Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Art. 20 a urlop wychowawczy
strony: [ 1 ]
Anka K03-05-2003 15:16:41   [#01]
Czy mogę zwolnić z Art. 20 nauczycielkę, która do 31 VIII będzie na urlopie wychowawczym, a ja w żaden sposób nie znajdę dla niej ani jednej godziny od 1 września? Ta Pani na urlopach przebywa od 7lat ( ma niepełnosprawne dzieci) W tym czasie zlikwidowano podstawówkę, powstało gimnazjum. Na razie konfliktu nie ma, nauczycielka zgadza się na Art. 20, ale czy jest to zgodne z prawem? Anka
Ewa z Rz03-05-2003 20:05:21   [#02]

Jest

zgodne z prawem. Urlop wychowawczy obecnie nie chroni przed zwolnieniem.
Gaba03-05-2003 20:11:05   [#03]
od kiedy...
Anka K04-05-2003 11:16:36   [#04]
Dzięki, Ewa. Widzę, że Gaba ma wątpliwości. Moje wzięły się stąd, że prawnik na studiach z zarządzania mówił, że przed Art. 20 nie chroni tylko urlop zdrowotny. Tymczasem w ostatnim Głosie Nauczycielskim przeczytałam, że wypowiedzenia nie można zręczyć nauczycielowi, który przebywa na urlopie( zdrowotnym? wychowawczym?) Trochę mi to wszystko namieszało.Anka
benedu gda04-05-2003 12:01:48   [#05]

Wątpliwości (nawet GN nie jest wyrocznią)

Ja bym napisał warunkowo: ... jeśli przed końcem okresu wypowiedzenia nie złoży Pani wniosku o przeniesienie w stan nieczynny ...

Rozumiem wątpliwości Gaby, bo gdzie jest szacunek dla konstytucyjnej zasady ochrony macierzyństwa?

A może by tak spróbować poszukać te pół etatu kosztem ograniczenia wymiaru zatrudnienia choćby i trzec nauczycieli?

Anka K04-05-2003 12:11:38   [#06]
Problem w tym, że jest to nauczycielka muzyki, a w całej szkole mam 16 godz. muzyki i dwie osoby z kwalifikacjami. Już nic nie wymyślę- nie da się uniknąć zwolnienia. Anka

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]