Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pielęgniarka w szkole
strony: [ 1 ]
Adam N07-03-2003 08:53:25   [#01]

Szukam i nie mogę znaleźć podstaw prawnych działania pielęgniarki w szkole. Nie mogę się dogadać ze spółką prowadzącą gabinet i zatrudniającą pielęgniarkę, która tłumaczy się podpisanym takim a nie innym kontraktem z Kasą Chorych, a samego kontraktu nie chce dać do przeczytania. Z dnia na dzień zmieniają pielęgniarkę bez konsultacji z dyrektorem, coś jest nie tak.

Jeśli ktoś wie coś więcej o działalności pielęgniarek w szkole proszę o pomoc. Jakieś rozporządzenie chyba to reguluje

janzg07-03-2003 10:13:02   [#02]

należy dzwonić do kasy chorych, która podpisała kontrakt, kontrakty nie są tajne.

W sytuacji drastycznych nieporozumień można zarządać weryfikacji umowy, którą dyrektor zawarł ze spółką na wynajm gabinetu pielęgniarce lub taką umowę wypowiedzieć i podpisać nową.

janzg07-03-2003 10:14:14   [#03]
te zarządanie jest niezłe w kontekście zażądzania:-))
joszka09-03-2003 20:27:11   [#04]

Sprawdź

na stronie Twojej Kasy Chorych (region).

Powinniśmy tam znaleźć przy kontraktach ( zapisach konkursowych ) szczegółowe oczekiwania.Granda rozpoczyna się w przypadku ustalenia liczby podopiecznych jednego punktu - Warmińsko Mazurska ustaliła chyba 1500, co powoduje konieczność składania etatów.

Tak na dobrą sprawę nie ma co wymawiać. w kontrakcie    w c a l e  nie ma powiedziane ,że musi to być na terenie szkoły. Gabinet może być tam.... gdzie pani pielęgniarce będzie taniej i tylko jej problem jak rozwiąze problem spełnienia wszystkoich wymagań.

Z tym coraz gorzej !!!

1.Do 40 % dzieci mija się z wyznaczonym czasem szczepień ochronnych

2. Gabinet pielęgniarski nie jest gabinetem pierwszej pomocy ( tak - to jest chore!!!!)

3. Środki pomocy obciążaję pielęgniarkę a ta zrobi wszystko by było jak najtaniej

Basik27-10-2003 13:41:44   [#05]
Chyba trafię do sądu przez te pielęgniarki.Odmawiam danych osobowych moich uczniów człowiekowi, który chce stanąć do przetargu, by objąć u mnie w szkole opiekę pielęgniarską nad uczniami. mam pielęgniarkę, z ktorej jestem zadowolona i mam gdzieś osobę drugą. Podobno łamię ustawę o zamówieniach publicznych a może o opiece zdrowotnej nie dając  imiennych list uczniów. Czy ktoś mi pomoże?
Konto zapomniane29-10-2003 21:30:17   [#06]
Tak, rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 VI 2003 r. Dz.U. 2003/130/1196. Firma ma min. 1.5 zł na ucznia miesięcznie. Ja wywalczyłem i pielęgniarkę w szkole mam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]