Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie
strony: [ 1 ]
Krzysztof gim15-04-2003 15:56:53   [#01]
Co zrobić z nauczycielem któty był zatrudniony 1.09.2000r.jako nauczyciel kontraktowy w myśl obowiązujących przepisów na czas określony tj. na 3 lata. W międzyczasie zmieniły się przepisy. Czy zmienić mu umowę na czas nieokreślony z założeniem 4 lat na awans, i kiedy powinienem to zrobić , jako aneks czy nowa umowa? Czy po upływie 3 lat nawiazać z nim nową umową ale jaką(nie zdążył z awansem - urlop macierzyńcki)
fredi15-04-2003 16:07:43   [#02]
a jeżeli z organizacji szkoły wynika, że za rok nie będzie całego etatu dla takiego gośćia , to co?
Zatrudniam, a póżniej wypowiadam, odprawa itd...?
Grażyna15-04-2003 16:21:43   [#03]

Fredi ma rację

nie musisz zmieniać umowy. Nie ulega ona też automatycznej zmianie. Na nowych zasadach zawiera się jedynie nowe umowy.Jeśli posiadasz wolne miejsce dla tej Pani, to spisujesz nową umowę od 1 wrzesnia, tym razem na czas okreslony, a jeśli nie masz dla niej pracy na dłużej, np. z przyczyn organizacyjnych, to podpisujesz na rok i podajesz przyczynę, dla której nie możesz zatrudnoić na czas nieograniczony. Fredi ma rację z tymi odprawami.Lepiej unikać problemu tam, gdzie jest to możliwe.A staż może soie dokończyć, urlop macierzyński go nie przerywa. Podaj więcej danych, to odpowiem konkretnie.

IrenaB16-04-2003 06:37:45   [#04]

Ja też mam taką samą sytuację.

Od 1 września podpiszę umowę na czas nieokreślony, bo jest dla tej Pani miejsce i jestem zadowolona z jej pracy. Staż będzie kontynuować i w grudniu  złoży papiery na  mianowanego.

Nie piszę ani na umowie ani nigdzie indziej, że w określonym terminie powinna zdać egzamin. O tym mówi KN. Jeżeli w odpowiednim terminie nie uzyska mianowanego, wówczas mam podstawę do wypowiedzenia pracy.

Ewa z Rz16-04-2003 07:09:23   [#05]

nie dajesz wypowiedzenia!

Stosunek pracy wygasa.

KN art 10 ust 4a: W przypadku nieuzyskania przez nauczyciela kontraktowego w ciągu 4 lat od dnia zatrudnienia w danej szkole stopnia nauczyciela mianowanego stosunek pracy:
1) z nauczycielami zatrudnionymi w szkołach, w których w organizacji pracy przewidziano ferie, wygasa z końcem roku szkolnego,
2) z nauczycielami zatrudnionymi w szkołach, w których w organizacji pracy nie przewidziano ferii, wygasa z końcem roku kalendarzowego
.

Ale te 4 lata liczą się od daty podpisania umowy o pracę, więc ja bym nowej umowy nie podpisywała... Dla porządku można dać jej jedynie pismo stwierdzające, że z powodu zmiany przepisów zmienił sie charakter jej umowy - jest to umowa na czas nieokreślony. Ale w ciągu 4 lat od daty jej zawarcia (tej poprzedniej) n-l powinien zrobić mianowanego, bo w praeciwnym razie umowa wygaśnie.

IrenaB16-04-2003 13:34:28   [#06]

Oczywiście masz rację!

Pisałam z pamięci nie zaglądając do Karty.

Czyli proponujesz dać aneks do umowy zmieniający okres zatrudnienia na nieokreślony.

W takim razie powinnam go dać teraz, gdy przygotowuję arkusz organizacyjny i ująć tę Panią na przyszły rok.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]