Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Po poradę!
strony: [ 1 ]
gonia15-03-2003 20:42:54   [#01]

Moja kolezanka dyplomuje sie. Dyrektorka uwzględniła jej I stopień specjalizacji i skrocila staz do 1 roku i 9 miesiecy, staz rozpoczela 1. 09. 2001 roku. Zgodnie z tym powinna go zakończyć 31 maja 2003 r.

Po zmianach w przepisach wyczytala w GN, że nie moze go ukonczyc w terminie, gdyż skrócone staże powinny być "zrealizowane" do 3 kwietnia 2003 r.

Czy faktycznie nie może skorzystac ze skróconego stażu? Chciałabym jej pomóc, ale sama nie wiem, jak interpretowac jej przypadek.

Czy dyrekcja źle przydzieliła jej skrócenie stażu? Dla dyrekcji ten przepis to też czarna magia.

Mądrzy ludzie! Pomóżcie!

gonia

Małgosia15-03-2003 22:33:12   [#02]

ale plama!

Ewidentnie zawaliła dyrekcja, zgadzając się na skrót. Niech więc  nie wciska kitu, że to zmiana przepisów wniosła taki stan rzeczy. Przecież uprawnienia do srótu były najpierw na okres przejściowy 2-letni, a dopiero "czyszcząca" przedłużyła je do 3 lat (więc i tak przedłużyła okres przejściowy na korzyść nauczycieli). Jednak to uratowało tylko tych, co mieli zaczęte 9-miesięczne staże od 1.09.2001. Twoja kolezanka nie miała na to szansy, a dyrekcja powinna o tym wiedzieć. Koleżanka zresztą też - w końcu ją to dotyczy najbardziej.
Leszek15-03-2003 23:19:21   [#03]
Jeśli kolejny raz nie zostanie zmieniona ta "magiczna data" (propozycje zmian w KN były) to koleżanka będzie musiała robić staż 2 lata 9 miesięcy.
A ponieważ obie zawaliły niech już o tym pomyślą...
W końcu jeden staż jeszcze się jej nie skończył.
Wprawdzie to niezgodne z przepisami ale jak będą rozsądne to ...
Pozdrawiam
Gaba16-03-2003 06:53:39   [#04]

na marginesie

ja podkreślę takie tełko, ktore się pojawia w wypowiedziach:

mianowany to taki, ktory zna prawo*.

Nie tylko zawaliła dyrekcja, zawaliła też nauczycielka, i nic, i nikt jej nie tłumaczy. Niech lepiej ten staż wycofają - poprawią (!!!) poza plecami ludzkimi, by się we dwie nie ośmieszyły.

Komisja utrąci, jest na to wyczulona i nakaże 3 lata!!!

 

* jeden ze znanych mi mianowanych tako rzecze, że duzo pracuje społecznie na rzecz szkoły.

* że pracował w czasie urlopu i sprzatał pracownię

a) 40 - 13,5 = 26,5 - czy pracował w czasie 13,5 godzin wg KP czy 18 godzin wg KN - czy w czasie różnicy...

b) urlop nauczyciela trwa 56 wg KN czyli np. 1.07 - 15.08  - ... a on biedny pracował 26.08 oraz 29.08.

 

Brak elementarnej znajomosci prawa u nauczycieli, niestety. Z tą kultura prawną jest słabo.

 

Pomijam, że, kiedy już coś przećwiczę, to...

gonia16-03-2003 21:44:00   [#05]

Dzięki

Teraz już wiem, co mam powiedzieć kolezance. PEWNIE SIĘ ZASMUCI, ALE PRZYNAJMNIEJ NIE OŚMIESZY.

Dięki za wiedzę, na Was zawsze mozna liczyc.

gonia

JarTul20-03-2003 11:06:09   [#06]

Gaba...

Napisałaś, że "b) urlop nauczyciela trwa 56 wg KN czyli np. 1.07 - 15.08  - ... a on biedny pracował 26.08 oraz 29.08.".

a KN "Art. 64. ust.  1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. "

Skąd zatem tak kategoryczne określenie teminów?

Gaba20-03-2003 20:00:25   [#07]
z karty nauczyciela!!!
zuza20-03-2003 20:18:48   [#08]

???

Karta nie pozwala na taki urlop!! Chyba, ze nauczyciel był np chory i wtedy sprawdza się, czy miał te 8 tygodni urlopu, ale niekoniecznie w całości w czasie ferii letnich -wlicza się w to 2 tygodnie ferii zimowy.

Nauczyciel, o którym mowa w ust. 1, może być obowiązany przez dyrektora do wykonywania w czasie tych ferii następujących czynności:

1) przeprowadzania egzaminów,
2) prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego, 
3) opracowywania szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenia w doskonaleniu zawodowym w określonej formie.Czynności, o których mowa w pkt 1-3, nie mogą łącznie zająć nauczycielowi więcej niż 7 dni.

JarTul20-03-2003 20:55:05   [#09]

Gaba

zatem skąd ta interpretacja?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]