Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kierownik kolonii
strony: [ 1 ]
RomanG17-04-2003 17:23:52   [#01]
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
       
z dnia 21 stycznia 1997 r.
w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania
       
        § 11. 1. Placówką wypoczynku kieruje nauczyciel, czynny instruktor harcerski
        od stopnia podharcmistrza włącznie lub inna osoba, posiadająca co najmniej
        trzyletni staż pracy opiekuńczo - wychowawczej lub dydaktyczno -
        wychowawczej, spełniająca warunki określone w § 12 ust. 2.(...)

....................................................


Jak liczyć ten staż? Czy musi to być ciągłe zatrudnienie na etacie?
Leszek17-04-2003 22:15:05   [#02]

Niewątpliwie staż liczymy wg zawartego stosunku pracy.

Pozdrawiam

benedu gda18-04-2003 13:30:57   [#03]

Romku,

Ten trzyletni staż dotyczy tylko innej (niż nauczyciel lub instruktor harcerski) osoby. A praca ma być opiekuńczo-wychowawcza lub dydaktyczno-wychowawcza - bez określenia jej wymiaru  (np. miesięcznego, tygodniowego, dziennego), może też być społeczna (jak to się teraz mówi i pisze - wolontariacka lub wolontarystyczna).

Zatem chwytaj byka za rogi i na pewno sobie poradzisz z problemem (odwrotnie jak autor tego przepisu). Zgodnie z 11 tezą, zamiast interpretować wolę zmienić. Czyli...

do Aleksandra

RomanG18-04-2003 16:34:20   [#04]

Wot zagwozdka

To całkiem zgłupiałem :-))

A żeby było ciekawiej, to ode mnie osobiście nikt nigdy nie wymagał dokumentowania owego stażu.
benedu gda18-04-2003 17:25:44   [#05]

Tak na poważnie. Zadbaj o najlepszego kierownika - czasami i te trzy lata to może być za mało. Poznałem różne sytuacje - i na koloniach czy obozach, a także nadzorując ich organizację (choć tylko od strony administracyjnej i właśnie formalno-organizacyjnej). Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników kolonii i tu nie ma co ryzykować, że formalnie jest się w zgodzie z przepisem, a gdy coś się wydarzy - gryzie sumienie.

A od Ciebie nikt nie wymagał - boś przecie "ciało pedagogiczne":-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]