Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadliczbowe a uzupełnienie etatu
strony: [ 1 ]
sstan27-09-2007 09:03:28   [#01]
Nauczyciel pracujący w innej szkole 15 godzin uzupełniający etat w mojej szkole ma 4 godziny. Jak zapłacić mu za tę jedną godzinę. Czy szkoła macierzysta wykaże 1 nadliczbową, czy ja powinienem zawrzeć umowę z nauczycielem na 1/18 ? Czy może jeszcze inne rozwiązanie ?
rzewa27-09-2007 09:10:36   [#02]
powinno być na wniosek n-la zwiększone pensum do 19 godz. tyg wraz z proporcjonalnym zwiększeniem wynagrodzenia - pp art 42 ust 2a KN

Jako protezę mozna potraktować spisanie dodatkowej umowy na 1/18

N-l uzupełniający etat nie może mieć przydzielonych godzin ponadwymiarowych
sstan27-09-2007 11:01:23   [#03]
<< N-l uzupełniający etat nie może mieć przydzielonych godzin ponadwymiarowych

Jaka jest podstawa prawna tego stwierdzenia ?
AnJa27-09-2007 11:10:52   [#04]
wg mnie nie ma

ale tu od paru lat mamy z rzewą rózne zdania i choć toona nie kiedyś przekonała, to i tak dawałbym ponadwymiarówki tkim nauczycielom

tyle, ze ja z kolei nie uznaje uzupełniania etatu..
rzepek27-09-2007 12:51:50   [#05]
W naszej gminie też jest możliwe  uzupełnienie etatu w innej szkole i dodatkowo ponadwymiarowe w tej szkole. Bo kiedy np nauczyciel uzupełnia 5 godzin, a ma możliwość tylko albo 4 albo 8 - to musi mieć 8, w tym 5 nie liczy się ( uzupełnienie) a tylko 3 są ponadwymiarowe w tamtej szkole ( umowa na 3/18)
krystyna27-09-2007 12:56:16   [#06]
a w jaki sposób (i czy można ???) zapłacić takiemu nauczycielowi za zastępstwo doraźne ?
rzepek27-09-2007 13:26:13   [#07]
Za zastępstwa doraźne płaci sie normalnie wg stawki zaszeregowania (wg stopnia awansu - art 35 p.3 KN)
krystyna27-09-2007 13:55:15   [#08]

teoretycznie...,

bo praktycznie - to on nie ma z moją szkołą żadnej umowy, po prostu go nie ma !

to jak ?

rzewa28-09-2007 04:23:30   [#09]
krystyna -> podajesz liczbę doraźnych jego dyrkowi i on mu płaci, a twoja szkoła refunduje te koszty tamtej (razem z kosztami uzupełniania) - ale uważam, że taki n-l u Ciebie nie może mieć doraźnych (podobnie jak ponadwymiarowych)

To, że nie powinno być ponadwymiarowych na uzupełnianiu etatu wynika z brzmienia art 22 ust 1 KN - uzupełnienie oznacza ni mniej ni więcej jak dopełnienie do pełnego,

ponadto nie ma kto tych godzin przydzielić, bo dyrek, który zatrudnia n-la nie może gdyż nie ma tych godzin,

a dyrek, u którego n-l uzupełnia też nie może bo nie jest pracodawcą tego n-la

OP też nie może bo to nie jego kompetencja -> przepis pozwala OP tylko skierować na uzupełnianie

i kółko się zamyka...
beera28-09-2007 07:49:26   [#10]

uzupełniane, a doraźne i ponadwymiarowe

zwróccie uwagę na pytania w tej sprawie w kontekście SIO:

PYTANIE
: Czy można wykazywać wynagrodzenia n-la w obydwu szkołach, zgodnie z rzeczywistym wykonywaniem obowiązków np. w macierzystej szkole 14 godzin-orientacyjne wynagrodzenie 1600zł;w drugiej szkole (w której n-l uzupełnia etat) 4 godziny uzupełnienia-kwota ok.458 zł oraz 4 godziny ponadwymiarowe-kwota 458zł?
: W przypadku uzupełniania etatu wynagrodzenia powinno się wykazywać tam, gdzie popisana jest umowa o pracę, czyli w szkole macierzystej - nie można wykazać w dwóch szkołach. Mamy tu do czynienia z indywidualnymi wynagrodzeniami, a nie z rozliczeniem kosztów szkoły.
Dodatek za trudne warunki pracy należy wykazać w wierszu 8.

nie wyglada z tej odpowiedzi udzielanej w związku z SIO, ze nie ma mozliwosci posiadania przez n-la uzupełniającego etat godzin ponadwymiarowych i zastępstw doraźnych.

Uwazam, że to jest sensowne.

krystyna28-09-2007 10:25:06   [#11]

rzewa,

dzięki !

i o to mi chodziło....

ale sama się rąbnęłam, bo jak zobaczyłam siedzącego na okienku nauczyciela, a nagle wypadło mi zrobić zastępstwa - to go wysłałam, zapominając zupełnie o tym, co piszesz !

pozdrawiam !

mika28-09-2007 10:36:51   [#12]
Mam taką sytuację, z nauczycielem została zawarta oddzielna umowa. Tzn. tam gdzie ma umowę o prace nie ma nadgodzin natomiast tam gdzie uzupełnia ma oddzielną umowę.
AMS22-12-2020 10:03:12   [#13]

mam problem: nauczycielowi zatrudnionemu w mojej szkole i uzupełniającemu etat w drugiej szkole muszę przydzielić 1 godzinę nauczania indywidualnego. Wiem, że Nauczyciel taki nie może mieć godzin ponadwymiarowych. Co zrobić? (OP twierdzi, że uzupełnienia nie zmienia się w trakcie roku szkolnego?)

Ala22-12-2020 10:22:37   [#14]

wystawić na vacat i realizować jako doraźne

AMS22-12-2020 10:46:59   [#15]

dobrze to brzmi, ale do końca roku szkolnego?

 

AnJa22-12-2020 12:33:46   [#16]

Poniewąz, wg częsci postów wyżej - takze ponadwymiarówek doraźnych w tej sytuacji być nie moze, wyjścia sa 3:
1. nie przejmować się i dać ponadwymiarówki przydzielone,
2. przejmowac się nieco i przydzielać doraźne - oczywiście, ze nie do końca roku - a co tydzień, do znalezienia nauczyciela, o którym w p.3. Co, oczywiście, może potrwać do końca roku.
3. przejąć się i znaleźć nauczyciela - z kwalifikacjami lub bez.

AMS23-12-2020 10:31:24   [#17]

bardzo dziękuję za "furtki"(3) - trzecie wyjście jest kuszące, ale niekorzystne dla ucznia, który nota bene nie powinien mieć "zmian".

nurtuje mnie stanowisko OP - czy jest podstawa prawna na to że nie wolno modyfikować uzupełnień w trakcie roku?

AnJa23-12-2020 11:02:33   [#18]

Nie ma. A z róznych opinii zamieszczonych w LEX wynika, ze jest to mozłiwe, a czasami (jeśłi w macierzystej pojawia sie mozliwość czy wrecz  konieczność przydziału nauczycielowi większej liczby godzin) trzeba tak zrobić- jest to bowiem sytuacja dla nauczyciela korzystniejsza (wg prawa pracy- bo faktycznie to bywa róznie;-)

rzewa25-12-2020 16:10:53   [#19]

najlepsze wyjcie: n-l składa wniosek o zwiększenie pensum do 19 godz/tydz na podstawie art 42 ust 2a KN; Ty, po uzyskaniu zgody OP, zwiększasz pensum n-la i wszystko gra :-)

a skierowania na uzupełnianie zmieniać nie trzeba... :-)

Oczywiście od dnia zwiększenia pensum, które dla wygody obsługi finansowej najlepiej by było od 1. dnia m-ca, wynagrodzenie zasadnicze n-la wynosi 19/18 dotychczasowego wynagrodzenia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]