Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsultujemy rozporządzenie - Ramówki SP, Gimnazjum, L i ZSZ
strony: [ 1 ][ 2 ]
Marek Pleśniar02-04-2003 18:20:43   [#01]

Konsultujemy ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU
zmieniające rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych

Otrzymalismy dziś z MENiS projekt rozporządzenia - znajduje się on pod poniższym adresem: 

http://oskko.vulcan.pl/oskko/rozp-ramowki-2003.html

w witrynie OSKKO.

Pilnie proszę uczestników Forum o zapoznanie i wzięcie udziału w konsultacji - jak zwykle jest mało czasu.

Wyznaczam termin do wtorku. Wówczas biuro OSKKO, po akceptacji Zarządu złoży oficjalną odpowiedź w ministerstwie.

Kto z gimnazjum? Ewa EH? Ty masz gimnazjum o ile pamiętam? Kto jeszcze? No i ZSZ. Kto ma?

Elusia02-04-2003 18:26:24   [#02]
Czyli jak sugerowno w innym  wątku wprowadzane zmiany nie zmienią obowiązkowego tygodniowego wymiaru godzin dla ucznia.
beera02-04-2003 18:34:27   [#03]

Podstawówki..

Wiele zmian tu nie ma.

Chodzi tylko o zajęcia z w-fu

Ja akurat uważam, nawiązując do mojego wątku KF a ramówka, iż godzina zajęć w-fu , ktora w mysl odrębnych przepisów może byc realizowana jako zajęcie lekcyjne, powinna zwiększać o 1 godzine tygodniowy wymiar obowiązkowych zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, określony rozporządzeniem o ramowkach na poziomie 28 godzin.

Winien tu powstać prosty automat.

Takie jest moje zdanie :-)

beera02-04-2003 18:37:12   [#04]

Elusia :-)

Nie zauważyłam Cię :-)

Moim zdaniem mozna o tym napisać, puszczając pismo z odpowiedzią...

fredi02-04-2003 18:49:06   [#05]
d) W przypadku ustalenia dla danego zawodu okresu nauczania dłuższego niż dwuletni, wymiar godzin z zakresu kształcenia zawodowego zwiększa się proporcjonalnie, natomiast w przypadku przedmiotów się wymiar godzin ustalony dla dwuletniego okresu nauczania, z tym że dopuszcza się realizowanie przedmiotów ogólnokształcących w całym okresie nauczania.

u mnie tak to się wyświetliło , myślę że to drobiazg
Elusia02-04-2003 18:52:02   [#06]

Moje też. Ale samia widzisz, że zmiany dotyczą tylko załączników a nie paragrafów. Czyli zostaje 28.

I z tego wynika też, że pozostał przepis paragrafu 2

5. Godziny do dyspozycji dyrektora szkoły, z uwzględnieniem realizacji zajęć, o których mowa w ust. 9, mogą być przeznaczone na:

1) okresowe lub roczne zwiększenie liczby godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych,(...)
To jak się ma do tego ten fragment:
Niewłaściwym jest dodawanie - bez żadnego uzasadnienia - "dyrektorskich godzin" do wymiaru godzin zajęć obowiązkowych. Obowiązująca liczba godzin w cyklu nauczania na poszczególne obowiązkowe zajęcia edukacyjne jest w zupełności wystarczająca na realizację każdego dopuszczonego do użytku szkolnego programu nauczania, który zawiera opis sposobu realizacji zadań edukacyjnych ustalonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Gdyby prawodawca uznał, że w ramowym planie nauczania przewidziano za mało godzin na realizację podstawy programowej któregoś z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zapewne przy okazji najbliższej nowelizacji odpowiedniego rozporządzenia zostałaby zwiększona liczba tych godzin (tak, jak to miało miejsce z językiem polskim w gimnazjum, bądź z techniką lub informatyką w szkole podstawowej i w gimnazjum przy okazji nowego rozporządzenia z dnia 12 lutego 2002 w sprawie ramowych planów nauczania).

Przy takim rozumieniu godzin do dyspozycji dyrektora:

1) może zdarzyć się tak (i będzie to naturalne i zgodne z prawem), że przysłowiowy Jaś Kowalski w ciągu swojego trzyletniego cyklu kształcenia np. w gimnazjum skorzysta tylko z 2 lub 3 lub 4 "godzin dyrektorskich" , a Kasia Malinowska w trzyletnim cyklu kształcenia np. w gimnazjum skorzysta z 7 lub 8 "godzin dyrektorskich",

2) nie powinno być narzekań np. na brak możliwości organizowania w szkole kół zainteresowań, kół przedmiotowych, chóru szkolnego, zespołu muzycznego, zajęć wyrównawczych itp.

Opracował: Zenon Frączek - naczelnik wydziału w Departamencie Kształcenia Ogólnego, Specjalnego i Profilaktyki Społecznej

Jestem matematykiem. 4 godziny tygodniowo starczą tylko na wprowadzenie. Zero ćwiczeń i utrwalania. Mam więc po jednej dyrektorskiej w każdej klasie. Ale mój nadzór już zapowiedział, że w nowym arkuszu nie przejdą dyrektorskie do przedmiotów. A więc przepis martwy.

Elusia02-04-2003 18:53:27   [#07]

Tutaj się zmienia jak w kalejdoskopie. To do Asi.

Marek Pleśniar02-04-2003 18:54:28   [#08]
rzeczywiście - na razie najistotniejszym się wydaje wyrażenie zdania o tym Asi automacie. A co w gimnazjach?
ewa02-04-2003 18:58:11   [#09]

no jestem :-))

w gimnazjach hm... zmian to ja nie widzę wcale ;-((

ewa02-04-2003 19:01:18   [#10]
natomiast od 2005r. powinno być moim zdaniem tak jak asia mówi automat, zresztą kiedy pytałam o to w zeszłym roku w KO przy zatwierdzaniu projektu tez tak uważali.
fredi02-04-2003 19:07:50   [#11]
w ZSZ technologia informacyjna nie jest z godzin do dysp. dra
fredi02-04-2003 19:09:36   [#12]
Czy zmiana ramówki oznacza konieczność zmiany szkolnego p-lanu od 1.09.2003 nauczania dla klas drugich ZSZ?
beera02-04-2003 19:14:22   [#13]

Elusia...

To stare pismo Fraczka zostalo dośc mocno skrytykowane nawet w kręgach kuratoryjnych... Nijak się ono ma do przepisow, które stanowia inaczej

Piszesz: Ale mój nadzór już zapowiedział, że w nowym arkuszu nie przejdą dyrektorskie do przedmiotów

Nadzór pedagogiczny?

a cóz oni mają do twojego rozdysponowywania gddd?

Przeciez w mysl przepisów możesz je sobie spokojnie dodać do matematyki.

Gdybym ja nie dodawała godzin do tego przedmiotu moi uczniowie pisaliby sprawdzian na fatalnym poziomie.

takie mam potrzeby i wedle nich postępuję. Pismo frączka nie jest aktem prawnym- czyżby Twoj nadzór o tym nie wiedział?

Dziwnie masz i nie zazdroszczę...

..............

Eh- piszesz o 2005 czyli myslisz o automacie w gimnazjum :-)

mi koszula bliska cialu- chcę już ;-))

beera02-04-2003 19:17:06   [#14]

Fredi

tak!

niestety.

Zmiana ramówki oznacza zmiany w szkolnym ramowym planie nauczania .

To samo przezyły w tamtym roku podstawówki- była potrzeba zbudowania szkolnego planu dla poszczególnych klas

ewa02-04-2003 19:19:04   [#15]

asiu

zrozumiałe,że chcesz już gdybym ja miała teraz wprowadzać tak jak Ty w 4 klasie od wrzesnia też bym napisała,że już .

chodzi o to że zgodnie z prawem do nas znaczy gimków ma wejść dopiero w 2005r. czyli dla nas teraz zmainy nie ma :-)))

beera02-04-2003 19:22:00   [#16]

:-)))

No wiem :-)))

warto, gdybysmy pisali,oczywiście,  napisac także o takiej konieczności w 2005 w gimnazjach :-)

Rozumiem oczywiście, że pytanie nie dotyczy tu tego automatu.

Wydaje mi się jednak, że może należaloby tylko chociaz zwrócic na to uwagę szlachetnej warszawie...

Gaba02-04-2003 19:22:20   [#17]

za ramówkę powinna być dymisja

Za ramówkę Łybackiej chcieli mnie zlinczowac rodzice.

 

ABSOLUTNIE PROTESTUJĘ PRZECIWKO TAKIM KOMENTARZOM:

Niewłaściwym jest dodawanie - bez żadnego uzasadnienia - "dyrektorskich godzin" do wymiaru godzin zajęć obowiązkowych. Obowiązująca liczba godzin w cyklu nauczania na poszczególne obowiązkowe zajęcia edukacyjne jest w zupełności wystarczająca na realizację każdego dopuszczonego do użytku szkolnego programu nauczania, który zawiera opis sposobu realizacji zadań edukacyjnych ustalonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

 

-n właściwym jest, bo to od nas dyrektorów zależy, to my znamy nasz dzieci i my budujemy okreslony program w środowisku.  Nie są godziny wystarczające - sa rózne programy - a oferta się wha od 4 - 6 godzin dla jezyka polskiego.

 

Nie podoba mi się to rozporządzenie - z wielu powodów, po pierwsze cięcia nie zostały wprowadzone nagle z miłości do dzieci, a z powodu oszczędności. Godziny do dyspocyji dyrektora - jest ich za malo mnie brakuje po 2 godziny na oddział - 1 dla zdolnych + jedna dla potrzebujących nadrabiac. Ramówka jest fatalna.

bogna02-04-2003 19:23:09   [#18]

ramówka ZSZ

Podoba mi się :-)))

Zmiany jakie wprowadza to:

zajęcia z technologii informacyjnej to są obowiązkowe zajęcia edukacyjne, a nie ścieżka, na której realizację należało dać godziny z tych do dyspozycji dyrka (będę mogła podzielić na grupy:-)))

Ale w takim razie niech mi wyjaśnią jak mam potraktować tegorocznych pierwszaków, którzy TI realizowali w ramach ścieżki, której się nie ocenia?

Elusia02-04-2003 19:23:14   [#19]

Asiu

To było w okolicy ukazania się tego pisma. chyba gdzieś w oklicy pażdziernika. Nie wiem jakie mają obecnie zdanie. A co do nadzoru, to po prostu zaopiniują negatywnie i nie wiem jak się zachowa organ prowadzący. Nie mieliśmy jeszcze u nas takiej sytuacji.
Basik02-04-2003 19:26:11   [#20]
Zastanawiam się, ile zmian czeka jeszcze ten W-F? Nie wydaje mi się jednak, by czwarta godzina zmieniła ogólną liczbę / chociaż nie znaczy, że się z tym zgadzam/. Należy zaprotestować przeciwko decydowaniu menisu za dyrektora, na co ten ma przeznaczyć swoje godziny. Co to znaczy-do licha- że na obowiązkowe nie powinien!!! Jeśli taka jest potrzeba i taka możliwość wynikająca z rozporządzenia to w nosie mam zdanie organu nadzorującego. A nawet jeśli mój Jaś będzie miał jedną fizykę więcej niż Jaś kogoś innego - to co? Mojemu Jasiowi zapewne trzeba więcej - o czym Frączek nie wie, ale ja wiem. Kuratoria nie przyjmują naszej argumentacji - to fakt. Ale to my te dzieci uczymy.
beera02-04-2003 19:26:15   [#21]

Elusiu???

Ala na jakiej podstawie zaopiniują negatywnie?

Matko?

.......

I jedna Bogna zadowolona :-)))

I tylko jedno małe pytanko :-)

szczęsciara :-)

Basik02-04-2003 19:30:13   [#22]
Chyba nie ograniczymy się tylko do zmian dotyczacych w-f. A informa w gimnazjum - 2 godz.
ewa02-04-2003 19:32:04   [#23]

jedno pytanie ;-)

czy my konsultujemy rozporządzenie o ramówkach, czy rozporządzenie zmieniające?

Bo jeżeli rozporządzenie to zaraz się tu  rozpiszę, ale jeżeli tylko zmianę rozporządzenia, to mówiąc za asią zwiększa się wf, automatycznie zwiększa się ilość godzin w oddziałach

Dobrze,że choć bogna zadowolona :-)))

Marek Pleśniar02-04-2003 19:33:01   [#24]

ko nie może bez dania powodów czegoś tam w planie negatywnie opiniować na podstawie widzimisia. To wbrew prawu. Niech to wyjaśnią na piśmie. (Chetnie obublikujemy;-)

Chyba najwyższy czas stworzyć w witrynie kącik: Oświatowy Wujek Dobra Rada dla takich wynalazków;-)

bogna02-04-2003 19:34:00   [#25]

jeszcze raz ZSZ

Muszą poprawić dodawanie w słupku - razem powinno być 64 a nie 63.

No i jeszcze numerację zajęć - jest 2x poz.8

No i  to o czym już napisał Fredi - muszą uzupełnić:

d) W przypadku ustalenia dla danego zawodu okresu nauczania dłuższego niż dwuletni, wymiar godzin z zakresu kształcenia zawodowego zwiększa się proporcjonalnie, natomiast w przypadku przedmiotów ogólnokształcących, z wyjątkiem zajęć edukacyjnych wychowanie fizyczne oraz religia/etyka, zachowuje się wymiar godzin ustalony dla dwuletniego okresu nauczania, z tym że dopuszcza się realizowanie przedmiotów ogólnokształcących w całym okresie nauczania.

W tym punkcie d) chcieli pewnie coś wyrzucić, ale trochę się zagalopowali ;-)

Strasznie nie lubię takiej niedbałej roboty - mam wtedy wrażenie, że całość jest zrobiona na odpieprz!

Marek Pleśniar02-04-2003 19:35:11   [#26]

aby potraktowano odpowiedź poważnie - musi ona być na temat:-)

czyli rozporzadzenie zmieniajace

Elusia02-04-2003 19:35:52   [#27]

Asiu

A bo to wiesz? nasz jakoś mało wspomagający i rzucający różności pod nóżęta. I zawsze pisze: zgodny z obowiązującym prawem, zaopiniowano pozytywanie - piecząteczka, podpisik.
beera02-04-2003 19:39:13   [#28]

Wywołaliście Bognę z lasu..;-))

No i macie :-)))

Ja tez mam sporo uwag do samej ramówki, ale to chyba raczej na odrębne pismo- niegłupio moze byłoby je przy okazji stworzyc..

Natomiast teraz mamy zmianę na tapecie...

ewa02-04-2003 19:42:35   [#29]
yhm :-))
bogna02-04-2003 19:50:15   [#30]

:-)))

I cieszę się też z tego, że nie muszę już z godz. dyrektorskich dawać na edukację prozdrowotną :-)

Kurka - serio - zrobili mi dobrze ;-)

Ależ będę mogła poszaleć z tymi dyrektorskim w ZSZ 3-letniej ;-)

Mam do dyspozycji 2 godz.:

- z tego na seks: 3 lata * 0,37 = 1,11

- na godz. wych. w klasie III = 0,5 godz.

To jeszcze mi zostanie 0,39 godz. ;-)

Jak to rozłożyć na 3 lata to średnio w kazdej klasie 0,13 godz. - fiu, fiu - można poszaleć;-)

Miał rację pan Zenon Frączek, że przy takim rozumieniu godzin do dyspozycji dyrektora nie powinno byc narzekań np. na brak możliwości organizowania w szkole kół zainteresowań, kół przedmiotowych, chóru szkolnego, zespołu muzycznego, zajęć wyrównawczych itp.

Chyba zdecyduję się na ten chór - będziemy wyć z wściekłości, że robią z nas idiotów :-((

Ewa z Rz02-04-2003 19:51:41   [#31]

Ależ...

Po to zmiana ramówki w zakresie sp i gim, by nie trzeba było stosować asinego automatu!

Gdyby tych zmian nie wprowadzac wówczas 4 godzina wf MUSIAŁA by być 4 lekcją wf, zatem tygodniowa max liczba godzin ucznia musiała by zostać zwiększona o 1.

Zmiana ta powoduje, że tak być NIE MUSI!

Marek Pleśniar02-04-2003 19:52:51   [#32]

bogna wywołana z lasu to brzmi groźnie:-)

popieram pomysł odrębnego sformułowania uwag - byłoby nieźle spisac to równolegle. To umożliwi stworzenie klarownej odpowiedzi na zadane pytanie.

bogna02-04-2003 19:53:59   [#33]

z lasu ;-)

Tak na temat - to zmiana ramówki (jak naprawią usterki) jest fajna :-)

A nie na temat - to ramówka jest do d...;-)

Marek Pleśniar02-04-2003 19:55:55   [#34]
to ja proponuję w podanej przez Bognę postaci wysłać opinię:)
beera02-04-2003 20:28:16   [#35]

rzewa???

Cos nie bardzo czaję, o co Ci chodzi.

Oblig zwiększenia godzin jakiegokolwiek przedmiotu powinien automatycznie zwiększać ilośc godzin maksymalnie wyznaczanych klasie.

To dość proste.

Przy obowiązkowych 3 gordzinach w-fu mam max 28 godzin

przy obowiazkowych 4 godzinach w-fu tez mam max 28 godzin...

Nie wiem- musisz chyba opwiedzieć dokladnie jak ty to widzisz

żadnej konsekwencji, o ktorej Ty tu piszesz NIE widzę.

Chyba, ze Ci chodzi o to, iż lekcje w-fu  realizowane są w mysl odrębnych przepisów. Przypominam jednak o zapisie widniejącym  tam właśnie, iż  może byc realizowana jako zajęcie lekcyjne. Jeśli więc zastosuję ten zapis odrębnych przepisów automat zadziałać MUSI.

Chyba, że chodzi tu o to odwiecznie oświatowe " dyrektor jakoś sobie poradzi"  Bo, jasne- poradze sobie i wsadzę w-f jako pozalekcyjne..ale czy to ma sens?

Ewa z Rz02-04-2003 21:09:50   [#36]

Oczywiście, że sensu nie ma...

Ale Menisowi właśnie o to chodzi!

Bo jeśli nie, to czemu tak głupio zmienia to rozporządzenie? Zamiast zmienić 28 na 29 (niech mu będzie TYLKO w 4 klasie na razie), to pisze jakieś wg "odrębnych przepisów"...

I potem znowu jakiś pan... (przez grzeczność nazwiska nie wymienię) z Menis napisze interpretację przepisu. tak jak ja to mówię...

(Już ich chyba umiem czytać i mogę przewidzieć te pokrętne interpretacje... ;-))

Adaa02-04-2003 21:45:36   [#37]

ewo kazdy umie czytac tylko po swojemu:-)))

ale nie rozumiem

ramowe plany nauczania przewidują zwiekszenie godzin zajęć z wf (9+3) więc uwzgledniono i automat:-))

skoro stwierdzono ,ze te 72 godziny w cyklu 3 letnim powinny wystarczyć to chyba były ku temu racjonalne przesłanki

moim zdaniem zwiekszenie obowiazkowego wymiaru zajęć byłoby przeciążaniem ucznia

te 28 godzin to wcale nie tak mało jak na IV klasę

fredi02-04-2003 22:15:22   [#38]

do Asi

w tym roku realizowałem 2 godziny technologii inf. z godzin dio dysp dra.

W arkuszu wpisałem jako zaęcia dodaytkowe.

W następnym roku powinienem dostosować ramówkę w klasie 2 do nowej ( do tyłu?). Tzn. powinienem zrealizować 1 godz. technologii jako przedmiotu obowiązkowego ( wpis w arkuszu w innym miejscu- bo przedmiot obowiązkowy) Daje to 3 godz. technologi i podwójny wpis tego przedmiotu do arkusza

Leszek02-04-2003 22:27:19   [#39]
Obawiam się, że forma czwartej godziny WF zostanie określona odrębnym rozporządzeniem (to już było).
Z projektu nie wynika, że będzie zwiększony dopuszczalny limit tygodniowy godzin dla ucznia.
Projekt praktycznie nic nie zmienia a tylko dostosowuje zapisy rozporządzenia do zmian w ustawie o kulturze fizycznej (jest w plikach do wymiany od dość dawna).
Wg mnie żadnych rewelacji, a szczególnie wyjścia naprzeciw oczekiwaniom jeśli chodzi o krytykowane ramówki.
Wg mnie tekst zmian nie jest wart większego zainteresowania.
Dziś krytycznie pozdrawiam
nn02-04-2003 23:03:06   [#40]

Witam!!

Jestem za wprowadzeniem od nowego roku szkolnego 4 godziny wf dla klas  IV - VI, z jednoczesnym włączeniem ich do obowiązkowych zajęć, czyli zajęć lekcyjnych zwiekszających wymiar zajęć ucznia. Pozdrawiam. Roman.

Majka02-04-2003 23:19:02   [#41]

Asiu:-)

Może ten "odrębny" wf to sposób menisu na zagospodarownie słynnych 2 godzin dla nauczycieli? Obowiązkowe igrce dla całej szkoły? :-))
Gaba03-04-2003 04:45:47   [#42]

a ja uważam, że powinien być zaqpis - wszędzie tam włącza się dodatkowa godzine wf, gdzie warunki techniczne szkoły na to zezwalają, mam piękną salę, ale tylko jedną.

Są szkoły, które nie maja sal, i chcodza na spacery, ale sie uczą w piwnicy. I to mnie niepokoi. Są szkoły, ktore mają sal, a sal i te stoją puste. U mnie 4 godzina wf - to będzie katastrofa.

 

PS. Żeby była jasnoc, kocham wf i wuefistów, ale chodzę po ziemi, juz teraz ułożenie planu graniczy z cudem. Dzielenie klasy na poł na grupy nie wg płci - jest surowo zabronione przez organ, bo to bardzo duzo kosztuje, pozostaje mi tylko dopychanie do 26 sztuk na grupy wf.

Ewa z Rz03-04-2003 06:02:27   [#43]

Dokładnie myślę tak jak Leszek.

Tylko chcialam pokazać przewrotność sytuacji.

Natomiast o tym, czy nowe ramówki do ZSZ i LO są lepsze czy gorsze, niech się wypowiedzą ci co mają takie szkoły...

beera03-04-2003 09:06:47   [#44]

Więc w kwestii matematyki...

i tylko w tej!

jesli realizacja w-fu zostanie okreslona odrębnymi przepisami, ktore będą pewnie takie same jak te odrębne przepicy, cośmy już je mieli, jest tam okreslona możliwość odbywania  4 godziny w-fu jako zajęcie lekcyjne.

jesli taka możliwośc jest , to nie sposób nie zauważy,ć iż zwiększa nam to wymiar obowiązkowych zajęć dla ucznia klasy IV, potem zaś V i VI i kolejno klas w gimnazjum o tę właśnie jedną godzinę.

Czyli zbiżamy się o jeden do limitu ministerialnego okereślonego na 28 godzin.

Co oznacza, że jesli wcześniej mogłam zrealizować bardzo mocno odczuwaną potrzebę dodania moim uczniom godzin lekcyjnych do informatyki, języka obcego, czy j. polskiego, czy matematyki, to teraż tę potrzebę, aczkolwiek nadal odczuwaną będę mogła realizować w zakresie zmniejszonym .

Lub też , oczywiście , omijać przepis o maksie realizowaniem matematyki ( np. ) jako kółka.

Więc dla mnie sparawa jest banalna i prosta- ten automat powinien zadziałać i już.

I zgadzam się z leszkiem, że nie jest to nic zasadniczego, raczej zmiana formalna.

.........

A teraz , co do reszty.

czy 28 godzin to dużo dla klasy IV, czy malo- to naprawdę zależy od indywidualnej oceny.

Jeśli zliczycie ilość godzin waszych uczniów spędzanych na  dodatkowych, pozaszkolnych zajęciach, to te 28 godzin jest przekraczane w sposób ciągły i stały.

Moje dzieci nie mają takiej szansy- wszystko, daje im szkoła- języki, komputery...Więc nie ma sensu tu się zastanawiać , czy to malo, czy dużo, czy w sam raz.

Bo nie o to chodzi- moim zdaniem.

Zdarzyła się sytuacja, że do jednej pozycji w ramówce dodano liczbę. Jasną konsekwencją jest jej dodanie  w innym miejscu.

fredi03-04-2003 13:27:49   [#45]
Czy na forum są sami wf-iśći?
beera03-04-2003 14:40:34   [#46]

fredi..

ja nie jestem w-fistą
ale jestem dyrektorem- czy to mnie tlumaczy?

Ta rozmowa zresztą nie jest o w-fie ( przynajmniej ja to tak rozumiem)
to rozmowa o godzinie.

Rozmawiam o niej, mimo że nie jestem zegarmistrzem...
fredi03-04-2003 14:48:41   [#47]

do ASI

W twoim przypadku nie mam wątpliwośći.
Jeśli kogoś coś zabolało to przepraszam.
Mam tylko takie szczęście, że zawodowców bywających w tym miejscu jest mało.
Czasem zazdroszczę, kiedy widzę ile osób wypowiada się na temat p0rzemiotów ogólnych, a ile na temat przedmiotów zawodowych.

Lubię rozmawiać o kobietach, mimo że jestem płci odmiennej.
beera03-04-2003 14:54:05   [#48]

Weszłam tu ..bo..

chciałam przeprosić zanim wejdziesz :-)

mam dzis zly dzień
wybacz
rozumiem Twoj problem :-)
bogna03-04-2003 15:06:38   [#49]

fredi

Myślę, że przy okazji można też zapytać MENiS o ramówki dla tech. uzupełniającego - kiedy zamierzają je zrobić?

Adaa03-04-2003 15:59:26   [#50]

ach matematyka:-)))

nie dodano liczby do ramówki , ona tam była:-))

(4 godziny jest ujęte i to żadna nowość)

zwiekszanie limitu..ok...:-)

a dlaczego nie do 30?:-)))))

strony: [ 1 ][ 2 ]