Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świadectwo z wyróżnieniem-pomocy
strony: [ 1 ]
Henia12-02-2003 11:30:48   [#01]

PROSZĘ O POMPOC W ROZWIKŁANIU NASTĘPUJĄEJ KWESTII:

JAKIE WARUNKI MUSI SPEŁNIĆ UCZEŃ, BY OTRZYMAĆ ŚWIADECTWO Z WYRÓZNIENIEM? WG UJEDNOLICENIA NASZEGO LESZKA NIE OBOWIĄZUJE GRANICA PUNKTÓW ZA SPRAWDZIAN CZY EGZAMIN GIMNAZJALNY. NIE MOGĘ ZNALEŻĆ UCHYLENIA ROZP. Z DNIA 7. CZERWCA. DZIŚ MAM RADĘ, PROSZĘ O POMOC

Elusia12-02-2003 16:27:39   [#02]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 10 września 2002 r.zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych,(...)   Dz. U. 2002/159/1320:

. "w § 6:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:1 otrzymuje brzmienie:

"1. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej uczeń szkoły dla młodzieży, który w wyniku klasyfikacji końcoworocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej dobrą ocenę zachowania, otrzymuje świadectwo szkolne promocyjne stwierdzające uzyskanie promocji do klasy programowo wyższej lub świadectwo ukończenia szkoły stwierdzające ukończenie szkoły - z wyróżnieniem, z zastrzeżeniem ust. 3.",

b) uchyla się ust. 1a-1c, "

Te ust. 1a - 1c były dodane w nowelizacji Dz. U. 2002/48/446:

"1a. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem otrzymuje uczeń, który spełnił warunki, o których mowa w ust. 1, oraz uzyskał ze sprawdzianu co najmniej 30 punktów.

1b. Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem otrzymuje uczeń, który spełnił warunki, o których mowa w ust. 1, oraz uzyskał z obu części egzaminu gimnazjalnego łącznie co najmniej 75 punktów.

1c. Przepisy ust. 1a i 1b nie dotyczą uczniów, którzy zostali zwolnieni z obowiązku przystąpienia odpowiednio do sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego.",

i zmienione już w Dz.U.2002/70/648:

"1a. Począwszy od roku szkolnego 2002/2003 świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem otrzymuje uczeń, który spełnił warunki, o których mowa w ust. 1, oraz uzyskał ze sprawdzianu co najmniej 30 punktów.

1b. Począwszy od roku szkolnego 2002/2003 świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem otrzymuje uczeń, który spełnił warunki, o których mowa w ust. 1, oraz uzyskał z obu części egzaminu gimnazjalnego łącznie co najmniej 75 punktów."

bogna12-02-2003 16:31:59   [#03]

pewnie już za późno, bo po radzie?

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

z dnia 10 września 2002 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności.

(Dz. U. Nr 159, poz. 1320)

w § 6:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej uczeń szkoły dla młodzieży, który w wyniku klasyfikacji końcoworocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej dobrą ocenę zachowania, otrzymuje świadectwo szkolne promocyjne stwierdzające uzyskanie promocji do klasy programowo wyższej lub świadectwo ukończenia szkoły stwierdzające ukończenie szkoły - z wyróżnieniem, z zastrzeżeniem ust. 3.",

b) uchyla się ust. 1a-1c,

(1a-1c tam własnie było o punktach za egzaminy)

bogna12-02-2003 16:33:47   [#04]
Elusia była szybsza :-)
Elusia12-02-2003 16:34:57   [#05]
Ale tylko o 4 minuty!!!
Karolina12-02-2003 16:55:57   [#06]

matko - jakie ja mam zaległości...kurcze tu arkusze, tu świadectwa...ciągle dopisują potem uchylają... dopiero nagadałam rodzicom o tych punktach...kurka to już sie nie liczy??

:-)) SOS

:-))

Leszek12-02-2003 21:28:26   [#07]

Ano Karolino - jak Miłe Panie niżej zacytowały - nie liczy się.

Tekst ujednolicony w wymianie plików.

Heniu, przy ujednoliceniu przy tytule rozporządzenia podaję zawsze numery kolejnych dzienników ustaw.

Pozdrawiam

Henia12-02-2003 23:12:51   [#08]

Wszystkim bardzo dziękuję. Zdążyłam przed Radą znaleźć to dziwnym trafem pominięte na stronie ministerialnej rozporządzenie.

Swoją drogą nawet uczniowie patrzą na mnie podejrzanym wzrokiem: czy to naprawdę pani minister tak kręci i odkręca czy może ja wymyślam co miesiąc coś innego. Strzeż się dyrektorze, czuwaj, przepisy ciągle się zmieniają. Jeszcze raz-dzięki. Na Was naprawdę można liczyć....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]