Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Próbne egzaminy gimnazjalne
strony: [ 1 ]
BożenaB26-02-2003 07:54:34   [#01]
U nas - rejon OKE Jaworzno - odbyły się wczoraj i przedwczoraj próbne egzaminy. Opracowałam pliki w Excelu do analizy wyników. Wpisuje się wyniki uczniów i od razu mamy zestawienia, tabelki, wykresy - dla każdego oddziału i zbiorcze (takie jak w raporcie OKE).
Organizacyjnie wygląda to tak:
- teraz n-le sprawdzają prace
- w czwartek rano (humaniści) i w piątek rano (mat -przyr) oddają karty odp koleżance informatyczce, która zorganizuje wpisywanie wyników - każda klasa w odrębnym pliku.
- ja wklejam dane do moich plików, drukuję zestawienia dla wychowawców, zbiorówki do wywieszenia w gablocie dla uczniów. Pliki umieszczam w komp w pokoju nauczycielskim - każdy n-l może się zapoznać, skopiować do domu. Dyskietki z plikami przekazuję kolejnym 2 n-lom, którzy przełożą matematykę na j. polski czyli napiszą raport.
Te pliki są "świeże" - po ubiegłych prototypach. Myślę, że są OK i chętnie się nimi podzielę np wysyłając je do HenrykaB. Warto je najpierw sprawdzić. Prosze więc kiku chętnych, którzy mają próbne egzaminy o pomoc w sprawdzeniu. Zaraz zaczynam zajęcia - do 16. Po tej godzinie mogę wysłać. Jeżeli zorganizujecie tak jak u nas, to już w piątek mogłabym mieć zwrotne uwagi. W sobotę i niedzielę jestem w szkole (dni otwarte), to mogłabym ew  poprawić i wysłać sprawdzone do HenrykaB na Edukatora (jeżeli nie ma nic przeciwko).
BożenaB
Ada26-02-2003 08:30:26   [#02]
U mnie w szkole dziś zaczynają sie próbne egzaminy. Chetnie wypróbuje Twoje zestawienia. Przysyłaj.
Też Bożena.
Basik26-02-2003 08:37:00   [#03]

Przysyłaj, będziemy testować.

Anka L26-02-2003 09:00:37   [#04]

Pozazdrościć podziału pracy ;-)

W naszej próbny egzamin zorganizowano w listopadzie

Sprawdzałyśmy 4 egzaminatory- po dwie polonistki i matematyczki

Cała robota z zestawieniami i opracowaniem raportu wg zaleceń OKE w ramach pracy społecznej :-(

Chętnie zapoznam się z waszą pracą, bo jesienią historia się powtórzy, a może wasze pliki są lepsze :-)

HenrykB26-02-2003 09:17:01   [#05]

Ślij

Chętnie zamieszczę.
Powoli dochodzę do siebie po zmianach w domu i w pracy.
Już od przyszego tygodnia mam więcej czasu.

Zapraszam
HenrykB26-02-2003 09:18:13   [#06]
Sam też zamieszczę swoje, również w Excelu
BożenaB26-02-2003 09:29:46   [#07]

zapomniałam

dodać, że to jest dla 8 oddziałów po max 32 uczniów
BożenaB26-02-2003 15:54:53   [#08]

Basik!

Adres potrzebny. Weszłam na listę i spróbowałam stamtąd wysłać, ale nie poszło.
Może wpiszesz się tu jeszcze raz z adresem?
Jutro rano wysłałabym.
hania01-03-2003 08:22:13   [#09]

Bożenko

Też chętnie przetestuję, jeśli tu zajrzałaś - przyślij. My jesteśmy też po próbnych, prace sprawdziliśmy szybko i sprawnie, wstępna analiza "przedmiotowa" też była. OKE zaproponowało programik, ale mnie on nie bardzo odpowiada......
barbara200201-03-2003 13:10:32   [#10]

próbne egzaminy gimnazjalne

Chętnie przetestuję ten sposób sprawdzania egzaminów próbnych.U mnie  w szkole organizuję ten egzamin  w obu częściach  10 i 11 marca.Ogromne dzięki za przesłanie  tych plików
BożenaB02-03-2003 09:46:20   [#11]
Przed chwilą wysłałam pliki do Henryka B.
Przy okazji zrobiłam też dla SP - do sprawdzianu.  Ani L dziękuję za dane, Eli za uwagi.
BożenaB
Beta02-03-2003 19:00:49   [#12]

próbne egzaminy

Bożenko!

Jeśli można, to ja również proszę o przesłanie zestawień do analizy wyników> Serdeczne dzięki.

Beta

Krystyna Za02-03-2003 20:03:25   [#13]

Znalazłam stronkę www może Wam się przyda!

www.egzamin.onet.pl

Pozdrawiam!

jerzyk03-03-2003 12:14:48   [#14]

 Bożena !

Czy mogę   zawrócić Ci głowę usilną prośbą o te pliki do analizy sprawdzianu po SP ?

Jezeli tak, to zawracam :-)

Szukałem ich w Edukatorze , ale Henryk albo ich jeszcze nie zamiścił, albo ja szukalem źle)

 Pozdrawiam i z góry serdecznie dziekuje. :-)

barbara200203-03-2003 16:04:10   [#15]

próbne

Bożenko, serdeczne dzięki za przesłanie plików,dodam, że skorzystałam również z programu ,Żaczek oraz Dziennik i Global. Polecam je innym.Robisz kawałek dobrej roboty.Chciałabym mieć takich aktywnych nauczycieli
BożenaB03-03-2003 16:49:02   [#16]

Dziękuję

Barbarze.
Zajrzyj na stronę; jest też Nawojka - nie trzeba poziomami, tylko ogólne ilości punktów. Casami jest to wygodniejsze.
Dziennik i global są już ulepszone ale nie mam czasu dać na stronę. Mogę wysłać.
Bożena
HenrykB03-03-2003 19:37:31   [#17]

Pliki są w witrynie

Zapraszam

http://www.edukator.net.pl

dział Nowości lub Druki/Różne

beera05-03-2003 09:54:39   [#18]

No i ja

zobaczcie jeszcze  takie zrobione przez OKE we Wrocławiu

Krótka informacja:

udostępniamy formularz elektroniczny służący do analizy wyników próbnego sprawdzianu przygotowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu dla regionu obejmującego województwa: dolnośląskie i opolskie.


Formularz został zbudowany w arkuszu kalkulacyjnym MS Excel. Po pobraniu pliku  należy uruchomić samorozpakowujące się archiwum "Arkusz analizy probnego sprawdzianu 2003.exe" i wskazać miejsce kopiowania pliku.


Formularz składa się z następujących arkuszy: oddziały (A, B, ..., K), szkoła, rozkład, rozkład wykres, czytanie wykres, pisanie wykres, rozumowanie wykres, korzystanie z informacji wykres, wykorzystywanie wiedzy w praktyce wykres.

Sposób skorzystania pliku:

  1. Dla każdego oddziału wypełniamy osobny arkusz.
  2. Konieczne jest wpisanie kodu ucznia, ponieważ na tej podstawie ustalana jest liczba uczniów w oddziałach, a następnie w szkole. Może się zdarzyć, że uczeń przystąpi do sprawdzianu, ale nie podejmie próby rozwiązania żadnego zadania, należy mu jednak nadać kod, ponieważ jego obecność wpływa na średnią oddziału, szkoły.
  3. W polach dotyczących zadań zamkniętych możemy wpisać żądaną wartość lub wybrać z rozwijalnego menu. W polach dotyczących zadań otwartych wpisujemy uzyskaną przez ucznia liczbę punktów.
  4. W przypadku, gdy uczeń nie podjął próby rozwiązania zadania, zostawiamy puste miejsce.
  5. W każdym arkuszu (oddziale) automatycznie jest przeliczana suma punktów i wyniki według umiejętności dla każdego ucznia. Poniżej wprowadzonych danych znajdą Państwo obliczone średnie i łatwości dla całego oddziału. Podstawowe wskaźniki statystyczne i wykresy dla szkoły prezentowane są w arkuszach "szkoła".


Mamy nadzieję, że przedstawiona propozycja ułatwi Państwu analizę wyników uczniów w szkole.

To  jest tu

Arkusz analizy probnego sprawdzianu 2003.exe

BożenaB05-03-2003 16:27:35   [#19]
Podoba mi się, że nie trzeba poprawiać testu wyboru, tylko wpisać wybór ucznia. Teraz sobie myślę: dlaczego tak nie zrobiłam, przecież kilka lat temu robiłam "Żaczka" i on tak własnie działa - potrafię tak. Pewnie pośpiech.
Lista rozwijalna nie przyspiesza, tylko opóźnia wpisywanie; nie grzech ale zbędna praca autorów.
Zestawienie w duzych tabelach ma jedną wadę: za duzo liczb na raz (ja jestem ślepa na tyle liczb na raz - i pewnie nie tylko ja). Lepsze w przekazie informacji są wykresy - rzut oka i juz widać.
Pochwała dla OKE, ze nie zostawia szkół z problemem, tylko stara sie pomóc.
BożenaB06-03-2003 07:54:54   [#20]

Jak się z tym przespałam ..

to stwierdzam, że nie zrrobię na przyszły rok z wpisem liter. Bo jak OKE wklei na stronę wyniki (a to będą punkty), to sobie tylko skopiuję i wkleję do mojego pliku - i już.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]