Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozlewajmy olej.....
strony: [ 1 ]
janzg08-04-2003 17:49:59   [#01]

w innym wątku BożenaB pisze:
A dlaczego niby nie można zacząć zadania z fizyki od: "Jesteś właścicielem firmy rozlewającej olej. Kupujesz cysternę oleju. Ile litrowych butelek musisz zamówić ... itd (w tym potrzebne dane)." Po co? Podobnie jak powyżej no i po przekonanie, że bez wiedzy może być bankrutctwo.

Ogólnie - po co nie dotyczy tego wątku. Załózmy nowy albo chętnie na priva

Ja myślę, że warto byłoby ten olej nie tylko do butelek ............
Przez ponad 30-letnie uczenie przedmiotu jakim jest fizyka na różnych poziomach kształcenia, naoglądałem się sporej ilości podręczników w tym również z fizyki – szczególny urodzaj był w ostatnich latach – i uważam, że przy 4 godz w cyklu kształcenia gimnazjalnego, bez rozwiązywania „zadań” miałbym co robić na fizyce bez szkody dla ucznia i jego przyszłej przyrodniczej nauki-edukacji-kariery.
Będąc człowiekiem (nie wiem - przyrodnikiem, matematykiem, filozofem czy humanistą?), ciągle stawiam sobie pytania i na wiele z nich nie potrafię sobie odpowiedzieć. Jedno z nich to:
- kiedy, kto i z jakiego powodu wyrabia u statystycznego ucznia niechęć do pasjonującego przedmiotu jakim jest fizyka?
Rokrocznie w mojej szkole podejmuje naukę prawie 200 absolwentów obecnie gimnazjum poprzednio szkoły podstawowej, spośród nich ok. 8% wskazuje fizykę, jako przedmiot, który ich interesuje czy pasjonuje:
- dużo to, czy mało?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]