Forum OSKKO - wątek

TEMAT: cena wody
strony: [ 1 ]
fredi18-04-2003 19:36:16   [#01]

Temat na czasie.

I pytanie serio:

Ustalanie cen wody (w Gminie, dla mieszkańców budynków administowanych przez szkołę itd.)(podstawa prawna)

Gaba18-04-2003 19:39:51   [#02]
fredi, to są stawki gminne dla każdej gminy inne - bierzesz cennik gminny - ja tak mam dla naszej lokatorki, musisz postarac się o  uchwałę gminy w tej sprawie i powiadamiasz na piśmie lokatora o MPO, wodzie, stawkach czynszu!
fredi18-04-2003 20:00:03   [#03]

Dzięki, ale pytałem bardziej jako radny niż dyrektor.

MPWiK chce narzucić cenę wody.(MPWiK to firma z innej gminy)

Jak Rada może się obronić?

fredi21-04-2003 09:49:02   [#04]
a jaka jest dzisiaj?
Marek Pleśniar21-04-2003 09:54:40   [#05]
to baardzo dobry wątek z okazji dyngusa;-)
nn21-04-2003 15:56:17   [#06]

WODA

cene wody i ścieków ustala rada na wniosek Burmistrza, wójta... Jeśli Zakład czyli u Ciebie WPWik przekona Radę do ceny to ja ustalicie. Może się zdarzyć , że cena ta nie przyniesie oczekiwanych zysków za to w Gminie będzie spokój.. pozorny oczywiście aż do następnej jeszcze wyższej podwyżki. Nie opłaca się utrzymywać sztucznie ceny wody i ścieków na tym samym poziomie przez zbyt długi czas bo po kilkunastu miesiącach następna regulacja może być zbyt bolesna dla mieszkańców a co się z ty wiąże i dla samej Rady. (wyborcy podejmą decyzję) Jeśli podwyżzsać to z początkiem kadencji, nigdy pod koniec. Pozdrawiam. Roman.

fredi21-04-2003 20:53:55   [#07]
Art. 24. 1. Taryfy podlegają zatwierdzeniu w drodze uchwały rady gminy.
2. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne w terminie 70 dni przed planowaną datą wejścia taryf w życie przedstawia radzie gminy wniosek o ich zatwierdzenie.
3. Rada gminy zatwierdza taryfy w terminie 45 dni od dnia złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 2.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]