Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czyli?
strony: [ 1 ]
Gaba22-04-2003 14:55:07   [#01]
 ZE STRONY MENISA...

Szanowni Państwo

Kuratorzy Oświaty

uprzejmie przypominam, że stosowana w ubiegłych latach w niektórych szkołach praktyka wstrzymywania wydawania uczniom i absolwentom świadectw promocyjnych i ukończenia szkoły z powodu m.in.:

  - nieuiszczenia opłaty za świadectwo,

  - nieuiszczenia tzw. "składki" na radę rodziców lub radę szkoły,

  - braku przedłożenia przez absolwenta tzw. "obiegówki",

jest naganna i niedopuszczalna.

Przypominam, iż art. 50 ust. 3 i art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty dopuszcza wspieranie przez radę szkoły i radę rodziców działalności statutowej szkoły lub placówki poprzez gromadzenie funduszy pochodzących z dobrowolnych składek rodziców.

Natomiast § 18 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych ... stanowi, iż "świadectwa, dyplomy, odpisy świadectw dojrzałości, zaświadczenia, indeksy, legitymacje szkolne i legitymacje przedszkolne dla dzieci niepełnosprawnych a także kopie, o których mowa w § 11 pkt 2, są wydawane nieodpłatnie".

Uprzejmie proszę Państwa Kuratorów o omówienie tej sprawy na spotkaniach z dyrektorami szkół i placówek. Proszę ponadto o wnioskowanie do organów prowadzących szkoły - w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego - o wyciągnięcie w stosunku do dyrektorów szkół łamiących ww. przepisy jak najdalej idących konsekwencji służbowych.

                                                                                                 

Gaba22-04-2003 14:56:20   [#02]

no i jeszcze moje pytanie!!!

a te nieszczęsne duplikaty lub ponownie wyrabiane dokumenty  - chyba zwariuję
Hanna22-04-2003 16:11:15   [#03]

a duplikaty

 płatne! I nie myśl Gabo, że będziesz w tym szaleństwie osamotniona :-)
Marek Pleśniar22-04-2003 16:58:12   [#04]

zuch

a gaba wkleja obrazki! :-)
Majka22-04-2003 17:53:59   [#05]
Tzw. obiegówka to u nas rozliczenie się z biblioteką szkolną. Mamy zrezygnować? Bibliotekarka się okopie;-)
Grzegorz22-04-2003 21:47:02   [#06]

Nic się nie martw, Majka :)

Już Pani Minister coś wymyśli.

Najwyżej gdzieś w okolicach września przeczytamy na stronach menisu następujący apel do sponsorów:

Prosimy o wsparcie naszej akcji zakupu książek do bibliotek szkolnych...

(bardzo ładne obrazki :)

Gaba22-04-2003 21:54:46   [#07]

A ja się pytam, jaka jest podstawa takiego stanowiska p. minister - pytając się o podstawę, nie ufam p. minister, tak samo  jak ona mnie.

więcej... - nie reprezentuję stanowiska, że trzeba/wolno się ważyć na to, żeby zatrzymać świadectwo.

 

Pragnę poprosić p. minister o poinofmowalnie/oświecenie mnie, jak moge więc domagać się zwrotu majątku szkoły - wiem... tak, tak, oczwyiście na drodze administracyjnej oraz do sądu grodzkiego, czyż dobrze się domyślam?

Hanna23-04-2003 19:33:16   [#08]

to przykre!

 jeszcze raz wróciłam do słow Pani Ł. i jedno mnie w we wspomnianym wyżej tekście przeraża:słownictwo i ton wypowiedzi. To "naganne" i "wyciągnięcie daleko posuniętych konsekwencji" znowu budzi we mnie sprzeciw ale jednoczesnie refleksję , że widać na takie traktowanie pozwalamy
Koralik23-04-2003 22:45:11   [#09]
to bardzo przykre
Grzegorz23-04-2003 22:45:59   [#10]

A dla mnie przykre jest...

że naszym krajem rządzi "władza", która ma 10-procentowe poparcie. :(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]