Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rozp.w sprawie bezpieczeństwa i higieny..
strony: [ 1 ]
Bożena08-04-2003 12:28:20   [#01]

Może dzielę włos na czworo, ale mam wątpliwości dotyczące rozp.w sprawie bezpieczeństwa i higieny... z 31.12.2002

§ 41.

1. O każdym wypadku zawiadamia się niezwłocznie:

1) rodziców (prawnych opiekunów) poszkodowanego;

2) organ prowadzący szkołę lub placówkę;

3) pracownika służby bhp;

4) społecznego inspektora pracy;

5) radę rodziców.

Informować wszystkich nawet o wybicu np. palca? Jak niezwłocznie powiadomić Radę Rodziców? Czy powiadomienie organu prowadzącego  ma być ma piśmie , czy telefoniczne wystarczy?

Kolejny zapis:

§ 42.

1. Do czasu rozpoczęcia pracy przez zespół powypadkowy, zwany dalej "zespołem", dyrektor zabezpiecza miejsce wypadku w sposób wykluczający dopuszczenie osób niepowołanych.

Jeżeli ktoś wybił palca  na lekcji wf podczas gry w siatkówkę i zespół powypadkowy nie rozpoczął pracy, to zamknąć natychmiast salę gimnastyczną "Do czasu rozpoczęcia pracy przez zespół powypadkowy",cz też trzymać w stałym pogotowiu zespół powypadkowy, by natychmiast podjął pracę i  dalsze lekcje mogły się odbywać.

Następna wątpliwość:

Czy protokół powypadkowy sporządza się  tylko w przypadku wypadków :śmiertelny, zbiorowy,ciężki - taką interpretację narzucałby  wzór protokołu powypadkowego określony w załączniku  1 do rozp.

 "2. Rodzaj wypadku (śmiertelny, zbiorowy, ciężki)" , czy też należy go sporządzać przy każdym wypadku nawet lekkim?

beera08-04-2003 14:36:30   [#02]
Omawialismy to tu : http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=2207
Ewa z Rz08-04-2003 21:01:04   [#03]

tak będzie wygodniej...

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=2207
Bożena09-04-2003 21:02:40   [#04]
Więlkie dzięki Asiu i Ewuś,przeoczyłam tę dyskusję.Jednak nadal mam wątpliwości. Czy propozycja Marka z Rzeszowa , by wystapić do MENiS w tej sprawie znalazła swój finał?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]