Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Stan nieczynny
strony: [ 1 ]
rena18-02-2003 19:55:26   [#01]

Mam pytanie,może ktoś coś wie na ten temat i konkretnie mi odpowie.

N-lka poszła na urlop zdrowotny od 01.09.2002. W arkuszu organizacyjnym nie ma wpisanych przedmiotów tylko URLOP ZDROWOTNY - tak poradzono mi w KO. Urlop ma do końca lutego. Nie wiem czy wraca czy nie po prostu nie odpowiada na moje pytanie. Czy jest jakiś przepis że n-l powinien poinformować że wraca do pracy (ile dni wcześniej). Czy może sobie 1 marca przyjść do pracy, albo przynieść od lekarza o przedłużeniu urlopu zdrowotnego ? Czy powinna mieć od lekarza że może przystąpić do pracy -czy to ja jako dyrektor kieruję na badania lekarskie i jakie ?

Po drugie  - nie mam dla niej pełnego etatu zgodnie z kwalifikacjami (13/18), czy mogę zaproponować jej o wyrażenie zgody na niepełny etat (jest nauczycielem mianowanym) i co dalej jeśli nie wyrazi zgody i nie wystąpi o stan nieczynny - czy mogę ją zwolnić (jakie ewentualnie byłyby konsekwencje ?) Czy jeżeli inny n-l ma nadgodziny, bo jest w trakcie zdobywania kwalifikacji (język obcy)to czy ja muszę je odebrać i dać n-lowi tylko dlatego że on nie ma  etatu, a język obcy ten n-l miał w liceum 17 lat temu. Proszę o wskazówki.

Marek Pleśniar18-02-2003 21:08:52   [#02]

nie musi powiadamiac

bo przecież powiadomiła - "Urlop ma do końca lutego"

  • Czy może sobie 1 marca przyjść do pracy, albo przynieść od lekarza o przedłużeniu urlopu zdrowotnego - tak, choć to drugie bez uprzedzenia i dania Ci manewru z zastępstwami to paskudny postępek i nielojalność wobec zakładu pracy - jednak KP i KN nie zajmują się specjalnie jakoś (no troche) morale załogi;-) Jednak wezwij na rozmowę i po prostu pogadaj.

A w ogóle dyrektor nic a nic się nie przejmuje, zapewnia zastępcę, na razie tylko zapobiegawczo i czeka na rozwój sytuacji:-) Spoko i profesjonal:-)

Czemu masz sie martwić tym? Skoro pracownik też się nie martwi? Pomartwi się kiedyś.

  • nie wystąpi o stan nieczynny - czy mogę ją zwolnić (jakie ewentualnie byłyby konsekwencje ?)
    - zaplanowałaś jesienią w planie finansowych odprawę dla zwalnianego nauczyciela? To trzeba przewidywać wtedy, Jak forsę na odprawy masz to zwolnij.
    I właśnie tu jest moment z poprzedniego akapitu - tu się ma pomartwić ten co się wczesniej nie martwił:-)

Ale jak znamy szkolne przypadki - przyniesie Ci ten pracownik zwolnienie lekarskie. Na 90%:-)

  • Czy jeżeli inny n-l ma nadgodziny, bo jest w trakcie zdobywania kwalifikacji (język obcy)to czy ja muszę je odebrać i dać n-lowi tylko dlatego że on nie ma  etatu, a język obcy ten n-l miał w liceum 17 lat temu. 
    tak (jeśli ma kwalifikacje papierowe) - masz pracę - dosyć godzin, a zwalniasz człowieka - wygra w sądzie pracy.
    nie (jeśli nie ma kwalifikacji formalnych)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]