Forum OSKKO - wątek

TEMAT: domowe archiwum
strony: [ 1 ]
violka01-04-2003 08:21:54   [#01]

kochani co myślicie o takim kwiatku

pracownik administracji odchodząc parę lat temu na emeryturę zabrał swoją teczkę akt osobowych - wyszło to to przy okazji, gdy teczka była potrzebna dyrekcji - brak w archiwum, a współpracownik nieśmiało sugeruje, że może wziął tamten do domu - telefonicznie otrzymujemy informację, że teczkę wziął bo nikt nie będzie jego papierów przeglądał !?

co z tym dalej ???

Maryśka201-04-2003 20:13:23   [#02]
Coś mi sie wydaje , że wszyscy potraktowali twój post jako primaaprilisowy żart. Faktycznie cała ta historia brzmi dość nieprawdopodobnie. Przyznam, że też nie wiedziałabym , jak w tej sytuacji postąpić. Dość dowcipny i zasadniczy musi to być gość. Pytanie nasuwa się takie: Kto dał pracownikowi te teczkę?!!!
violka01-04-2003 20:49:13   [#03]

to niestety nie żart

tak mnie zatkało że nawet nie pomyślałam o primaaprylisie

a skąd ja mogę wiedzieć kto jemu dał teczkę 2 lata temu ( ja jestem dopiero od tego roku) - poniekąd się domyślam (koneksje rodzinne)

a swoją drogą są jakieś przepisy dotyczące przechowywania dokumentacji pracowniczej - po pierwszym szoku biorę się za szukanie - jeśli ktoś wie coś na ten temat, to proszę podpowiedzcie

Ewa z Rz02-04-2003 13:41:43   [#04]

B50

Akta pracownika mają klasyfikację B50, a oznacza to:

"Symbolem "B" oznacza się kategorię archiwalną dokumentacji niearchiwalnej, z tym że:

1) symbolem "B" z dodaniem cyfr arabskich oznacza się kategorię dokumentacji o czasowym znaczeniu praktycznym, która po upływie obowiązującego okresu przechowywania podlega brakowaniu; okres przechowywania liczy się w pełnych latach kalendarzowych, poczynając od dnia 1 stycznia roku następnego od daty jej wytworzenia po utracie przez dokumentację praktycznego znaczenia dla potrzeb danego organu lub jednostki organizacyjnej oraz dla celów kontrolnych;"
 
źródło:ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KULTURY z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1375), obowiązuje od dnia 24 października 2002 r.
 
Zatem w żadnym wypadku teczka ta NIE POWINNA znaleźć się w domu pracownika, nawet byłego.
A wina leży po stronie pracownika i jego kierownika, który był odpowiedzialny za rozliczenie odchodzącego pracownika. Należy uświadomić byłemu przcownikowi, że złamał prawo, popełnił kradzież, gdyż akta stanowią własność zakładu pracy. I jeśłi nie zwróci akt, będziesz musiała wkroczyć na drogę sądową.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]