Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zniżka na obiady dla n-li świetlicy
strony: [ 1 ]
violka24-04-2003 18:25:18   [#01]

nauczycielka świetlicy twierdzi że należy jej się znizka za obiady w stołówce szkolnej, bo opiekuje się dziećmi w czasie przerwy obiadowej (idzie na obiad ze swietlicowymi, ale faktycznie całą przerwę dyżuruje na stołówce)

twierdzi że jak kilka lat temu zabrali im dodatek za wychowawstwo - dali za to mozliwość zniżki za obiady (płacą więc mniej, jak uczniowie, a nie nauczyciele - różnica 40 gr)

wg mnie nie ma podstawy prawnej do takich działań, a że dyżuruje - przecież każdy n-l ma dyżury, a opieka nad dziećmi świetlicy w czasie obiadu to ich obowiązek

może się mylę i jest jakiś przepis na to ?

Hanna24-04-2003 20:02:33   [#02]

tak jest rzeczywiscie!

 ale podstawe prawna podam jutro,pozdrawiam.
Hanna24-04-2003 20:03:35   [#03]

miało być

 podstawę prawną, przepraszam
violka24-04-2003 21:17:23   [#04]

dzięki Haniu

czekam

Hanna25-04-2003 16:23:50   [#05]

skleroza!

 bardzo Cie przepraszam ale niestety skleroza nie pozwoliła mi wziąc ze szkoły mojej mądrej książki! Jutro prawdopodobnie bedę musiała podejść a dziś mogę tylko podać, że kwestie obiadów i odpłatności za nie dla nauczycieli swietlicy omówiono w piśmie MEN z dnia 01.02.94 roku  nr rej.dok.-1743-1-MH/94 . Inne traktowanie nauczycieli świetlicy motywuje się w nim kwestiami wychowawczymi. Nie wiem czy to Ci wystarczy czy poczekasz jeszcze do  jutra?
benedu gda25-04-2003 16:43:12   [#06]

Nie musisz dowodzić, że nie jesteś wielbłądem:-)

Violka,

nie ma żadnego powszechnie obowiązującego praw w tej materii. Kiedyś, owszem było. Teraz ten, kto ustala odpłatność za posiłki w stołówce szkolnej może (nie musi) dowolnie obniżać ceny posiłków w szczególnych sytuacjach .

Jesli nauczycielka świetlicy twierdzi, że należy się jej zniżka za obiady w stołówce szkolnej, niech dostarczy Tobie podstawę prawną tego roszczenia. Nie dostarczy - wiec nie zawracaj sobie głowy niepotrzebnymi problemami.

Nauczyciel powinien (a od mianowanego - ma obowiązek) znać prawo oświatowe i umieć je stosować (również do siebie).

Hanna25-04-2003 17:13:30   [#07]

równie dobrze!

 ona jak będzie perfidna poczeka na błąd Violki i uprzejmie doniesie komu trzeba, że dyrektor pozbawia ja należnych jej praw!
benedu gda25-04-2003 17:28:26   [#08]

Spokojnie, bez leku ...

Nie doniesie, bo Violka nie pozbawia jej żadnych praw. A jeśli zdarzy się błąd - którz ich nie popełnia? - po prostu trzeba go naprawić.

A na perfidię ani lekarstwa, ani szczepionki nie ma.

violka25-04-2003 19:23:35   [#09]

Haniu

pismo MEN nie jest podstawą prawną (chyba nie jest to rozporządzenie?), choć jak ostanie lata wskazują to wykładnia MENIS stanowi coś w rodzaju prawa powielaczowego

poza tym dobrze byłoby jednak się zapoznać z tym pismem - jestem dyplomowanym i też wypada bym znała prawo oświatowe ;))))

ciekawa jestem jak uzasadniają te przywileje - może to leży w gestii dyrektora i ma sens - to takie grosze że nie ma o co kruszyć kopii (w obie strony)

w tym przypadku nie wynika to ze złej woli - taką informację n-lka dostała od metodyka, ale mam jeszcze drugi przypadek nie-świetliczanki, która dyżuruje przy obiedzie przy swojej klasie (100% je obiady) i uważa że z tytułu opieki też jej się zniżka należy - i ta perfidnie będzie walczyć o należne jej "przywileje"

dlatego chciałabym znać treść pisma dokładnie, by udowodnić jej że naciąga "prawo"

poza tym jeśli się uprę przy swoim to wolę wiedzieć, że nie ma takiego przepisu, a nie że go nie znalazłam

violka25-04-2003 19:25:51   [#10]

benedu

perfidnemu to faktycznie żadne lekarstwo nie pomoże, ale może jakaś szczepionka dla ofiary ?

:))))))

Hanna25-04-2003 20:26:32   [#11]

benedu!

 jeżeli uznano, że należy się to jest to prawo a dyrektor szkoły jest od przestrzegania prawa. Nieznajomość prawa szkodzi - najbardziej chyba :-) dyrektorowi! I dlatego reszta Violko  dopiero jutro!  Pozdrawiam
Hanna28-04-2003 10:16:06   [#12]

mam

 pismo ale nie wiem czy Ci to pomoże bo naszurząd miasta powołujac się w nim na pismo MEN z dnia 01.02.1994 r. nr DOK-1743-1-Mch/94 ustalił cenę za obiady a "madra książka" autorstwa Ciborskiego i Rutkowskiego ( Panstwowa Inspekcja Pracy)- Nowa Karta Nauczyciela" wyjaśnia, że " z uprawnień do posiłków z częściową odpłatnością, skalkulowaną w wysokości kosztu zakupu surowca zużytego do przyrządzania posiłków tj. bez narzutu na koszty administracyjno-rzeczowe, moga korzystać:

1.wychowawcy spozywający posiłki wraz z dziećmi ( młodzieżą) w ramach wykonywanych obowiązków opiekuńczo-wychowawczych

Moze więc powinnaś szukać informacji u siebie w gminie? Pozdrawiam

Renatka28-04-2003 11:33:57   [#13]
interesuje mnie ten wątek a jak w przedszkolu .. wychowawca właściwie musi jeść z dziećmi a gmina każe im naliczać narzut proszę podać dokładną podstawę prawną i gdzie ją znajdę dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]