Forum OSKKO - wątek

TEMAT: swobodny minister
strony: [ 1 ]
grażka11-03-2003 10:45:02   [#01]

Chyba czeka nas jeszcze niejedna zmiana ;-)

http://www2.gazeta.pl/edukacja/1,27095,1365480.html

beera11-03-2003 11:40:40   [#02]

:-))

Minister ma za dużo swobody.

Grażka :-))

Im bardziej ON swobodny, tym bardziej ja spięta :-)))

Coś za coś ;-))

Czyli w zasadzie jest OK, bo się bilansuje :-)))))))))))

BożenaB12-03-2003 08:38:34   [#03]

Ta swoboda drogo nas kosztuje

1. Mogę policzyć ile godzin przepracowałam na darmo. Np "dłubałam" w statucie, żeby w sierpniu dostosować go do akt rozp. Po tygodniu okazało się, że nadaremnie. Znowu "dłubanie", żeby odkręcić, bo kolejne rozp zdezaktualizowało poprzednie.
2. Jakieś 30 lat temu w nielegalnej "bibule" ktoś podawał najlepszy sposób na doprowadzenie do upadku (organizacji - czym by ona nie była; wtedy chodziło o kraj). Wystarczy często zmieniać przepisy. Jak juz ludzie  "oswoją" reguły prawne i mogliby efektywnie działać, zmieniamy przepisy. Znowu potrwa zanim przystosują działanie do nowego; znowu strata energii, czasu, inwencji. Jak to opanują, to "my" znowu damy zmianę - i tak w kółko. Po paru takich "manewrach" w większość zniechęcimy do twórczego, efektywnego działania.
3. Te nieszczęsne nowe wzory świadectw. Urzędnik menisu każący podwójnie oceniać w bloku wyraźnie dorabiał "ideologię" do faktu. Ze zmianą tego rozp będzie wielki kłopot. Zakłady produkujące świadectwa natychmiast wystąpią do menis o zwrot kosztów: papier, farba, zużycie maszyn, pensje dla ludzi, podatki. Na pewno ja bym tak zrobiła będąc dyrektorem takiego zakładu. Ciekawe, z czyjej kieszeni byłyby opłacone odszkodowania ?
4. A dzisiaj miałam piękny sen ..... Wzór na subwencję jest w banku - tam po finanse. Zaś cały menis na 5 lat bezpłatnego urlopu ...
Marek Pleśniar12-03-2003 08:48:28   [#04]

matko?

i po 5 latach by wrócili? I mamy czekać w napięciu te 5 lat?

 :-)

BożenaB12-03-2003 08:59:58   [#05]
To wyśnij 20 lat. Mnie się trafiło tylko 5 ;-).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]