Forum OSKKO - wątek

TEMAT: grupy w nauczaniu języka obcego
strony: [ 1 ]
Basik27-03-2003 11:32:36   [#01]
 Możecie mi podpowiedzieć - czy przy nauczaniu języka obcego jako przedmiotu dodatkowego podział na grupy w klasie pow.24 uczniów też jest obligatoryjny?
fredi27-03-2003 14:33:18   [#02]
też się nad tym zastanawiam
Basik27-03-2003 14:36:49   [#03]

Sami się już tak zastanawiamy trzy godziny i nikt nam nie podpowie?

janzg27-03-2003 15:10:29   [#04]

- a na jakim etapie kształcenia?

- kto to finansuje - jaka jest podstawa prawna?

Czy nie lepiej uczyć jednego języka obcego na poziomie gimnazjum za to porządnie??

fredi27-03-2003 15:14:27   [#05]
np. w liceum dla dorosłych na podstawoie ramowych planów nauczania
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 12 lutego 2002r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych. (Dz.U. z 2002r. Nr 15, poz. 142) (plik.zip)


Załącznik nr 18 Ramowy plan nauczania dla liceum ogólnokształcącego dla dorosłych na podbudowie programowej szkoły zasadniczej
na stronie MENIS

z godzin do dysp dyrektora
Basik27-03-2003 15:25:47   [#06]
tak, jak u Frediego - z godzin dyrektorskich.U mnie etap gimnazjalny. Uczymy rosyjskiego jako nadobowiązkowego, bo w tut. zespole szkół ponadgimnazjalnych/przez miedzę z nami/ jest kontynuacja rosyjskiego i angielskiego. 85% naszych dzieci tam się uczy, więc chcemy tak trochę pod nich.
beera27-03-2003 15:30:05   [#07]

Czy nie lepiej uczyć jednego języka obcego na poziomie gimnazjum za to porządnie??

u nas jest pomysł, zeby uczyć dwóch w podstawówce..

i hm...

mam to samo pytanie, ktore postawił janzg :-)

I:\jesli z godzin do dyspozycji dyr. podzial na grupy obowiązuje.

Byl tu taki fajny wątek o podobnym problemie, ale szukam i szukam i mi zginął zupełnie

beera27-03-2003 15:33:02   [#08]

Zanlazłam!!

To bylo tu:

 Godz. do dysp. dyrekt. a podziały na grupy

Basik27-03-2003 15:33:34   [#09]
Kochani, ja mieszkam o rzut kamieniem od wschodniej granicy. Jak moge zrezygnowac z rosyjskiego?
beera27-03-2003 15:36:01   [#10]

ja mieszkam daleko, ale też bym chętnie uczyła rosyjskiego :-)

Basiu, wcześniej podalam zły link.

Wyprowadziłam watek własciwy na górę :-))

janzg27-03-2003 16:15:05   [#11]

trochę sobie poczytałem i tak prawdę mówiąc - a nie znam się na kształceniu "dorosłych" w ogólniaku, to pozostawiłbym jeden obowiązkowy język obcy. Pooglądałem sobie ramówki i sądzę, że godziny do dyspozycji dyr. przeznaczałbym głównie na przedmioty ogólnokształcące z dodaniem pewnej ilości godz. ale do języka obowiązkowego.

Pewnie jestem "starej daty", dlatego uważam, że w początkowych etapach edukacyjnych większą wagę należałoby przywiązywać do praktycznej nauki przedmiotów artystycznych (plastyki, muzyki). Z moich obserwacji wynika, że częściej "nauczyciele-językowcy z bożej łaski" zniechęcają do nauki niż zachęcają.

Sprawę -  nauki języka rosyjskiego jako dodatkowego traktuję nieco inaczej.  Uważam,  że cyrulicę oraz elementy kultury sąsiadów warto poznać by niepotrzebnie utrwalać uprzedzenia tkwiące w nas. Położenia geograficznego nie zmienimy a Europa sięga po Ural.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]