Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opinia rodziców
strony: [ 1 ]
Grażyna03-04-2003 17:35:26   [#01]

oświećcie mnie, czy co roku powinnam zasięgać opinii rady rodziców w sprawie zajęć dodatkowych, np. języka angielskiego w klasach I-III w wymiarze 2 godz. tygodniowo?

ad. ramowych planów nauczania

5. Godziny do dyspozycji dyrektora szkoły, z uwzględnieniem realizacji zajęć, o których mowa w ust. 9, mogą być przeznaczone na:

1) /.../
2) realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych z języka obcego, języka mniejszości narodowej lub grupy etnicznej, nieujętych w ramowym planie nauczania dla danego etapu edukacyjnego, jeżeli wymiar godzin umożliwia realizację podstawy programowej albo dodatkowych zajęć edukacyjnych, dla których nie została ustalona podstawa programowa, lecz program nauczania tych zajęć został włączony do szkolnego zestawu programów nauczania,/.../

6. Dodatkowe zajęcia edukacyjne, o których mowa w ust. 5 pkt 2, dyrektor szkoły może wprowadzić do szkolnego planu nauczania po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców.

Ewa z Rz03-04-2003 17:39:11   [#02]

Owszem,

Bo co roku ustalasz nowy plan nauczania dla nowej klasy pierwszej...

Chyba, że masz na ten temat zapis w statucie, wówczas opinia rodziców jest jakby ciągle ważna...

nn03-04-2003 20:17:08   [#03]
WITAM!!. Ja mam zatwierdzony szkolny plan nauczania na trzy lata, również dla kolejnych klas pierwszych. Chyba że MENIS coś w tym układzie zmieni. Więc nie będę niepokoił niepotrzebnie RADY RODZICÓW. pozdrawiam. Roman.
Grzegorz04-04-2003 00:11:24   [#04]
:-))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]