Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Mam problem zwiazany ze skleroza lub niewiedzą
strony: [ 1 ]
Zola10-03-2002 21:54:35   [#01]
Wiem,że zawsze można na Was liczyć. Piszę statut. Muszę w nim napisac parę słó na temat nauczania indywidualnego. Wiem ,ze jest  ROZPORZĄDZENIE Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2001r. w sprawie orzekania o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży, oraz szczegółowych zasad kierowania do kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania. (Dz.U. z 2001r. Nr 13, poz. 114) ale w § 13 czytam,że :

1.Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) ucznia, dyrektor szkoły lub placówki, do której uczęszcza uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania organizuje indywidualne nauczanie.
2.Do wniosku, o którym mowa w ust.1, należy dołączyć orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania.
3.Zasady organizowania indywidualnego nauczania określają odrębne przepisy.

Dwa pierwsze ustępy są jasne ale gdzie sa te odrębne przepisy.

Podobny problem mam z ramowym statutem dla LO.
§ 2 ramówki mówi,że :
1.Statut liceum okresla w szczególności :
1)cele i zadania liceum wynikające z przepisów prawa oraz uwzględniające program wychowawczy liceum i program profilaktyki dostosowany do potrzeb rozwojowych uczniów oraz potrzeb danego srodowiska,o których mowa w odrębnych przepisach,
i znowu nie wiem co za przepisy odrębne i gdzie.
jerzyk10-03-2002 21:58:41   [#02]
np. klasyfikowanie i promowanie uczniów- egzaminy klasyfikacyjne i np 2 lata w 1 rok
nie mam czasu szukać ale to chyboa m.in. o to chodzi
:-))))
Zola10-03-2002 22:07:23   [#03]
To raczej pasuje mi do indywidualnego programu i toku nauki  :    ROZPORZĄDZENIE Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 19 grudnia 2001r. w sprawie warunków i trybu udzielania zezwoleń na indywidualny program lub tok nauki oraz organizacji indywidualnego programu lub toku nauki. (Dz.U. z 2002r. Nr 3, poz. 28)
Ale sprawdzam wszystko ,co się da, naczytam.Dzięki.
Basia10-03-2002 23:07:34   [#04]
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 12 lutego 2001r.
w sprawie orzekania o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży, oraz szczegółowych zasad kierowania do kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania
jest na stronach MEN
Zola10-03-2002 23:11:11   [#05]
Basiu mam to orzeczenie ale niepoki mnie zapis z paragrafu 13 ,że jescze cos powinnam znalęźć.
Zola10-03-2002 23:11:55   [#06]
Rozprządzenie,sorry-myslałm o orzeczeniu i tak wyszło
Basia10-03-2002 23:24:56   [#07]

ale błysnęłam

i wkleiłam nie to co miałam! Myslałam, ze cos jes moze tu:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 15 stycznia 2001 r.
w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych i innych publicznych poradni specjalistycznych oraz ramowego statutu tych poradni
albo tu:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 15 stycznia 2001 r.
w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.
Co do statutu, to jeszcze nie spotkałam niczego o potrzebach srodowiska w odrebnych przepisach, moze tych przepisów jeszcze nie ma?
Zola10-03-2002 23:33:36   [#08]

dzięki

Basiu dziekuję. Już dzis nie mam siły ale zapiszę sobie przy statucie i jutro poczytam.jezry na czacie też cos mówił o poradniach. A o tych statutach ,to chyba rzeczywiscie jeszcze nei ma.
Konto zapomniane11-03-2002 07:53:07   [#09]

Odrębne przepisy

Zasady organizowania nauczania indywidualnego określa chyba już nieaktualne Zarządzenie Nr 29 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 października 1993 roku w sprawie zasad organizowania opieki nad uczniami niepełnosprawnymi, ich kształcenia w ogólnodostępnych i integracyjnych publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach oraz organizacji kształcenia specjalnego (Dziennik Urzędowy MEN Nr 9, poz. 36), ale nowego wciąż nie ma.
Dla programu wychowawczego podstawą jest roporządzenie o podstawie programowej.
Co do prgramu profilaktycznego - odkąd ten zapis pojawił się w rozporządzeniu usiłuję się dwiedzieć, gdzie są te odrębne przepisy, jak dotąd bez skutku.
Zola11-03-2002 23:24:02   [#10]
Mario,niestety nie ma podstawy programowej ani zadan szkoły w tym zakresie w odniesieniu do obecnego LO ( 4 lata) ani do nowego LO (3 lata).
Konto zapomniane12-03-2002 07:48:10   [#11]

Podstawa programowa

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół oraz kształcenia w profilach w liceach profilowanych.(Dz.U. z 2001r. Nr 61, poz. 625)
Dotyczy liceum profilwanego nwego ustroju i szkół ponadpodstawowych (starego ustroju)
Konto zapomniane12-03-2002 07:54:38   [#12]

Fragment

Działalność edukacyjna liceum profilowanego powinna być określona przez:
 1)  szkolny zestaw programów nauczania, który, względniając wymiar wychowawczy, obejmuje całą działalność szkoły z punktu widzenia dydaktycznego,
 2)  program wychowawczy szkoły, który opisuje w sposób całościowy wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym i jest realizowany przez wszystkich nauczycieli.
Szkolny zestaw programów nauczania oraz program wychowawczy szkoły powinny tworzyć spójną całość. Ich przygotowanie i realizacja są zadaniem zarówno całej szkoły, jak i każdego nauczyciela.
Dz.U.01.61.625
Ewa z Rz12-03-2002 21:06:03   [#13]

indywidualne nauczanie

Zarządzenie wymienione przez Marię z Częstochowy jest dalej aktualne według mojego serwisu prawnego - mam prenumeratę i ostatnia aktualizacja jest z grudnia 2001 (w marcu dostanę następną)
Zola12-03-2002 22:09:39   [#14]
Dziękuje Wam.Cos z tego pokombinuję,jak to w oświacie.
Karolina13-03-2002 00:04:48   [#15]

.

Mario - wymienione przez ciebie zarżadzenia obowiązują nadal
Zola13-03-2002 07:10:14   [#16]
W rozporządzeniu o podstawach programowych przed każdym poziomem nauczania są zadania szkoły w zakresie nauczania,umiejetności i wychowania,ale przed szkoła ponadpodsatwowa starego typu np. czterolenim LO tego nie ma. Albo ja nie umiem czytać.Postawy wszystkich poziomów składaja się z zadan szkoły i podstaw poszczególnych przedmiotów a w ponadpodstawowych rozpoczynają się od języka polskiego i ciągna dalej inne przedmioty. Przy porannej kawie pozdrawiam. Zola
Basia13-03-2002 22:58:33   [#17]

projekt podstawy dla liceum

Zola! Nie wiem czy widziałaś projekty podstaw programowych dla LO na Menisie.

Czy robiliscie juz przymiarki do programu wychowawczego i profilaktyki w LO?
Zola13-03-2002 23:20:49   [#18]
Tak dzis zauważyłam,ale z lenistwa nie czytałam.Mam nadzieje ,że niewiele różni sie to od dotychczasowych podstaw dla LP i dla szkól ponadpodstawowych.. Zrobilismy tak program wychowaczy ,żeby go tylko troche zmienic i bedzie aktualny do LO w cyklu trzyletnim. Program profilaktyki ,ale uzaleznień,mamy od dawna .Mysle ,że jak dodadamy nasze realne działania dotyczace pracy z rodzina , dzieckiem   "trudnym",  pomoc socjalna itp. to wyjdzie z tego niezgorszy program profilaktyki.Chcemy zabrac sie za to podczas wakacji. Choć dla mnie to paranoja,bo właściwie wszystkie działnia profilaktyczne mamy w programie wychowawczym
Zola13-03-2002 23:35:53   [#19]
MIC ,przeczytałam,zadania szkoły i to o profilktyce i sciezki i podstawy łaciny ,historii i WOSu. Resztę zostawiam do strawieniana zaś. Pozdrawiam Zola
ankate05-11-2007 23:21:54   [#20]
ratuuuuunku nie mogę wyjść ze strony 524,

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]