Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sprawdzian dla szóstoklasisty z lekkim upośledzeniem
strony: [ 1 ]
Danka P02-04-2003 08:47:57   [#01]
Witam wszystkich. Jestem tu często, ale czytam. Przy okazji dziękuję za całą masę cennych wskazówek.
Czy macie jakieś bliższe informacje o sprawdzianie dla szóstoklasisty z lekkim upośledzeniem? Mam być w komisji dla takiego ucznia, który uczy się w zwykłej szkole podstawowej i ma nauczanie indywidualne wg programu szkoły specjalnej. Czy ktoś dysponuje przykładowymi sprawdzianami dla takich uczniów? Będę wdzięczna za przysłanie lub informację, gdzie można je znaleźć?  Danka
Marek Pleśniar02-04-2003 09:17:46   [#02]
a czy takiego ucznia się nie zwalnia?
beera02-04-2003 11:18:53   [#03]

w dolnośląskim...

Symbol

zestawu

Zestaw egzaminacyjny

Odbiorca

czcionka

treść

S-A1- …

Arial 12 pkt

standardowa

uczeń bez dysfunkcji

S-A1-...

Arial 12 pkt

standardowa

uczeń  z dysleksją

S-A8 -...

Arial 12 pkt

dostosowana

uczeń
z upośledzeniem
w stopniu lekkim

 

jak z tego widać czas pracy jest dostosowany do możliwości dziecka , uczeń pisze także iny zestaw sprawdzianu

czlonkowie komisji:

Członkowie zespołu nadzorującego sprawdzian/egzamin dla uczniów z dysfunkcjami
(w miarę potrzeby w specjalnie wyznaczonej sali lub w domu zdającego) przed sprawdzianem/egzaminem zapoznają się z warunkami i formami przeprowadzania sprawdzianu/egzaminu dla tych uczniów i nadzorują sprawdzian/egzamin zgodnie z ustaleniami,
a w szczególności:

 

1. w oddzielnych salach odpowiednio dostosowują czas trwania egzaminu,

2.wyznaczony przez przewodniczącego spośród członków zespołu nadzorującego obiektywny asystent wspomaga ucznia w czytaniu lub pisaniu (odręcznym lub przy pomocy komputera) - jeśli wymaga tego dysfunkcja ucznia.

uczniowiez trudnościami w uczeniu się(upośledzeni w stopniu lekkim):

uczeń może korzystać z pomocy nauczyciela wspierającego (członka zespołu nadzorującego) przy odczytywaniu poleceńi zapisywaniu odpowiedzi,jeżeli w opinii poradni określono taki sposób nauczania indywidualnego

 

Najważniejsze, co musisz zrobić, to sięgnąć do opinii dziecka, gdzie wszystkie wymagania , co do pisania przez niego sprawdzianu na pewno zostały okreslone.

I potem dostosować sie do określonych przez OKE procedur i opinii.

:-)

hania02-04-2003 15:54:45   [#04]

adresy

http://www.oke.krakow.pl/index.php/?id=109

http://www.oke.krakow.pl/index.php/?id=107

tu przykładowe arkusze - A8 dla uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim

Leszek02-04-2003 16:03:16   [#05]
Zajrzyj DankoP na stronę OKE w Poznaniu.
Pozdrawiam
Grzegorz02-04-2003 20:45:24   [#06]

Ucznia się na pewno nie zwalnia, bo w szkole mojej córki (specjalna dla lekkich) takie egzaminy sie odbywają. Chyba że są jakieś inne powody. Wspomne tylko, że dla uczniów z lekkim up. obowiazuje taka sama podstawa programowa jak dla szkół masowych.

Mam gdzieś taki sprawdzian z ub.r. (jak ogarnę swoją stertę papierzysk na biurku, pod biurkiem, nad biurkiem, przy biurku, w biurku, nieopodal biurka, ...... :)

.....to mogę zeskanować i przesłać, ale Danusiu, nie mam twego adresu mailowego (jeśli nie masz, to ewentualnie może ksero pocztą?)

Z tego co wiem, czas może być wydłużony max. o 50%. Postaram dowiedzieć się więcej szczegółów od naszej dyrektorki.

Grzegorz02-04-2003 21:01:36   [#07]
http://www.oke.krakow.pl/sprawdzian2002/arkusze/arkusz_8.html
Danka P03-04-2003 10:24:38   [#08]
Serdeczne dzięki za wszystkie informacje

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]