Forum OSKKO - wątek

TEMAT: W Sejmie "drugie czytanie" ustawy o systemie oświaty
strony: [ 1 ]
benedu gda22-04-2003 15:17:16   [#01]

Jutro mamy ostatni moment, by przekonać znajomych (i nieznajomych) posłów do różnych ważnych zmian w uso. Nie przegapcie szansy, bo znów będziecie narzekać przez kolejnych kilka lat (47 posiedzenie Sejmu 23-24.04, w pkt. 6 - sprawozdawca Franciszek Potulski).

Bardzo łatwo napisać do każdego posła:

Imie.Nazwisko@sejm.pl (bez polskich znaków). Te istotne problemy to np.:

status dyrektora, konkursy na dyrektora, nauczanie indywidualne, wczesne wspomaganie rozwoju, przewodnoiczenie radzie pedagogicznej pod nieobecność dyrektora, doskonalenie nauczycieli i doradztwo metodyczne, ramowe plany nauczania, zawartość podstawy programowej, godziny do dyspozycji dyrektora, zawartość standardów wymagań egzaminacyjnych, nadzór pedagogiczny. Posiedzenie Sejmu zaczyna się dopiero za 18 godzin.

Podzielmy się naszym doświadczeniem i naszymi przemyśleniami z posłami. Dajmy im szansę skorzystania ze zbiorowej mądrości. Zachęcam i ruszam do dalszej pracy.

benedu gda23-04-2003 09:10:10   [#02]

Zamiast biadolić

Jutro (w czwartek około 16) debata w sejmie nad sprawozdaniem komisji w sprawie nowelizacji ustawy o systemie oswiaty (relacja w radio Parlament, AM - 198 khz). Jeszcze cały dzień, by zrobić coś pożytecznego. Nie bójcie się kontaktów z posłami.
fredi24-04-2003 20:54:51   [#03]
i co było?
Grzegorz25-04-2003 00:05:19   [#04]

Ja nie słuchałem

ale dam link do stenogramu jak się ukaże na stronach sejmu.
benedu gda25-04-2003 09:03:58   [#05]

dobrze - będzie lepiej

Słuchałem całe dwie godziny przez internet (zaczęli dopiero o 17:30). Potulski krótko zaprezentował poprawki, wycofał warianty. Posłowie zgłosili ponad 100 poprawek i projekt trafia ponownie do komisji ENM i ST. W interesujących nas sprawach to tylko, ale i aż, posłanka Krystyna Szumilas (PO) wspomniała o liście otwartym, który w ostatnim czasie otrzymali od środowisk osób niepełnosprawnych członkowie komisji ENM (czyli ten nasz) i sama zgłosiła 51 poprawek w imieniu klubu PO. Spróbuję się z nią porozumieć, czy te poprawki dotyczą też art. 71b ust. 7 pkt 1 i ust. 8.

Mam nadzieję, że tak. Czyli sprawa jest wciąż otwarta i można podpowiadać posłom, jak ostatecznie te kwestie rozwiązać. Posłanki i Posłowie to też ludzie myślący, ale my też jesteśmy im potrzebni, tak jak oni nam.

Grzegorz30-04-2003 23:58:24   [#06]

Stenogram

Dla leniuchów którym się nie chce grzebać w sejmowych stronach spakowałem cały tekst stenogramu z debaty nad rządowym projektem zmiany uoso i innych ustaw z dn. 24.04.2003 i umieściłem w wymianie plików w kategorii prawo. Jeśli sie komuś chce wogóle to czytać (27 stron) :)

http://www.vulcan.edu.pl/forum/do_pobrania/index.php?category=6&sortby=dd

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]