Czy ktoś z forumowiczów może mi pomóc? Jesteśmy podatnikiem VAT. Jako Zespoł Szkół prowadzimy internat, mamy swoją kuchnię, w związku z czym sprzedajemy obiady uczniom, pracownikom szkoły oraz osobom dochodzącym. Zdarza się także, że organizujemy przyjęcia itp. za co wystawiamy faktury. Wynajmujemy też innym osobom pomieszczenia na ksero, na szkolny bar, plac manewrowy do nauki jazdy za co pobieramy nalezności i wystawiamy faktury. Koleżanka, ktora sie tym zajmowała odeszla z pracy zostawiajac jedynie kartkę, jak mniejwiecej obliczac deklaracje. I tak:
Fry zakupu:
płacone z Budżetu - związane ze sprzedażą zwolnioną. Wyjatek stanowią fry za energię elektryczna w glownym budynku szkoly, kotlowni internatu i pomieszczeniach internatu - to sprzedaż mieszana (podane liczniki)pozostale fry za energie to sprzedaz zwolniona. Sprzedaz mieszana to takze fry za wode, wegiel w internacie, srodki czystosci, energie cieplną i telefon (tylko jeden nr, pozostale zwolnione). Przy tym fry za energie, wode , uslugi telekomunikacyjne rozlicza sie w mcu w ktorym przypada termin platnosci.
płacone z Rachunku Dochodów Własnych - fry żywnościowe to sprzedaz opodatkowana oraz np dekoracje na imprezy typu serwetki także. Pozostale zakupy są zwolnione (np. gaz do samochodu, usługa prania fartuchów)
płacone z ZFŚS - wszystkie zwolnione
Moje pytanie - skąd wiadomo, że to ma być tak? Szukam w różnych portalach itp ale dochodze tylko do ustaw itp
|