Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Realizacja bonów po 9 listopada ub.r.
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane14-03-2003 13:29:47   [#01]
W Gazecie Prawnej  nr 205 z dnia 22.X. 2002 - p. Teresa Sławińska, prawnik w Instytucie Studiów Podatkowych stwierdziła, że emisja znaków legitymacyjnych, potocznie zwanych bonami towarowymi przed 10 listopada ub.r. nie wyklucza odpowiedzialności z tytułu realizacji tych znaków po tej dacie. Odpowiedzialność ta uzależniona jest od charakteru podmiotu emitującego i zasad emisji.
Jak więc rozumieć nowelizację ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r.?
W art. 15 ust. 2 nieuczciwa konkurencja to:
1. emisja znaków legitymacyjnych,
2. oferowanie zn. leg.- za podmiot oferujący znaki uznać należy pracodawcę, który przekazuje je swoim pracownikom. Nie jest on emitentem ale wyłącznie podmiotem, który uczestniczy w ich obrocie. Pracodawcy nabywający znaki, powinni zwrócić uwagę na zasady ich emisji, dystrybucji i realizacji.
3. realizacja zn. leg.
-  Jak to jest u Was, czy możemy z "socjalnego" zakupować  dalej bony, nie narażając się na zarzut popełnienia czynu nieuczciwej konkurencji?
beera14-03-2003 13:59:41   [#02]

no..

można :-)

Był taki fajny artykulik w Rzeczpospolitej..

pisaliśmy tu o tym- postaram się poszukać

beera14-03-2003 14:02:52   [#03]

jak ominąć

i jeszcze tu

wracam do sprawy talonów

nie wiem na ile Ci się przyda, ale popatrz

Elusia14-03-2003 15:55:51   [#04]
Ostatnio dostałam reklamę przez wp od TESCO, że maja ofertę bonów na Św. Wielkanocne. Więc jak to jest? Można kupić czy nie? Wiem,że inni zabezpieczyli się i podpisali umowy na kwietniowe bony przed 9.11. Ale teraz? Można?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]