Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godz. dyra na przedmioty
strony: [ 1 ]
majra07-05-2003 09:28:01   [#01]
Witajcie.
Chciałam się tylko skonsultować czy i u Was też całkowity zakaz przydziału godzin dyrektorskich na przedmioty. Może ktoś wie o dobrym programie edukacji ekologicznej i zdrowotnej. Dzięki za podpowiedź.
beera07-05-2003 09:34:05   [#02]

Nie ma takiego zakazu

a nawet gdyby był warto byłoby mieć  w ...nosie, bowiem nie jest oparty o żaden przepis prawny

BożenaB07-05-2003 09:40:05   [#03]
Właśnie tak. A poza tym ścieżki zdecydowanie powinny być zintegrowane z treściami przedmiotowymi. Można tłumaczyć  dodanie dyr na realizację treści ścieżek w przedmiotach . U nas dodaje się dyr do niektórych przedmiotów.
GregWeb07-05-2003 09:56:25   [#04]

A nawet można

wg par. 2 ust 5  Rozp. MENiS z dnia 12 lutego 2002 godziny do dysp. dyrektora można przeznaczyć m. in. na "okresowe lub roczne zwiększenie liczby obowiązkowych zajęć dydaktycznych".
BożenaB07-05-2003 16:40:25   [#05]
Miałam za krótką przerwę i odniosłam sie tylko do "nie ma zakazu". Greg na świętą rację. W dalszej części rozp. jest też m.in. na realizację treści ścieżek przedmiotowych i nie pisze, że one muszą być w formie odrębnych zajęć.
Całe zamieszanie wzięło się z jesiennej interpretacji menis "ministerstwo daje wystarczającą ilość godzin na realizacje treści zajęć obowiązkowych. Jakby ministerstwo uznało, że trzeba więcej, to by dołożyło " - tak mniej więcej to brzmiało. Wizytatorzy są posłuszni .... interpretacjom  menia a nie prawu i dlatego wielu zapowiadało, że nie podpisze arkuszy z dodanymi dyr do przedmiotu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]