Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przeniesienie oddziału zerowego
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane03-08-2007 13:39:22   [#01]

Mam pytanie w następującej kwestii:

Na terenie gminy, w której pracuje jest szkoła podstawowa do której oddziału zerowego na okres od września zapisanych zostało zaledwie 5 wychowanków. Stan na dzień 31 maja 2007 r. - 5 dzieci. Zresztą z ewidencji wynika, że tych dzieci jest tylko sześcioro (jedno pewnie będzie dowożone do zerówki do powiatowej szkoły. W mojej gminie popdjęto incjatywę przeniesienia tej 5-tki dzieci do innego oddziału zerowego znajdującego się kilka kilometrów dalej (dobre warunki lokalowe, baza dydaktyczna, dowożenie autobusem szkolnym). Problem z etatem nauczyciela też się rozwiązał, bo akurat był etat do "obsadzenia". Moje pytanie jest innej natury. Na jakiej podstawie prawnej mogę przenieść tą piątkę dzieci do oddziału zerowego znajdującego się w innej szkole, jak krok po kroku to zrobić? Zebranie z rodzicami było w lipcu, a nauczyciel o zmianie sytaucji został poinformowany z dniem 31 maja. Czy "wypadniecie klasy" ze szkoły podstawowej ma jakiś wpływ na jej organizację. Bo w przyszłym roku szkolnym (2008/2009) będzie ta szkoła bez oddziału zerowego, albo zarządzi się wygaszanie szkoły (zobaczymy ile uczniów zostanie zgłoszonych). Jak rozmawiać z KO, jakie papierki im powysyłać. Nie chcę, żeby fakt przeniesiania 5-tki dzieci redagowano szumnie  w prasie.... 

 

Proszę o jakikolwiek kometarz!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]