10-05-2003 09:31:39   [#04]

ty go nie zatrudniasz, on u ciebie tylko uzupełnia etat.

Tylko przez  rok. Od nowego roku moze byc tak , że twój nl będzie uzupełniał w innej szkole

Dorsto10-05-2003 12:43:19   [#05]

Dziękuję

bardzo dziękuję za pomoc

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]