Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czas na projekty organizacyjne szkoła podstawowa
strony: [ 1 ]
MMM18-03-2003 18:21:17   [#01]
Proszę Szacowne Grono o rozwianie moich wątpliwości.
Czy nauczyciel wf może uczyć w klasach I-III normalnego wfu ?
Nie zabieram Paniom z kształcenia zintegrowanego godzin przeznaczonych na KZ.
Nie kombinuję wefiście godzin, tylko marzę o zajęciach prawdziwego wfu w klasach I-III . Te dzieci mają prawo do porządnego ruchu.
beera18-03-2003 18:35:23   [#02]

 

W nauczaniu zintegrowanym NIE MA w-fu.

I zastanawia mnie dlaczego sadzisz, że nauczycielki naucxzania zintegrowanego nie potrafią prowadzic porządnych zajęć ruchowych?

Twoje marzenie o prawdziwym ruchu dla dzieci spokojnie moze zrealizować nauczyciel np. Czasem nawet lepiej niż wefista.

 

A tu masz taki wyrok sądu na dokładkę:

ZNALAZŁAM SZPERAJĄC PO NECIE TAKIE COŚ ( sorki, caps ;-)

Mianowicie orzecznictwo SN w sprawie rozdzielania godzin NZ.

Nie jest tu o tym mowa bezpośrednio, ale pośrednio- i owszem.

Wynika z tego orzeczenia jasno, że ustalenie godzin NZ na poziomi 22 i przyznanie 3 z nich ( np) wuefiście jest z prawem niezgodne:

 

ORZECZNICTWO SĄDU NAJWYŻSZEGO

 

Wyrok z dnia 1 grudnia 1999 r.
I PKN 423/99
Gdy nauczanie początkowe w każdej z klas I-III prowadzi jeden nauczyciel, który wystawia jedną ocenę opisową, zaś nauczanie ma charakter nauczania zintegrowanego, okoliczność, że nauczycielom tych klas przydzielono także godziny ponadwymiarowe, nie uzasadnia utworzenia etatu dla innego nauczyciela, skoro przyjęcie przez szkołę planu nauczania uniemożliwia nauczanie w każdej z tych klas i wystawienie uczniowi oceny opisowej przez więcej niż jednego nauczyciela.

Marek Pleśniar18-03-2003 19:06:28   [#03]

caps wie co robi;-)

Tu się zderza teoria z praktyką. Teoretycznie nauczycielka naucz. pocz. zrobi zajęcia ruchowe lepiej, ale wielokrotnie widziałem panie od nauczania w bucikach na obcasie - bez szans na pokazanie dzieciom jak coś mają wykonac;-)

Wuefiści zawsze mają sportowe ubranie.

A z trzeciej strony;-) znam wuefistów co to w tych dresach i trampkach owszem - chodzą ale tylko tyle:-)))) (no, jeszcze gwiżdzą)

A generalnie rację ma asia. Prawo po jej stronie. Tylko te buty na obcasach kurka. Nic SN o nich? Hm?

beera18-03-2003 19:15:49   [#04]

a te buty..

..to od dyrka troche zależą- nie?

A jego ten..no..nadzór?

:-)

Marek Pleśniar18-03-2003 19:35:31   [#05]
wiedziałem że to powiesz:-)))) o tym no, nadzorze. Tak. To załatwia sprawę.
jerzyk18-03-2003 19:54:58   [#06]

a moim zdaniem może ale...

trzeba to nazwać zajeciami rekreacyjno-sportowymi

pamietacie jak wdrażano 4 godz. wf

:-))

Ewa z Rz18-03-2003 20:02:19   [#07]

Ale to będą...

zajęcia nadobowiązkowe! Wymagające, bądź nie, osobnej oceny...
zuza18-03-2003 20:30:02   [#08]

a co z zajeciami na basenie? Jak takowy jest? Szkoda byłoby, zeby dzieciaki nie korzystały, to też zajęcia ruchowe;)

 W takim przypadku nie ma jednak mozliwości by panie "integracyjne" prowadziły te zajecia.

Jersz18-03-2003 21:05:57   [#09]

...

Są jeszcze godziny do dyspozycji dyrektora. Może z nich realizować powiedzmy jedną godzinę tygodniowo basenu.

Pozdrawiam Jersz

Grażyna22-03-2003 15:24:38   [#10]

nadzór, to podstawa

Moje panie z nauczania przebierają się na wf, poza tym kazałam im wyodrębnić w dzienniku (zaznaczają to ołówkiem na marginesie tematu lekcji), kiedy są zajęcia wychowania fizycznego. Dałam ekwiwalent za strój i obuwie spostowe (odpowiednio do wymiaru godzin) i teraz wymagam. Dało to oczekiwane efekty, bo wczesniej były paniami na obcasach. Ale jak to Asia nazwała, ten tam nadzór, sprawę  uregulował.

Poza tym kontrolując dzienniki dokładnie czytam tematy i przy zastrzeżeniach od razu rozmawiam na ten temat z nauczycielem. Po co te notatki ołówkiem o wf-ie? A po to, żeby go realizować, a nie wykorzystywać np. na przepisywanie działań matematycznych z tablicy. Zawsze bowiem było coś potrzebniejszego niż wyjście na wf.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]