Forum OSKKO - wątek

TEMAT: OZNI w piasku Gangesu czyli...
strony: [ 1 ]
Jan z T27-01-2003 00:04:42   [#01]

 

Związków matematyki ze zlotami  OZNI dostrzegam „nieco” mniej niż liczba tallakszana. Mimo tego pozwolę sobie uprzejmie zaproponować  wszystkim chętnym rozwiązanie następującego zadania:

Ala , Asia, Grażyna, Hania, Mariola, Renata,  Janusz,  Marek,  Marek , zapewne jeszcze inni, - zorganizowali dla wszystkich 300 forumowiczów 3 zloty.

Każdy uczestnik forum brał udział przynajmniej w jednym zlocie.

W każdym zlocie brała udział taka sama liczba osób.

Połowa uczestników pierwszego zlotu, trzecia część drugiego i czwarta część trzeciego - była tylko na jednym zlocie.

Ilu uczestników liczył każdy ze zlotów?

Ilu uczestników pierwszego zlotu brało udział w drugim, a ilu nadto w trzecim?

 

Uwaga:

1. Szczęśliwie nie wszystkie podobieństwa do stanów faktycznym są przypadkowe :-)))

2. Marku - nie strzelaj! Wiem, że forumowiczów jest 707 :-)))

 

Powodzenia:-)))

Nagrodą  - niespodzianka.

Wręczenie nastąpi naturalnie na III OZNI.

 

Marek Pleśniar27-01-2003 03:25:25   [#02]

hmm

ten tego, zgadłbym ale mi sie własnie przypomniało że zostawiłem  włączone żelazko:-)

707? Nieźle. Jak Boeing:-)

Alfred27-01-2003 07:53:45   [#03]
Znam takiego, który miał być na I i na II zlocie. Nie był jednak ani na pierwszym, ani na drugim. Czy dojedzie na III zlot? OTO jest PYTANIE..;-)
Jan z T27-01-2003 09:30:17   [#04]

Jesteś Marku niesamowity:-)))

Rozwiązałeś "ukryte" obok zadnia zlotowego - zadanie z "Boeingiem". Rzeczywiście mając włączone żelazko, korzystałeś z napięcia skutecznego, które, jak raz wynosi 0.707*Umax

Jan z T27-01-2003 10:36:57   [#05]

Hamlet tkwi w butelce...

O Alfredzie! Już byłem niemalże usatysfakcjonowany, że moją skromną osobę odnotowałeś w swej pamięci, gdy właśnie przypomniałem sobie, że o I zlocie powziąłem wiedzę tuż po ogłoszeniu zapisów na ... zlot II:-(  Hamletowskie pytanie Twoje - na dzisiaj znajduje taką odpowiedź: Rozwiązanie zadania zmusi mnie (jako jedynego sponsora) do przywiezienia nagrody (nagród?) . Pozdrawiam :-)

Jan z T29-01-2003 09:32:41   [#06]

Ależ oczywiście...

Matematycy na łyżwach ;-)  Pocieszeniem fakt, że do konsumpcji nagrody wystarczy mi:

jeden stół

jedno krzesło

jedna gitara i jedna piosenka Okudżawy

jedna filiżanka kawy na półtrzeciej dnia

jeden ogórek na ćwierćszóstej nocy

jedna literatka na soczek

jedna "musztardówka" na ...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]