Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Włochy
strony: [ 1 ]
rena13-04-2003 22:35:29   [#01]

Witam i się pytam. Nadarza mi się wyjazd do Włoch (Rzym, Wenecja, Asyz). Może ktos był i mi poradzi ile trzeba zabrac Euro (3 posiłki opłacone - wycieczka 6 dniowa), żeby było w sam rza i nie zabrakło na kawę czy toalete.W planie jest audiencja u Papieża. Czy można być ubranym w kurtke, czy trzeba jakoś specjalnie. A wogóle to może ktoś napisze kto był - na co zwrócić uwagę. Pozdrawiam. Hej

Golka2414-04-2003 09:10:44   [#02]
Byłam we Włoszech latem 2002 r.Wenecja jest trochę droga, np. przejazd gondolą kosztował wtedy 50 euro od osoby, toalety 0,50 - 1 euro, gałka lodów 1 - 1,5 euro ( oczywiście ceny takie obowiązywały w lipcu 2002 roku, a teraz mogą się różnić ), widokówki kosztowały 2 - 3 euro.
W Rzymie pizza kosztowała 6 - 14 euro ( nie byłam osobiście nią zachwycona, ale przecież każdy ma inny gust i każdemu co innego sie podoba ).Na same wejścia nie wydałam wielu pieniędzy, przeważnie wszystko było darmowe.
Przeważnie jak się wchodzi do Kaplic czy Kościołów trzeba mieć odpowiedni wygląd i strój, nie za krótko i nie prawie na golasa, jeżeli ktoś nie miał dłuższego rękawa w koszulce miał obowiązek założyć specjalną chustę ( leżą one w każdej świątyni i można pożyczyć ).Ale aż tak bardzo nikt nie ścigał. Czasami widziało się tzw. strażników, którzy nie wpuszczali osób, które były zbyt kuso odziane.
Na uadiencji u papieża moja grupa i inni ludzie , których widziałam, mieli przeważnie białe koszule, długie spodnie lub dłuższe spódnice ( potem się przebierali w autobusie ), ale nie wiem czy takie sa konkretne wymogi, myślę że tu bardziej chodzi o szacunek.
Ogólnie polecam zwiedzić Rzym i Florencję ( jeżeli ktoś ma taką możliwość ).
rena14-04-2003 14:41:53   [#03]

Golka, dziękuje Ci bardzo za udzielone wskazówki. Na pewno skorzystam.Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]