Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Hospitacja
strony: [ 1 ]
Justyna09-04-2003 09:45:55   [#01]
Jestem wicedyrektorem. Hospitowałam lekcję j. angielskiego. Na 11 obecnych uczniów 9 zgłosiło nieprzygotowanie. 2 przygotowanych dostało oceny niedostateczne za źle wykonaną pracę domową. Podczas omawiania lekcji wywnioskowałam, że być może temat poprzedniej lekcji wymagał powtórzenia skoro 100% uczniów było nieprzygotowanych. Wniosek ten zapisałam w arkuszu hospitacyjnym. Nauczyciel podpisał arkusz a na drugi dzień poszedł ze skargą do dyrektora, że skoro w dalszej części lekcji uczniowie byli aktywni to znaczy że temat poprzedniej lekcji był dla nich zrozumiały. Czy dyrektor hospitując daną lekcję musi być zorientowany że jest ona kontynuacją poprzedniej ?.
Basik09-04-2003 11:30:42   [#02]
nauczyciel ma prawo wnieść swoje uwagi na arkuszu/polecam zamieszczony przeze mnie w wymianie plików/. Spróbuj rzecz całą wyjaśnić na spokojnie z dyrektorem, powinniście być jedno. Jeśli dyrektor mądry/ a wszyscy dyrektorzy są mądrzy ;-)/, wyjasnicie to jakoś. Morze jednak z wnioskiem pohospitacyjnym nieco się zagalopowałaś, może to nie sprawa powtórzenia tematu ale stosunek uczniów do przedmiotu.
beera09-04-2003 11:39:09   [#03]

Dlatego...

przepis o konieczności rozmowy przedhospitacyjnej nie był taki zły...

Warto, aby dyrektor wiedział PRZED lekcją, co nauczyciel mu chce pokazać ( choc to często wynika także z tematyki hospitacyjnej określanej na rok)

Ja stosuje tzw. załącznik przedhospitacyjny, dzięki czemu idę przygotowana  na lekcje ;-)

a swoją drogą generalnie jakoś nie znoszę hospitować :-)))

Basik09-04-2003 13:25:02   [#04]
Asiu, nie jesteś jedyna z tą awersją do hospitacji. Warto rzecz przedyskutować.
Basik09-04-2003 13:26:48   [#05]
Boże kochany, jak mogłam napisać morze. proszę na to nie patrzeć:-)
Marek Pleśniar09-04-2003 13:41:38   [#06]
ok, żadnego morza nie widziałem;-)
beera09-04-2003 13:50:57   [#07]

:-)))

mi się to morze spodobalo- od razu pomyślalam o wakacjach :-))))

Basik- żebys wiedziała ile ja mam powodów do rumieńców przez tę ortografię :-)))( zwłaszcza na forum )

Basik09-04-2003 15:50:02   [#08]

Asiu, ja jestem polonistką. Taka gafa dla mnie to jak,nie przymierzając, plama na cały ekran. A w piątek jako egzaminator będę sprawdzała prace uczniów klas VI.

Mogę zwalić winę na Marka? Właśnie w trakcie pisania tego postu otrzymałam zaproszenie na konferencję w Lublinie. Tak się uradowałam, że odebrało mi zdolność uważania na to, co czynię. Poczyniłam glłupotę. Oto pośredni / i nie tylko/ wpływ Marków na kobiety :-)

Ale może / nie morze/ to mnie nauczy, by czytać to, co wcześniej napisałam. Nie robiłam tego nigdy. Człowiek uczy się na błędach - ale dlaczego na swoich?

Ale tak nawiasem mówiąc, może warto, by problem naszej niechęci do hospitowania przedyskutować na forum?

17 już prawie lat jest to dla mnie zło konieczne. I niech mi nikt nie proponuje żadnych książeczek w rodzaju Hospitować inaczej, Hospitacja, czyli rzecz o zapraszaniu. Już ich lekturę mam za sobą. I co? Nie lubię hospitować.

Ewa z Rz09-04-2003 15:58:20   [#09]

Basik

Przeczytaj wątki:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=107
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1297

Basik09-04-2003 16:09:51   [#10]
Kochana jesteś, Ewciu. Ból nie tylko mój, dobrze było ten wątek przejrzeć. A do tego/tak na marginesie/- czasem chciało mi się napisać tu słowo cholera , z różnych względów. Miałam pewne opory. Ale jak sam szef mógł, to i ja sobie kiedyś na to pozwolę - jesli zajdzie potrzeba:-) A słowo osobiście podoba mi się. Kiedyś na spotkaniu z grupą obcokrajowców co to polskiego ani w ząb pozwolono sobie na pewną zabawę. Kilka różnych obrazków i do tego polskie słowo. Cholera utożsamiana była z motylem, cielęcina- z różą.
Leszek09-04-2003 21:45:33   [#11]

Jeśli uznasz Justyno, że hospitacja polega w szczególności na obserwacji wiedzy, umiejętności i postaw uczniów (cytat z rozporządzenia o nadzorze) to otrzymasz mnóstwo informacji na temat lekcji prowadzonej przez wymienionego przez Ciebie nauczyciela.

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]