Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rekolekcje
strony: [ 1 ]
Sylwek19-02-2003 18:19:04   [#01]
Pomijam rozporządzenie na temat rekolekcji. Mam pytanie jak rozwiazujecie problem płacenia za godziny panadwymiarowe nauczycielom w czasie rekolekcji? Wyjaśniam. Sprawują "opiekę nad dziećmi, gdy one są w kościele", ale przez te trzy dni nie zawsze mogą się z tego obowiązku wywiązać. Bez przesady przez trzy dni z dziećmi w kościele, tym bardziej, że czas dla nich przeznaczony jest różny i najczęściej nie pokrywa się z "mądrościami" dla doroslych co jest oczywiste. Chodzi głównie o nauczycieli dojeżdżających (np. ok. 20 km żeby było śmiejszej przy remoncie mostu nie wszystkie autobusy kursują; to chyba kolejny przykład mądrości samorządów terytorialnych). Wiadomo, że  księża powinni organizować zajęcia w szkole, ale nie czarujmy się tak w życiu nie jest. Mam synów dwóch w szkole średniej (przepraszam ponadgimnazjalnej), i dla nich te dni to dni wolne od zajęć lekcyjnych mimo propozycji organizowania czegokolwiek przez katechetę  w szkole w tym zakresie. W moim przypadku część nauk czy jak by to nie nazawać odbywała w godzinach popołudniowych i co wtedy? Pozostaje kwestia tych nieszczęsnych godzin ponadwymiarowych płacić czy nie płacić? Wiadomo też nam wszystkim, że jeśli w planie organizacji roku szkol.... itd. są zaplanowane i funkcjonują święta typu 11 listopada, wszystkich świętych itd. to odliczamy godziny ponadwymiare, ale zgodnie z prawem na rekolekcje też są przeznaczone te moim zdaniem normalnie zmarnowane dni (nawiasem mówiąc nasz proboszcz ma podobne zdanie)
IrenaB19-02-2003 18:44:42   [#02]

płacę

Ja płacę, bo nauczyciele są w pracy do dyspozycji dyrektora. Nie widzę różnicy między płacą za DEN a rekolekcjami.
rena19-02-2003 21:25:39   [#03]
U mnie już od trzech lat rekolekcje są po południu. Lekcje w szkole normalnie, tylko staramy się mniej zadawać i nie robić w te dni sprawdzianów. wszyscy są zadowoleni.
Marioola20-02-2003 13:10:56   [#04]
My płacimy.
Nauczyciele w pracy są, chodzą z dziećmi do kościoła, uczestniczą we wszystkich,,imprezach", których organizatorem jest katechetka.
Anka L20-02-2003 18:48:31   [#05]

W czasie rekolekcji

wszyscy nauczyciele mają po godzinie dyżuru w kościele przez 2 dni,

3. dzień wolny

dozorują dzieci

No powinni to robić, ale niektórzy dekują się z tyłu i gadają

Nikt nie pyta o przekonania, niewierzący nie robią problemów, godzinkę kazdy wytrzyma

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]