Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sekretarka
strony: [ 1 ]
rena03-05-2003 17:41:11   [#01]

Cześć, w ten świąteczny, piękny dzień. Jak by ktoś się nudził to proszę, może mi podpowie:

Czy szkółka wiejska 7- oddziałowa (130 uczniów) może mieć sekretarkę?Bo ja własnie mam zamiar złożyć taką prośbę wraz z arkuszem organizacyjnym do organu prowadzącego.

Może ktoś już miał ten sam problem i podpowie mi jak umotywować taką prośbe, aby organ wyraził zgodę. Pozdrawiam i czekam. Hej

Marek Pleśniar03-05-2003 18:00:42   [#02]

to zalezy od zasad przyjetych przez waszą gminę i od jej... widzimisia. Czyli..może. Ale nie musi:-) Szkoły tej wielkosci mają sekretarki.

Pisz - bo teraz na to pora. Jak odrzucą to nie wstyd - działasz dla dobra placówki - a źle jest nie sygnalizować potrzeb.

Samorządy często potem twierdzą: "no przecież nie prosiliście" :-) Jak nie teraz to innym razem - ale trzeba przypominać.

A jak umotywować?

Skorzystaj z zakresu czynności sekretarza szkoły - jest taki u Henia Baniaka: http://www.edukator.net.pl/regulaminy/zak_czyn/sekretarz.html

Elusia03-05-2003 19:01:53   [#03]
Ja mam 6 oddziałów i mam sekretarkę na cały etat.
rena03-05-2003 19:10:51   [#04]
Tobie Elusia to sie powodzi, a ja nie wiem w co ręce włożyć, nie mówię już o pracy kancelaryjnej, ale mam budowę sali gimnastycznej i rozbudowę szkoły, no i 9 godz. dydaktycznych.
Elusia03-05-2003 19:28:36   [#05]
To znaczy kiedyś miałam dużo więcej. I tak zostało. Na szczęście.
krystyna03-05-2003 19:46:06   [#06]

najczęściej bywa tak, że organ w swoim regulaminie określa udział % pracowników administracji i obsługi w stosunku do liczby nauczycieli lub dzieci lub ...........

U mnie jest to np. 20 % z liczby nauczycieli, a że nieco ona spadnie, to trzeba zdecydować kogo z administracji czy obsługi zwolnić....

A to już organu nie interesuje, czy zawalą nas papiery, czy brud.....

Liczy się łączna liczba etatów - może podobnie jest u Ciebie i wtedy nie "prosisz" o sekretarkę, tylko nieco inaczej ustawiasz pracę w szkole ???

beera03-05-2003 20:26:56   [#07]

warto

popatrzeć także przygotowując się do rozmów na zakresy obowiązków pracowników waszego zakładu obslugi szkół.

Powinnnas chyba wykazac, ktore z przypisanych im czynności mogłaby wykonywać twoja sekretarka.

Nie wiem, co to mogloby być- kadry, bilety miesięczne, prowadzenie dokumentacji ZFŚS

no i oczywiście watro wykazać jakie twoje obowiązki przejęłaby zatrudniona osoba - pewnie prowadzenie dokumentacji typu Księga uczniów, ocen, legitymacje uczniowskie

Chyba powinnas także napisać w jaki sposób to wpłynie na jakość pracy szkoły .

Nie wiem jakie masz pensum w sytuacji nieposiadania administracji , ale warto napisac czym powinnas się zajmować i czym bedziesz gdy otrzymasz pomoc .

............

W naszej gminie sekretarki na cały etat są nawet w szkolach, w ktorych jest 80cioro dzieci.

beera03-05-2003 20:28:56   [#08]

i rzeczywiście

Krystyna zadała trafne pytanie-

może warto zejść z etatu ( choc częsci) sprzataczek lub konserwatora?

Marek Pleśniar03-05-2003 20:30:17   [#09]

raczej tak

nie musi to być cały etat. Ludzie operują nawet cwiartkami (eatatów rzecz jasna:-)

rena03-05-2003 20:48:52   [#10]

Dzięki za otrzymane rady. A może ktoś z Was wie czy są podane gdzieś normy w m2 powierzchni do sprzątania, czy one obowiazują ? Ponieważ do tej pory to miałam 2,5 etatu obsługi (nauczycieli 12 osób)  a wg metrażu to nie wiem - szkoła z salą będzie liczyć 1.700 m2, a obecnie niecałe 600m2. Czekam na jakąś podpowiedź. Gdzie mogę znaleźć normy powierzchni do sprzątania na jedną osobę ?

beera03-05-2003 21:21:57   [#11]

u nas normy :-)

ustaliła gmina :-)))

i inny przelicznik jest metra korytarzowego, inny klasowego, inny ubikacyjnego ;-)

Wyższa szkoła jazdy ;-))

.......

jeśli chodzi o sprzątaczki- ja mam dwa duże budynki, ogromne tereny zielone ( niektorzy widzieli, to moga potwierdzić)

i mam dwie sprzątaczki, jednego konserwatora i sekretarkę i 5 godzin pensUM

beera03-05-2003 21:23:18   [#12]
duże budynki + oczywiście salę gimnastyczną ( na ktorą jest także inny przelicznik :-)
rena03-05-2003 21:26:33   [#13]
Asia , a ile masz uczniów. Ja mam pensum 9 godz.
beera03-05-2003 21:53:25   [#14]

mam

200 w jednej szkole i 80 w drugiej ( takiej filialnej )( w tej drugiej tez jest sekretarka)
Marek Pleśniar03-05-2003 22:42:14   [#15]

a co to pensUM?

potwierdzamy! dobrze ma kurka:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]