Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy przyjąć takie wypowiedzenie?
strony: [ 1 ]
maeljas17-03-2003 18:27:12   [#01]
Co zrobilibyście na moim miejscu?

Przyjęłam we wrześniu nauczycielkę. Nazwijmy ją Kowalską - juz na emeryturze
( wcześniejszej) ale bardzo dobry dydaktyk - świetnie uczy matematyki.
M.in. uczyła w klasie I gimnazjum - od początku miała problemy z zachowaniem uczniów na lekcjach - fakt klasa " diabełki wcielone" - ale jest to szkoła dla dzieci z problemami w nauce.( Co niestety ma przełożenie na funkcjonowanie w grupie).
Nie potrafiła zapanować nad swoimi emocjami - wrzeszczała na uczniów, wyrzucała z klasy do mnie, za karę zwracała się do nich po nazwisku
z komentarzem: " Od dziś nie jesteś dla mnie uczniem, jesteś Nowakiem"
Starałam się ja, starały się wychowawczyni i psycholog szkolna łagodzić sytuację, ale jak już " uładziłyśmy" sprawę z jednym uczniem, pojawiał się następny do którego coś miała. Przyszły święta, więc miałam nadzieję, że kobiecina trochę odpocznie i uspokoi - tym bardziej, że w innej klasie, w której też uczyła, nie miała problemów. Niestety po przerwie świątecznej w klasie I zjawił się nowy uczeń
( też z problemami) i zaczęło się od nowa. Pani nie chciała przyjąć pomocy ( nie chciała rozmawiać ze mną na ten  temat, wręcz urządziła awanturę pod tytułem, że nie muszę jej pouczać)- nie zgłaszała żadnych uwag do wychowawczyni - działała na własną rękę. A że w klasie źle się dzieje,  było słychać od uczniów, bo ciągle byli u mnie na dywaniku z powodu " występów" na innych lekcjach. Nosiłam się z zamiarem zwolnienia nauczycielki, ale łudziłam się, ze to może chwilowe
"zmęczenie materiału".

Klasa objęta została socjoterapią, ogólnie zachowanie poprawiło się , ale na matematyce dalej zachowywali się poniżej krytyki i nie kryli, że z premedytacją.

Ostatnio, gdy pani Kowalska była na zwolnieniu , uczniowie opowiedzieli wychowaczyni, a ona mnie o metodach wychowawczych  pani od matematyki.
A to jak któryś ancymon rozrabiał - brała go do tablicy i kazała pisać "Kowalska jest głupia", a to wyrzucała z klasy z komentarzem,że zagraża bezpieczeństwu jej
i pozostałych uczniów, o rzucaniu dziennikiem po klasie już nie wspomnę.
Jak siedzieli cicho, to wg uczniów aż się trzęsła ze złości ( wtedy fruwał dziennik), jak rozrabiali, to nie reagowała.
Dziś " udało" mi się poprosić Kowalską na rozmowę w obecności wychowawczyni i psychologa - postanowiłam że zamieni klasę - jako, że jej metody nie przynoszą efektów i na tym etapie dla dobra obu stron będzie to najlepsze rozwiązanie.

Zgodziła się, ale uznała to za niepedagogiczne -na moje jedyne ( bo więcęj już nie dała mi szansy zadać) pytanie, co miała na celu, każąc uczniowi pisać na tablicy
" Kowalska jest głupia"  odpowiedziała, że w ten sposób broniła innych uczniów, bo delikwent wyśmiewał się z innych.

Potem zażądała informacji, czy zatrudnię ją w przyszłym roku, zdążyłam tylko powiedzieć "nie" - to złożyła mi na piśmie natychmiastową rezygnację z pracy z komentarzem, że robi to dlatego, że negatywnie oceniam jej pracę i jej metody a ona z taką oceną się nie zgadza. Plus ustny komentarz, że to spisek przeciwko niej i że będzie się bronić. Bo wszystko co robiła, robiła świadomie dla dobra dzieci.

Tak więc od jutra nie mam matematyka..............
Marek Pleśniar17-03-2003 18:30:17   [#02]

robi to po to by usłyszeć: "błagam nie odchodź" ;-)

nie daj się:-)))

maeljas17-03-2003 18:48:27   [#03]

Dzięki

Uczono mnie, żeby nie brać na siebie cudzych win, ale wstyd mi, że należę z tą panią do jednego stanu ( kiedyś ktoś stawiał ten stan na równi ze stanem szlacheckim) - stanu nauczycielskiego.
Leszek17-03-2003 20:02:34   [#04]
Bądź zadowolona, że odeszła natychmiast.
Dalej mogło być tylko gorzej. Typ "wypalonej zawodowo".
Pozdrawiam
vip21-03-2003 18:53:25   [#05]

awans nauczyciela świetlicy szkolnej

Witam Wszystkich.

Strasznie długo mnie tutaj nie..... . Poszukuję iformacji, wzorów, szablonów jednym słowem nawet gotowców dla kandydata na dyplomowanego. Jest nauczycielem świetlicy szkolnej.

Pomocy!!!!!!!. Z góry dziękuję

Pozdrówka dla Wszystkich

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]