Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ograniczone swiadczenie pracy
strony: [ 1 ]
Tadek19-02-2003 13:56:20   [#01]

Poraz pierwszy spotkalem sie z nastepujacem problemem.

Nauczycielka Kl I-III 2 miesiace temu ulegla wypadkowi (uszkodzenie nogi), wrócila do pracy z zaswiadczeniem lekarskim, ze zdolna do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku z odreczna adnotacja lekarza "niezdolna do prowadzenia WF do konca roku szkolnego" przed choroba Pani prowadzila zajecia wf w kl. II-III.

Natomiast lekarz, ktory przeprowadzil badanie profilaktyczne napisal "niewskazane prowadzenie zajec wychowania fizycznego"

Prosze goraco o pomoc jak ten problem rozwiazac!!! Nie mam innych godzin.

beera19-02-2003 18:56:44   [#02]

Nauczycielka Kl I-III 2 miesiace temu ulegla wypadkowi (uszkodzenie nogi), wrócila do pracy z zaswiadczeniem lekarskim, ze zdolna do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku z odreczna adnotacja lekarza "niezdolna do prowadzenia WF do konca roku szkolnego" przed choroba Pani prowadzila zajecia wf w kl. II-III.

Masz tu jakąś schizofrenię.

charakter pracy nauczycieli I-III wymaga sprawności nogi nie tylko podczas zajęć w-fu. Zresztą zajęć w-fu w I-III nie ma :-)

Więc ta pani zdolna do pracy NIE JEST- przynajmniej nie na tym stanowisku...

Wydaje mi się, że lekarz nie do końca znal charakter pracy tej pani i stąd orzeczenie.

Moim zdaniem powinieneś wysłać ją na badanie jeszcze raz- to zawsze możesz z okresleniem jakiego rodzaju zadania nauczycielka w toku swoje pracy MUSI wykonywać.

Chodzenie między ławkami przez 45 minut to także ruch- przeciez...

rena19-02-2003 21:09:12   [#03]
Gdzie wysłać (tzn. do jakiego lekarza) n-la w-f-u po powrocie do pracy (zerwanie ścięgna) czy on jest zdolny do prowadzenia lekcji wufu w klasach IV - VI. Prosze o odpowiedź.
Marek N19-02-2003 22:09:08   [#04]

Tadek

A od kogo takie zaświadczenie? Zdolność do pracy może tylko stwierdzić lekarz medycyny pracy. Gdybym dostał takie zaświadczenie, to odwołałbym się do Wojewódzkiej Poradni Medycyny Pracy i nie dopuścił nauczycielki do pracy.

Rena
Tylko do Poradni Medycyny Pracy. Jeśli nie wiesz, gdzie jest, to zadzwoń do PIP. Oni podadzą Ci adres najbliższej poradni lub lekarza z uprawnieniami.

Macia20-02-2003 21:37:23   [#05]

Na kursie kwalifikacyjnym dla dyrektorów powiedziano nam, że jeśli mamy watpliwości czy pracownik jest zdolny do wykonywania pracy na okreslonym stanowisku (podejrzewamy jakąś chorobę) możemy wystapic do orzecznika ZUS, który określi czy dana osoba może pracować na wskazanym stanowisku. Jesli okaże się, że nie może to orzecznik powinien wskazać inne stanowisko w placówce na którym może pracować.

Gaba21-02-2003 06:04:13   [#06]
Ja jestem za drogą Marka N. Tak nam tłumaczono na  studiach - juz mnie raz świrzbiło, by napisac odwołanie od dopuszczenia do pacy, ale se dałam szczęśliwie spokój. Na drugi dzień po dopuszczeniu nauczyciel zachorował na amen. I go nie ma od... ho-ho!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]