Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wyciag z protokołu
strony: [ 1 ]
Macia05-04-2003 08:50:28   [#01]
Czy należy potwierdzać wyciągi z protokółu RP i kto ma to robić? Chodzi mi o dołączenie takich wyciągów do dokumentacji na awans dyplomowanego dyrka.
Ewa z Rz05-04-2003 10:48:44   [#02]

Wyciąg

z protokołu powinien być sporządzony przez dyrektora - w lewym górnym rogu pieczątka nagłówkowa szkoły, a pod spodem podpis dyrka i jego pieczątka imienna.

Jeśli dyrektor ma na swojej imiennej pieczatce napis jakiej szkoły jest dyrektorem, wystarczy tylko ta pieczątka - wtedy pasuje napisać wyciąg  na firmowym papierze szkoły.

Elusia05-04-2003 12:06:04   [#03]
Już widzę dyrków, jak piszą te wyciągi. U nas się kseruje odpowiednie rzeczy i potwierdza zgodnośc z oryginałem.
Anka L05-04-2003 17:54:00   [#04]

Tak jak u Eli

Kserujemy strony

trzeba pisemnie zwrócić się z prośbą do dyr o udostępnienie

Ewa z Rz05-04-2003 18:17:09   [#05]

Kserowanie jest niezgodne z prawem!

Nie wolno kserować protokołów RP, gdyż mają charakter poufny. Tylko ściśle określone osoby mają prawo je czytać.

Dlatego też, powinny to być wyciągi - wcale nie jest to dużo pisania, raptem 2-3 zdania. I oczywiście, zainteresowany n-l może to sam napisać, ale dyrektor powinien sprawdzic i podpisać.

U nas za tego typu ksera w dokumentacji n-li dyrektorzy mogliby mieć przykrości...

Anka L05-04-2003 19:58:50   [#06]

;-)

U nas dostał dyplomowenego i wydyplomował z kserokopiami 11
nana05-04-2003 20:10:29   [#07]
U nas też nie wolno kserować. Należy opisać tę część którą chciałbyś skserować a dyrektor potwierdza , że to prawda - coś takiego miało miejsce na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w danym dniu.
Marecki05-04-2003 21:48:49   [#08]
Zgadzam się z Ewą. Nauczyciele, którzy załączali kserowane protokoły RP do dokumentacji na kolejny stopień awansu, stawiali dyrektorów w "przedziwnej" sytuacji podczas posiedzeń komisji. ZDECYDOWANIE WYCIĄGI.
Macia06-04-2003 09:35:53   [#09]

A co z dyrkiem

Kto ma potwierdzic te wyciągi dyrektorowi? Chciałabym takim wyciągiem potwierdzić fakt ddzielenia sie zwoją wiedzą (rada szkoleniowa). Byłam wówczas dyrektorem innej placówki a szkolenie prowadziłam dla n-li z obu.

krystyna06-04-2003 17:55:10   [#10]

a czy bardzo źle zrobił ktoś, kto:

  • zrobił ksero strony "tytułowej" jakiejś tam RP, z porządkiem obrad, w którym to porządku jego osoba jest też wymieniona jako wygłaszająca np. referat
  • ksero, ale tylko tego fragmentu protokołu RP, w którym produkuje się delikwent
  • ksero listy uczestników tej RP, czli tych, którzy wysłuchiwali delikwenta

To wszystko zszyte w całość, opisane, że "zawiera strony..." oraz podbite "za zgodność z oryginałem" + pieczątka i podpis dyra.

Tak właśnie robili w mojej szkole, a ja uczestnicząc w pracy kilku komisji nie usłyszałam ani jednego slowa, że coś jest nie tak...

A czytając Was, to się zestresowałam.....

beera06-04-2003 19:55:08   [#11]

hm...

Rzewo?

Nie sądzę, zeby nie mozna bylo.

Przynajmniej w moim KO nie jest to zabronione i przyjmownane były n-lskie teczki z kserowanymi protokolami.

Z kserowanymi w jakimś fragmencie.

Czyli dokladnie tak jak opisalaś to Krysiu.

Ale jeśli moge radzic- radze wyciągi ( dla dyrka tez potwierdzone przez wizytatora)

.................

 Maciu- z tego, co wiem dyrkom potwierdzał to u nas wizytator.

benedu gda06-04-2003 20:50:32   [#12]

Kocham "ekspertów"

Czy nie macie już lepszych argumentów na potwierdzenie własnego profesjonalizmu i musicie podpierać się fragmentami protokołów z RP (czy to kserówkami czy wyciągami). Wystarczy jedno zdanie w sprawozdaniu na ten temat, mogą być daty. Dyro to potwierdza na posiedzeniu komisji. Co jest w sprawozdaniu nie musi być niczym dodatkowym potwierdzane - sprawdźcie w nowelizacji rozporządzenia o awansie. Jeśli jakiś pseudoekspert ma odmienne zdanie, niech jedzie do szkoły i sprawdza. W postępowaniu administracyjnym przyjmuje się jako dowód oświadczenie strony - sprawozdanie jest takim dowodem, który przyjmuje się za prawdziwy, chyba że ekspert przedstawi kontrdowód. Jeśli będzie chciał może i co, stwierdzi, że nauczyciel napisał prawdę. Ludzie szanujcie się.
Jersz06-04-2003 21:09:12   [#13]

Spoko

To co piszesz jest prawdą ale tylko w odniesieniu do okresu stażu. Jeśli dotyczy okresu przed lub po odbyciu stażu lub dotyczy osoby nieodbywającej stażu (nie pisze planu rozwoju i sprawozdania z jego realizacji) np. dyrek, to muszą być zaświadczenia i materiały. ;-)

W sprawie kserówek z protokołów myślę, że mogą być pod warunkiem , że nie na nich spraw , o których mowa np. UoSO art 43 3. Nauczyciele są zobowiązani do nieujawniania spraw poruszanych na posiedzeniu rady pedagogicznej, które mogą naruszać dobro osobiste uczniów lub ich rodziców, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły lub placówki.

Myślę, że przygotowanie wyciągu z protokołu jest nawet lepsze. Informacja, o tym co nauczyciel zrobił , co powiedział, jaką rolę odegrał na posiedzeniu będzie klarowniejsza . Dla komisji też wygodniejsze. Nie trzeba szukać w zapisie, często pismo ręczne bywa trudne do przeczytania.

;-) Pozdrawiam Jersz

benedu gda06-04-2003 22:11:14   [#14]

Wolę "Dobrego wojaka Szwejka", Mleczkę też

A'propos pieczątek. Do dziś pamiętam taki dowcip Mleczki z ITD sprzed trzydziestu lat: Rysunek przedstawia pacjenta w gabinecie u psychiatry. I dymek: Panie doktorze, mam dokument z podpisem i pieczątką, że jestem Napoleonem. Teraz wykształceni ludzie sprowadzają awns nauczyciela do tej samej absurdalnej sytuacji, a ja wolę te z Haska...

A dyrek, ma tyle argumentów, że o tym co robi na radach, nawet nie wspomina (ciekawe, czy będę takim mądralą za trzy lata). Ciekawe też, czy kolejni nowi na Szucha i Wiejskiej, nie wymyślą czegoś ciekawszego. Cała nadzireja w OSKKO!

beera07-04-2003 08:26:28   [#15]

Yhm

Myślę dokładnie tak jak Jersz- czyli kserowanie jest dopuszczalne w okreslonych warunkach, natomist wyciąg polecam jako lepszy
benedu gda07-04-2003 09:14:58   [#16]

A jak uwiarygodnić na dyskietce, bo czemu nie skan?

A spytajcie się przynajmniej przedwojennych urzędników, jak poprawnie sporządza się wyciągi z dokumentów. Można poszukać też wzorów w podręcznikach z techniki biurowej (na pewno więcej na ten temat może napisać Danka).

Marek Pleśniar07-04-2003 09:20:52   [#17]

WDR?

to może benedu spytaj Ty? Miło jest innym radzić;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]