Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Stołówka szkolna a nauczyciele
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane07-05-2003 11:17:50   [#01]
Witam ! Czy w stołówce szkolnej może stołować się nauczyciel lub inny pracownik szkoły ?. Jeśli tak to na jakich warunkach. Organ prowadzący zajął stanowisko, że w stołówce można prowadzić wyłącznie dożywianie dzieci. Jak jest u Was ?
Marek Pleśniar07-05-2003 11:22:25   [#02]

u nas nauczyciele mogą się stołować, ale obowiązuje ich inna stawka - wyższa. Rzecz w tym, że gmina finansuje koszta utrzymania stołówki związane z żywieniem uczniów a nie dorosłych.

A co to za stanowisko organu prow? Decyzja zarządu czy widzimiś wydziału oświaty?

GregWeb07-05-2003 11:38:31   [#03]

U mnie w szkole jest dokładnie tak jak u Marka. Nauczyciele płacą inną, wyższą stawkę za obiad.

A na jakiej podstawie "organ" zajął takie stanowisko?

Marek z Rzeszowa07-05-2003 12:21:00   [#04]

Ponieważ koszty utrzymania stołówki szkolnej, nie są ujęte w subwencji oświatowej, to gmina ponosi pełne koszty.

I, oczywiście jako sponsor decyduje o sposobie korzystania ze stołówki przez osoby nie będące uczniami (uczniów obowiązuje zasada opłacania tzw. "wsadu do kotła").

Można ustalić pełny koszt, można dać nauczycielom zniżkę. Wszystko zależy od gminy.

Inna sprawa to pracownicy kuchni (obiady za darmo) oraz nauczyciele sprawujący opiekę nad dziećmi w stołówce (oni powinni ponosić koszty jedynie wsadu do kotła).

Oczywiście można również ustalić zasadę zakazu korzystania z obiadów przez nauczycieli.
Oczywiście trzeba być wyjątkowo złośliwą osobą by to zaproponować...

Marek

Konto zapomniane07-05-2003 14:02:28   [#05]
Organ twierdzi, że w przypadku stosowania wyższej stawki dla nauczycieli będzie mieć dochód i będzie zmuszony  odprowadzać podatek. Stanowi to utrudnienie nie do pokonania. Nie warto prowadzić działalności gospodarczej dla kilku stołujących się nauczycieli.
Ewa z Rz07-05-2003 14:19:47   [#06]

To nie dochód

Jeśli n-le płacić będą JEDYNIE kwotę odpowiadającą poniesionym nakładom (na jeden obiad), to nie będzie dochodu, a jedynie zwrot poniesionych kosztów.

Dochód byłby dopiero wówczas gdyby obiady zostały obłożone marżą - czyli prowadzący stołówkę miałby na nich zysk.

Elusia07-05-2003 16:18:18   [#07]
U nas nauczyciele i inni pracownicy płacą 150% ceny obiadu. Te 50% odprowadza się do miasta.
Grazia08-05-2003 19:40:49   [#08]

A u nas jedzą wszyscy!

Ustalono porcje dla dorosłych i dla dzieci. Dorosły płaci więcej, gdzieś o 50%. Stołować może się każdy - nauczyciel oraz rodzic, jeśli jedzą również jego dzieci. Są także obiady na wynos, w trojakach. Obiady są jednodaniowe, raz zupa,  raz drugie danie. Gdy danie jest typu naleśnik, to również w tym dniu jest zupa. Do obiadu często dodawane są jogurty, owoce, bułki słodkie lub hot-dog.
Marek Pleśniar08-05-2003 20:15:28   [#09]

o ja cie:-)))

zjadłbym nalesnika.. takiego z dżemem-)))

Gaba08-05-2003 21:52:53   [#10]

u mnie jest ajent, nie ma wsadu, ani nic - mam sponsorów, a jak mi brakuje to robimi akcje... fajnie się spisuje MOPS. Kochani są proboszczowie.

Jemy wszyscy, kto głodny - nie pozwoliłam na stołowanie się osób obcych, bo się boję o dzieci, ale se można wziąć na wynos (jakie ruskie!!!, jakie gołąbki, cuda!). A starszym osobom i kilku jeszcze - ajent nosi do domu. Trudno, dzieci są najważniejsze, to centrum sporego miasta.

Hanna09-05-2003 07:38:57   [#11]

a cena?

jaką macie cenę obiadów? Szczególnie interesuje mnie jak to wygląda u Gaby przy ajencie?
GregWeb09-05-2003 08:13:43   [#12]

Taniej już się chyba nie da...

Uczeń - 1,60

Nauczyciel i inny pracownik szkoły - 2,00

Na wynos dla każdego - 3,40

Obiady dwudaniowe, Stołówka wydaje ok. 270 obiadów dziennie.

Elusia09-05-2003 08:36:07   [#13]

Da, da...

U mnie 1,50. Dorośli 2,25.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]