Forum OSKKO - wątek

TEMAT: OSKKO w Radio BIS
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar28-03-2003 18:06:44   [#01]

22 marca, w sobotę byliśmy: Joanna Berdzik, prezes OSKKO (czyli Asia:-) i Marek Pleśniar, dyrektor Biura OSKKO (czyli Marek z Olsztyna:-)
w Radio BIS

Wybaczcie oficjalności ale pomyślałem, że na użytek nowych uczestników Forum trzeba się co jakiś czas przedstawić. Ponadto czytują nas dziennikarze, własnie radio itd. Na tenże użytek odsyłam Was do działów witryny, gdzie jesteśmy wymienieni w większej liczbie: "kim jesteśmy" i "władze oskko"

Wracając do relacji:

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w audycji o 10:00 - 11:00 -  Szkoła 2003, - program Bożeny Sarnowskiej, poświęcony oświacie.

Tematem były stowarzyszenia nauczycielskie w Polsce. Oprócz naszego stowarzyszenia był SNM (Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki) i Frainetowcy.

Pytano nas o stowarzyszenie - była więc okazja opowiedzieć o celach OSKKO, głównie prawie oświatowym, o konsultowaniu aktów prawnych, działaniu dzieki internetowi.

Powiedzieliśmy też o składzie naszego stowarzyszenia i zamiarach zapisania się większej reprezentacji organów prowadzących. Był w tej sprawie telefon słuchacza - p. Zielicza. Wyraził on wątpliwość czy w jednym stowarzyszeniu mogą współpracować przedstwiciele organów prowadzących i dyrektorzy szkół. Uzyskał odpowiedź, że na gruncie organizacji pozarządowej, ogólnopolskiej a wiec niezależnej od lokalnych układów nie ma miejsca na takie obawy a ponadto zapisują się do nas ci samoprządowcy, którzy chcą tu być i identyfikują się z celami OSKKO.

Była okazja by opowiedziec o Kodeksie Etycznym OSKKO, streścić zasady.

Ponadto nieco czasu zajęła rozmowa o tym, że dobrze by było by inne stowarzyszenia nauczycielskie miewały podobne jak my możliwości konsultowania aktów prawnych i zabierania głosu w kwestiach oświatowych. Spytano OSKKO - jak to się robi. Nasza odpowiedź była taka: to od naszej aktywności zalezy czy nas sie zauwazy i wysłucha. Radą dla organizacji pozarządowych - z naszej strony - jest działaj, przebij się z tym co chcesz powiedzieć, bądź przedsiębiorczy. To samo dotyczy kwestii finansowania działalnosci- to zalezy wyłącznie od aktywności stowarzyszenia.

Dowiedzieliśmy się o organizacji Pikniku Naukowego w czerwcu w Warszawie. Prowadząca zwróciła OSKKO uwage na tę imprezę. Powiedzieliśmyo naszym pomysle - by zaprezentować skuteczne funkcjonowanie dzieki platformie internetowej.

OSKKO zostało zaproszone do częstszych kontaktów i współpracy w nastepnych audycjach. Taka audycja bardzo nas oczywiście interesuje i nie zaniedbamy kontaktów.

Obecny przedstawiciel CODN zaprosił nas do współorganizowania jesiennej konferencji dotyczącej wdrażania rozporządzenia o doskonaleniu nauczycieli

Adres witryny OSKKO został umieszczony w dziale radiowych linków w witrynie BISa: http://www.radio.com.pl/bis3/linki.asp

hania28-03-2003 19:27:49   [#02]

jestem pod wrażeniem

ŁAŁ!!!!! SUPER!
HenrykB28-03-2003 19:34:29   [#03]

Gratulacje!

O Szydłowcu będzie w radiu BIS 2 kwietnia 2003r. (środa) koło godz. 11.

Zapraszam.

maeljas28-03-2003 19:38:11   [#04]

Panie dyrektorze Biura....

chiba wiedziałeś, kiedy będziesz w radiu!!!
Co prawda:
1) nie należę do OSKKO ( z lenistwa, bo trzeba cuś wysyłać pocztą)
2) o godz. 11 w sobotę raczej radia nie słucham.
Ale
z tego co piszesz, audycja była ciekawa i warta posłuchania - szkoda, że nie zareklamowałeś się. To dlaczego dopiero dziś ujawniacie się? A?

Pozdrowionka.
Marek Pleśniar28-03-2003 19:47:46   [#05]

o jedenastej nas wygnał Małysz;-)

rzecz w tym że byłem już w podróży w sprawach OSKKO gdzieś w Polsce gdy zapadło to o audycji. Czasem trzeba szybko reagować, no tośmy zareagowali. Nastepnym razem już Was zawołamy. A następny raz będzie na pewno:-)

Heniu? Tak? Posłuchamy-)

beera28-03-2003 21:15:19   [#06]

z tym radiem...

..to cała historia i z tym ceodenem :-))

Wszystko jak do pożaru.

A Marek dzwonic chcial koniecznie do Ewy Halskiej, żeby ona napisala na forum, że jesteśmy..

ale zabłądzilismy w Warszawie :-)))

i lecieliśmy zmachani do radia...

i nie zadzwonił :-))

 

........

Maeljas nie należy?

Wyslać za Ciebie?;-))

...........

I Heniu?

pochwal się, kurka?

o czym bedzie?

Grzegorz28-03-2003 21:48:42   [#07]

A nie można było podać najpierw musztardę...

A następnie obiad?

czyli wolałbym aby wątek ten miał tytuł:

OSKKO będzie w Radio BIS.

A może macie to gdzieś np. w Realaudio?

Marek Pleśniar28-03-2003 21:53:01   [#08]

hmm, obrywa nam sie:-)))

oni mi się grzegorz nagrali na sekretarkę stacjonarną gdy ja drugi dzień w drodze

i się w Warszawie dowiedziałem że mamy radio

Grzegorz28-03-2003 22:14:04   [#09]

Oj niedobrze :-|

Przeczuwam tu jakieś mataczenie :)

1. Składam wniosek o przedstawienie billingu rozmów tel z dn. 22 marca zarówno Asi jak i Marka.

2. Proszę na niniejszych stronach przedstawić stenogram z tej bardzo podejrzanej audycji.

:)

Grzegorz28-03-2003 22:16:08   [#10]

W dniu jutrzejszym...

zwołuję posiedzenie komisji o godz.10 przed radioodbiornikami z włączonym Radiem BIS.

Może będą jeszcze wspominać gości sprzed tygodnia?

maeljas28-03-2003 22:24:37   [#11]

podwójny

żal. Nie tłumaczcie się, To se nie wrati.
a mogło być tak pięknie - w telewizorni zostawiłabym wizję ( Małysz) i słuchałabym Was ( ciekawe, czy macie "radiowe" głosy??) i nie musiałabym słuchać pana Szaranowicza..............
Marek Pleśniar28-03-2003 22:25:19   [#12]

:-))))

a jak  wspomną źle?

HenrykB29-03-2003 15:57:56   [#13]

W środę o 11 ma być program "Krajobrazy" dotyczący Szydłowca. Nie znam szczegółów, mają dzwonić.

Całością kieruje Urząd Miejski.

HenrykB02-04-2003 16:51:13   [#14]

I po programie.

Uffff...

Marek Pleśniar02-04-2003 16:54:08   [#15]
byłeś w tym Heniu? Niestety - inne zadania wywlokły mnie z domu
HenrykB02-04-2003 17:00:58   [#16]

Byłem przez chwilę i mam nagranie.

Mówiłem kilka zdań o Koalicji na Rzecz Młodzieży Powiatu Szydłowieckiego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]