Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co tam w sprawdzianach i egzaminach?
strony: [ 1 ]
HenrykB17-02-2003 20:23:09   [#01]

Jak zapatrujecie się na nowy skład komisji nadzorujących egzamin:

W brzmieniu skierowanym do ogłoszenia

Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu

z dnia 7 stycznia 2003 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych.

Na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 i Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 28, poz. 153 i Nr 141, poz. 943, z 1998 r. Nr 117, poz. 759 i Nr 162, poz. 1126, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, Nr 19, poz. 239, Nr 48, poz. 550, Nr 104, poz. 1104, Nr 120, poz. 1268 i Nr 122, poz. 1320, z 2001 r. Nr 111, poz. 1194 i Nr 144, poz. 1615 oraz z 2002 r. Nr 41, poz. 362, Nr 113, poz. 984, Nr 141, poz. 1185 i Nr 200, poz. 1683) zarządza się, co następuje:

§ 1.

W rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 29, poz. 323 i Nr 128, poz. 1419 oraz z 2002 r. Nr 46, poz. 433, Nr 155, poz. 1289 i Nr 214, poz. 1807) wprowadza się następujące zmiany:

1) § 31 otrzymuje brzmienie:

"§ 31.

1. Za organizację i przebieg sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego w danej szkole odpowiada przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego, którym jest dyrektor szkoły.

2. Przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego, nie później niż na 2 miesiące przed terminem sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego, może powołać zastępcę przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego spośród nauczycieli zatrudnionych w danej szkole.

3. Do zadań przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego należy:

1) nadzorowanie przygotowania sal, w których ma być przeprowadzony sprawdzian lub egzamin gimnazjalny, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy,

2) powołanie zespołów nadzorujących przebieg sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego w poszczególnych salach, nie później niż na miesiąc przed terminem sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego,

3) ustalenie spośród członków szkolnego zespołu egzaminacyjnego składu zespołów nadzorujących przebieg sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego w poszczególnych salach, w tym wyznaczenie przewodniczących tych zespołów - w przypadku gdy sprawdzian lub egzamin gimnazjalny ma być przeprowadzony w kilku salach,

4) sprawdzenie nienaruszenia przesyłek zawierających zestawy zadań i karty odpowiedzi oraz ich zabezpieczenie; w przypadku stwierdzenia, że przesyłki zostały naruszone, przewodniczący zawiesza sprawdzian lub egzamin gimnazjalny i powiadamia o tym dyrektora komisji okręgowej,

5) sprawdzenie ilości dostarczonych do szkoły zestawów zadań i kart odpowiedzi oraz zamieszczenie odpowiedniej informacji w protokole, o którym mowa w § 37 ust. 1,

6) poinformowanie uczniów (słuchaczy) o warunkach przebiegu sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego - przed rozpoczęciem sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego,

7) nadzorowanie prawidłowego przebiegu sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego,

8) przedłużenie czasu trwania sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego dla uczniów (słuchaczy), o których mowa w § 32 ust. 1,

9) sporządzenie wykazu uczniów (słuchaczy), którzy nie przystąpili do sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego albo przerwali sprawdzian lub egzamin gimnazjalny, oraz niezwłocznie po zakończeniu sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego przekazanie tego wykazu dyrektorowi komisji okręgowej,

10) zabezpieczenie, po zakończeniu sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego, zestawów zadań i kart odpowiedzi uczniów (słuchaczy) i niezwłoczne dostarczenie ich do miejsca wskazanego przez dyrektora komisji okręgowej,

11) nadzorowanie prawidłowego zabezpieczenia pozostałej dokumentacji dotyczącej przygotowania i przebiegu sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego.

4. W skład zespołu nadzorującego wchodzą:

1) przewodniczący,

2) co najmniej dwaj nauczyciele, z których co najmniej jeden powinien być zatrudniony w innej szkole lub w placówce.

5. W przypadku egzaminu gimnazjalnego członkami zespołu nadzorującego nie mogą być nauczyciele przedmiotów wchodzących w zakres danej części egzaminu.

6. Jeżeli przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego i jego zastępca, z powodu choroby lub innych ważnych przyczyn, nie mogą wziąć udziału w sprawdzianie lub egzaminie gimnazjalnym, dyrektor komisji okręgowej powołuje w zastępstwie innego nauczyciela zatrudnionego w danej szkole.

7. Przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego, jego zastępca oraz nauczyciel, o którym mowa w ust. 6, powinni odbyć szkolenie w zakresie organizacji sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego, organizowane przez komisję okręgową.";

To z MENiSowej witrynki.

HenrykB17-02-2003 20:24:46   [#02]
Już widzę jak powołuję do komisji pracowników z innej placówki. I jak oni się cieszą i pędzą do mnie na egzamin.
HenrykB17-02-2003 20:25:13   [#03]
Podpowiedzcie, jaką podstawę prawna podać przy powoływaniu.
Ewa z Szydłowca17-02-2003 20:57:43   [#04]
Czy już więcej trudnych pytań nie możesz na noc zadać? Dzieci już się cieszą, że przez trzy dni nie będzie nauki (sprawdzian u mnie - Twoi pracownicy w komisjach, dwa dni egzaminu u Ciebie - moi pracownicy w Twoich komisjach), ale fajnie. Nie cieszysz się?
Marek Pleśniar17-02-2003 21:03:25   [#05]

Tak:-)))

i wdadzą się w to organy prowadzące i będzie baardzo wesoło:-)

Tak było gdy OKE zażądała by w każdej szkole i każdej klasie na sprawdzianie był obserwator z innej szkoły. Organ ukręcił sprawie łeb bo to okazało się niewykonalne:-)

krzycho17-02-2003 21:20:47   [#06]

już przerabiałem...

bez rozporządzenia w ubiegłym roku w komisjach

pracowało u mnie w szkole kilkunastu nauczycieli

z zaprzyjaźnionej szkoły. Egzamin odbywał się w 9 salach,

odpowiednio wcześnie prosiłem o oddelegowanie i nie było

żadnego problemu. Bez skutków finansowych.

pozdrawiam

krzycho

ewa17-02-2003 21:20:50   [#07]

powiedzcie..

czy ten zastępca to tak jak do tej pory np. wyznaczony przez dyrka przewodniczący. Miałam takiego on się zajmował całym egzaminem, powiedzcie,że mogę tak dalej nie chcę egzaminów :-(( ma je mój matematyk
HenrykB17-02-2003 21:53:44   [#08]

Zacytuję jeszcze raz, Ewo

"§ 31.

1. Za organizację i przebieg sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego w danej szkole odpowiada przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego, którym jest dyrektor szkoły.

 

Dyrek jest przewodniczącym i po dyskusji. Może sobie powołać wicka. I ja tak planuję zrobić. I tak dyrek odpowiada za wszystko. Nie pozbędzie sie odpowiedzialności.

Leszek17-02-2003 22:01:12   [#09]

Po nabyciu doswiadczeń stwierdzono, że nie sprawdziło się, że "Przewodniczącym szkolnego zespołu egzaminacyjnego może być dyrektor szkoły lub wskazany przez niego nauczyciel zatrudniony w danej szkole"

No i ostał się jeno gospodarz szkoły...

Pozdrawiam

HenrykB18-02-2003 07:21:56   [#10]

Krzycho!

Rozumiem, że dyrektor sąsiedniej szkoły oddelegował do pracy w innej swoich nauczycieli. Może macie druk takiej delegacji?
beera19-02-2003 10:56:14   [#11]

no ale zaraz..spokojnie...

Henryk..no sam zobacz- my tu zastanawiamy się jak wybrnąc z durnego przepisu..

Przecież jasne jest, ze wszystko można przełknąć- tak jak proponuje krzycho, ale mnie się to nie podoba.

jak można aktem prawnym nalożyć na mnie obowiązek, ktorego nie mogę wypelnić w sposób naturalny i oczywisty, tylko przy pomocy wicia się?

Albo czegoś nie rozumiem..

Bo:

W skład zespołu nadzorującego wchodzą:

1) przewodniczący,

2) co najmniej dwaj nauczyciele, z których co najmniej jeden powinien być zatrudniony w innej szkole lub w placówce.

Kto powołuje zespół nadzorujący?

jeśli jest tak jak to rozumie Henryk, czyli, ze z tego zapisu:

Za organizację i przebieg sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego w danej szkole odpowiada przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego, którym jest dyrektor szkoły.

 wynika,  ze odpowiedzialny jest dyrektor...to ja wysiadam

Moim zdaniem przepis jest chory, nie ma żadnej podstawy do tego, zebym JA powoływała na czlonka MOJEJ komisji pracownika zatrudnionego w innej szkole.A tak jest zgodnie z przepisem.

To paranoja- mogę się wyginać dla wprowadzenia tego zapisu w życie, ale dlaczego mam?

BeataD19-02-2003 12:02:10   [#12]

masz, bo...

sama sie podjęłaś pełnienia tej funkcji, a głównym jej aspektem jest wyginanie się w wielu sytuacjach (gimnastyka korekcyjna rozporządzeń oświatowych), sprawdzian nie może być wyjątkiem.
beera19-02-2003 12:23:35   [#13]

Pogadamy...

gdy se powołasz do komisji nauczyciela zatrudnionego w mojej szkole  ;-))

hania19-02-2003 14:31:51   [#14]

gimnastyka korekcyjna rozporządzeń oświatowych

świetne, Beata!
BeataD19-02-2003 15:02:51   [#15]

dzięki, dzięki...

właśnie się, Haniu wyginam przy nowym rozporządzeniu o nauczaniu indywidualnym. Na razie mam nogę na szyi. Chyba tak długo nie pociągnę.
Bożena19-02-2003 15:41:03   [#16]

WICEK

 Czy dyrektor może delegować  swoje uprawnienia w zakresie egzaminu na wicedyrektora. Np. rozporządzenie o nadzorze pedagogicznym mówi o obowiązkach dyrektora szkoły w zakresie nadzoru, ale przy dużej placówce jest wicek i on wykonuje część zapisanych tam zadań mimio, że nie mówi się o tym w rozporządzeniu. Tak jest w wielu przypadkach. Czy wicka  można od razu  powoływać jako przewodniczącego, a nie zastępcę przewodniczącego?
Ewa z Rz19-02-2003 16:12:43   [#17]

Niestety według nowej wersji rozporządzenia dyrektor szkoły jest "z urzędu" przewodniczącym szkolnego zespołu egzaminacjnego.

Może co prawda powołac swego zastępcę, ale i tak jest za wszystko sam odpowiedzialny.

A z tym powoływaniem n-li z innej szkoły to jest zupełna paranoja...

.............

A co z konsultowaniem społecznym tych zmian? Czyżby Menis konsultował wybiórczo wg sobie tylko wiadomego klucza?

HenrykB20-02-2003 20:30:00   [#18]

Asiu, ja też wysiadam

Powołam se zastępcę i nich się buja (oby nie czytała tego wątku).

W ubiegłym roku chorowałem i tak sama przeprowadziła cały egzamin. Order bym dał, ale nie mam ;-)

HenrykB20-02-2003 20:30:59   [#19]

A z Ewą M

wymienimy się członkami.

Komisji!

HenrykB20-02-2003 20:32:13   [#20]

I jeśli się spotkają pod ratuszem

(połowa drogi między szkołami) i razem nie pójdą na kawę, to pewnie przeprowadzimy egzamin zgodnie z procedurą (jakież to piękne słowo).
Rycho21-02-2003 13:52:03   [#21]

Niestety Heniu

w tym roku sobie nie powołasz zastępcy jeśli masz w szkole sprawdzian w kl VI.

MUSISZ NIESTETY SAM. I WSZYSCY INNI DYREKTORZY RÓWNIEŻ.

bo:

2. Przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego, nie później niż na 2 miesiące przed terminem sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego, może powołać zastępcę przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego spośród nauczycieli zatrudnionych w danej szkole.

Sprawdzian w szkole podstawowej jest 8 kwietnia.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Ogłoszone było 14 lutego czyli wchodzi w życie 28 lutego.

Zastępcy więc w tym roku szkolnym nie da się powołać w szkołach podstawowych.

Dyskryminacja?

Nie wiem jak u was, ale nasze OKE planuje robić wtej sprawie szkolenia dla dyrków, ew. zastępców i jednego nauczyciela z każde j szkoły takiego co to "Jeżeli przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego i jego zastępca, z powodu choroby lub innych ważnych przyczyn, nie mogą wziąć udziału w sprawdzianie lub egzaminie gimnazjalnym, dyrektor komisji okręgowej powołuje w zastępstwie innego nauczyciela zatrudnionego w danej szkole".

Bardzo mnie ciekawi jak organizacyjnie i prawnie rozwiążą ten zapis o powołaniu nauczycieli z innych szkół.

Paranoi ciąg dalszy?

Rycho21-02-2003 13:56:59   [#22]

Aha

a wy dyrektorzy gimnazjów nie zaśpijcie!!

Macie czas na powołanie zastępców komisji egazminacyjnej tylko pomiędzy 28 lutego a 8 marca.

I żeby zwlekajcie z tym do 8 marca bo wtedy to trzeba co innego podobno robić ;-)))

beera21-02-2003 13:59:21   [#23]

ja wam powiem jak u nas...

OKE wysłasło pocztę do dyrektorów jednym z jej elementów jest taki kwestionariuszek malusi , ktory ma wypełnić jakiś sobie nauczyciele, o tym mianowicie iż ma ochotę być w komisji egzaminacyjnej POZA obrębem gminy, w której pracuje :-))

Pewnikiem marzy im się, że stworzą bank dawców swojego czasu i pieniędzy i z tego banku ja sobie powołam jakiegos belfra :-)))

Swoją drogą- w rozporządzeniu nie ma o tym mowy, iż ja z takiego banku MAM korzystać i mogę se tę listę centralną brutalnie mówic "olać" i powołać se kogo chcę- bo takie moje prawo.

A prawo tego, co go powołam jest, mówiąc brutalnie "olać " to moje powołanie :-))

Czytając  to wszystko i jeszcze tę konkluzję Rycha mam wrażenie, że oni nie przeczytali tego rozporządzenia, co to je sobie podpisali..

Sylwek21-02-2003 14:01:28   [#24]

powołanie nauczyciela z innej placówki

Ja mam raczej problem z głowy, gdyż w jednym budynku jest szkoła podstawowa i gimnazjum a to są przecież nie te same placówki, mie będzie delegacji, proszenia się i.t.p. I będzie fajno!
HenrykB21-02-2003 22:01:08   [#25]

Na szczęscie jeszcze w gimnazjum

To se powołam.

Od przyszłego roku ponoć nas z Ewą połączą w zespół.

To dopiero będzie. No i konkurs, dawno nie było (2 lata).

Ewa z Rz06-03-2003 13:21:20   [#26]

Ciekawa jestem, czy już powołaliście zespoły?

Na stronie OKE kraków zamieszczony jest poniższy tekst:

Powołanie zespołów nadzorujących przebieg sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego

Przypominamy Państwu, że zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z 7 stycznia 2003 nowelizującym rozporządzenie MEN w sprawie warunków i sposobu oceniania i egzaminowania (Dz. U. nr 26 poz. 225) dyrektor szkoły powołuje zespoły nadzorujące przebieg sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego w poszczególnych salach na miesiąc przed terminem sprawdzianu lub egzaminu. W przypadku sprawdzianu zespoły nadzorujące należy powołać do dnia 8 marca 2003 roku, w przypadku egzaminu gimnazjalnego do 8 kwietnia 2003.

W skład zespołu nadzorującego powinien wchodzić co najmniej jeden nauczyciel zatrudniony w innej szkole lub placówce. W przypadku egzaminu gimnazjalnego w skład zespołu nadzorującego nie mogą wchodzić nauczyciele przedmiotów objętych daną częścią egzaminu.

Zespół Nadzorujący należy powołać wykorzystując niżej podany druk S/EG–03–05 (pobierz plik). Kopię druku powołania należy niezwłocznie przesłać wizytatorowi Kuratorium Oświaty nadzorującemu daną szkołę. W przypadku wystąpienia trudności z powołaniem zespołu nadzorującego dyrektor szkoły powinien zwrócić się z prośbą o pomoc do swojego wizytatora.

Informację o zadaniach zespołu nadzorującego wynikających z wyżej wymienionego rozporządzenia zawarto w Biuletynie Informacyjnym OKE w Krakowie, który będzie przekazany dyrektorowi szkoły w czasie konferencji szkoleniowych w marcu 2003.

Nie wiem na jekiej podstawie znalazło sie w nim zadnie podkreślone przeze mnie...

Czy w innych OKE też jest taki wymóg? No i, czy przesłaliście w związku z tym kopię powołania właściwemu wizytatorowi?

Odkąd to korespondencję mam kierować do wizytatora?! Do tej pory zwykle kierowałam wszystko do kuratora oświaty. Czyżbym była dyrektorem tylko z nazwy, a w faktycznie tylko kierownikiem szkoły?...  Czyżby dyrektor OKE miał delegację do stanowienia prawa?

Rycho06-03-2003 14:14:57   [#27]

już wszystko wiem!

a w zasadzie nic nie wiem. Ale mi się powiedziało ;-)

Właśnie wróciłem z konferencji (a w zasadzie multimedialonego show) OKE.

Na zadawanie pytań było parę minut na koniec 4 godzinnego posiedzenia w atmosferze wychodzących po części uczestnków.

Więc Asia wygrałaby zakład z innego wątku. Na szczęście się nie zakładałem.

To niba ma być tak z tymi komisjami nadzorującymi:

Ja powołuję komisję, w której wskazuję osobę, która ma być oddelegowana do komisji w innej szkole. (dlatego Ewo ptrzebna jest do KO ta kopia). No bo mi przecież wolno?? delegować do innej pracy nauczyciela, nie? I z tych delegowanych powołuję sobie u siebie do zespołu. Najlepiej w porozumieniu z dyrektorami sąsiednich szkół. A że to nie całkiem zgodne z prawem. No cóż. Gorzej będzie (słowa przedstawiciela KO, chociaż potwierdzono lukę prawną w tej materii), chociaż nie wiem w czym jedno nieprawne działanie jest gorsze od drugiego nieprawnego działania) jeżeli nie powołam osoby z innej szkoły do mojego zespołu. Wizytator ma tu być człowiekiem wspomagającym dyrektora w zrealizowaniu tego zadania. To w ramach współpracy z OKE i nadzoru nad przeprowadzaniem egzaminów.

A to wszystko w oparciu o jedną z kardynalnych!!! zasad jakie nam przedstawiono. ZAUFANIU

W związku z tym zaufaniem każdemu patrzy się na ręce co najmniej kilka razy i w różny sposób. Szczególnie dyrektorowi szkoły.

Czyli w którą stronę się nie odwrócić - zawsze d.... z tyłu. Dyrektorska oczywiście.

Mam ochotę na to co Asia. A nawet na coś jeszcze mocniejszego ...

ani pisać, ani gadać sie nie chce. Ile jeden nieprzemyślany do końca zapis może narobić bałaganu. Na tej zasadzie można sobie tworzyć możliwość bezprawnego działania z jakiegoś tam powodu. Dorabiania procedur, zasad wg jakichśtam widzimisie, itp, itd.

Zastanawiam się, czy naprawdę nie można było w tym przepisie (jeśli tego nie zrobiono w nim samym) dać delegacji np kuratorowi do określenia zasad tego jak to zrobić? Nie mówiąc już o takim drobiazgu przy całej tej historii, jak choćby zawarcie przepisu przejściowego dla dyrektorów podstawówek, że mogą sobie powołać w tym (2003) roku zastępcę do 8 marca (tak jak dyr. gimnazjów).

Byłoby i sprawiedliwie i elegancko.

I nie trzeba było by marzyć.

Czy .... ?

 Ale to już inne marzenia. :-)(

hania06-03-2003 19:42:54   [#28]

rychu

Mój dyr był dziś - pewnie na tym samym- show, bo mówi dokładnie to samo.....:-))
Ewa z Rz06-03-2003 20:15:59   [#29]

Zapytałam się OKE...

Skąd oni wzięli ten wymóg niezwłocznego powiadamiania właściwego wizytatora KO. Oto odpowiedź:

Rozporządzenie w sprawie oceniania nakłada na dyrektora szkoły obowiązek powołania zespołu w skład, którego wchodzą nauczyciele z innych szkół.
My proponujemy Państwu umowy pomiędzy dyrektorami sąsiednich szkół, ale zdajemy sobie sprawę z problemów jakie to powoduje, szczególnie w
pierwszym roku funkcjonowania przepisu. Wizytator nadzorujący szkołę
jest w stanie pomóc w realizacji tego zadania. Z drugiej zaś strony
zgodnie z wymogami Ustawy o systemie oświaty KO ma obowiązek
"wspomagania działań w zakresie organizowania egzaminów i sprawdzianów;udzielania szkołom pomocy w wykonywaniu ich zadań dydaktycznych wychowawczych i opiekuńczych; oraz, nadzór nad prawidłowością stosowania zasad oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów. Sprawdzian i egzamin są nieodłączną składową tego procesu.

Niestety, mam trudności ze zrozumieniem... Może ktoś bieglejszy mi to jakoś przetłumaczy z polskiego na nasze?...

Adaa06-03-2003 21:41:37   [#30]

ewa...

 co Ci szkodzi wysłać?
Marek z Rzeszowa06-03-2003 23:21:06   [#31]

Jeszcze raz pokazało się, że najważniejszy jest urzędnik. Cóż z tego, że wynika to tylko z jego chciejstwa. ). Kopię druku powołania należy niezwłocznie przesłać wizytatorowi Kuratorium Oświaty nadzorującemu daną szkołę.

I koniec.

No bo kto tu w końcu, kurka, rządzi!

;-))

I tworzą nam urzędnicy coraz to nowe obowiązki. A to sprawozdanko im zrób, a to wykazik podeślij, a to oświadczonko wypełnij...

Przecież urzednik, jest po to byś mógł właśnie to robić. Co tam szkoła, co tam dzieci.

Papiery, papiery, papiery...

Marek

hania06-03-2003 23:28:15   [#32]

papiery....

bywają zaraźliwe, np zarażają się dyrektorzy, niektórzy....

Np. Niżej wymienionych nauczycieli proszę o pisemne wyjaśnienie braku podpisu w księdze protokołów. Wyjaśnienie proszę złożyć do piatku, godz 13 w kancelarii szkoły (autentyczne!)

Zola07-03-2003 00:51:03   [#33]

ja mam inne pytania :

czy wolno mi powoływac do pracy ,bez umowy kogos z innej placówki

w ten sposób zatrudniam kogos u siebie czy nie

a jak zatrudniam to powinnam miec umowe czy nie

a jak mam umowe powinnam zapłacić

co z wypadkami przy pracy lub w drodze do i z

beera07-03-2003 07:14:12   [#34]

ano..

dziś wyjeżdżam i w ogóle ostatnio jestem w jkims pędzie..

Ale mam ochote te wątpliwości i te z knota( z tego wątku :-) zebrać i wysłać pytanka do menisa

Pytnia w zasadzie mamy gotowe więc wiele pracy nie będzie.

W przyszłym tygodniu, w poniedziałek, wtorek może by to zebrać do kupy

Rychu?

Zola?

Ania07-03-2003 08:44:12   [#35]
Zolu, mnie się wydaje, że to nie Ty zatrudniasz u siebie, co przyjmujesz nauczyciela, którego inny dyr deleguje. Czyli taki uczitel jest w delegacji ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami, także w razie nieszczęśliwego wypadku.
beera07-03-2003 08:56:32   [#36]

aniu..

jest inaczej

w  przepisach nie ma mowy o delegowaniu, a jest o powoływaniu.

Ja nie przyjmuje nikogo, a właśnie nakazuję pracę w komisji w swojej szkole.

Piszemy tu o absolutnym absurdzie z tego wynikającym

I o to własnie chodzi

Rycho07-03-2003 10:59:45   [#37]

OK szefowo

spróbuję. Ale dopiero w przyszłym tygodniu. Bo tez mi sie jakoś na razie pędzi z innymi sprawami. Na ten rok sprawy juz nie załatwimy. A może?

W każdym razie, myślę, że w przyszłym tygodniu możemy nad tym popracować.

:-))

HenrykB12-03-2003 11:37:28   [#38]

Podstawówki przecież powołały

Odezwijcie się - podstawówki - jak to zrobiłiście?
Ewa z Rz12-03-2003 11:40:25   [#39]

pomogła OKE

Na stronie OKE (Kraków, nie wiem czy u innych też) jest specjalny formularz, trzeba go wypełnic i powołanie gotowe.

Piszą też, że trzeba toto wysłac do właściwego wizytatora - nie wiem na jaiej podstawie - ale niezwłocznie...

Tadek12-03-2003 14:43:05   [#40]

Na szkoleniu otrzymalismy CD na ktorym sa rozne materialy jak i wzory drukow., Krakow

Podstawa prawna powolania dziwna NENiS wie co robi dyrektorzy zwracali uwage.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]