Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Klasyfikacja budżetowa
strony: [ 1 ]
Ana24-01-2003 16:46:41   [#01]

 Proszę, podajcie mi w jakim paragrafie zaklasyfikowano u Was pieniądze na dokształcanie nauczycieli w 325, czy 430?

Dz.U.00.59.688

2001-06-02                              zm.    Dz.U.01.47.501

2002-01-01                              zm.    Dz.U.02.46.436

2002-04-01                              zm.    Dz.U.02.46.436

2002-05-01                              zm.    Dz.U.02.46.436

2002-06-29                              zm.    Dz.U.02.93.836

2002-07-01                              zm.    Dz.U.02.93.836

2002-07-14                              zm.    Dz.U.02.93.836

2002-10-26                   zm.wyn.z    Dz.U.02.156.1300

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA FINANSÓW

z dnia 18 lipca 2000 r.

w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów i wydatków oraz przychodów i rozchodów.*

(Dz. U. z dnia 26 lipca 2000 r.)

 

325                               Stypendia różne

Paragraf ten obejmuje w szczególności:

-     stypendia doktoranckie i stypendia naukowe,

-     stypendia ministra dla studentów za osiągnięcia w nauce,

-     stypendia dla osób kierowanych: za granicę w celu prowadzenia badań naukowych, na studia wyższe, studia doktoranckie i podyplomowe, staże naukowe, artystyczne, habilitacyjne i inne staże oraz kursy podnoszące kwalifikacje,

-     stypendia dla osób nie będących obywatelami polskimi, przyjeżdżających do Polski w celu odbycia studiów, studiów doktoranckich i podyplomowych, stażu naukowego, artystycznego oraz specjalizacyjnego, praktyk zawodowych oraz przewodów kwalifikacyjnych I i II stopnia,

-     świadczenia w zakresie zakwaterowania i wyżywienia w czasie kilkudniowych konsultacji, przysługujące nauczycielom studiującym zaocznie,

-     stypendia przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

 

430                               Zakup usług pozostałych

Paragraf ten obejmuje wydatki na zakup usług (z wyjątkiem usług świadczonych przez osoby fizyczne, objętych paragrafami 401 do 403, 405 do 406 i 408 do 410, oraz usług nie wymienionych w paragrafach 426 do 429, 431, 432 i 461), a w szczególności:

-     usługi drukarskie, introligatorskie, powielanie, kopiowanie,

-     usługi transportowe związane z przewozem rzeczy, między innymi: opłaty za przewóz wszelkich towarów obcymi środkami transportu przy zakupach loco magazyn dostawcy, wraz z kosztami załadowania i wyładowania, jeśli nie zostały one wyodrębnione w rachunku za transport, np. transport opału z dostawą do piwnic,

-     opłaty za usługi pocztowe, telegraficzne i telefoniczne,

-     usługi w zakresie utrzymania dróg,

-     usługi pralnicze,

-     usługi kominiarskie, wywóz śmieci, utrzymanie parków i zieleńców,

-     usługi ośrodków mechanicznego i automatycznego przetwarzania danych,

-     dopłaty do biletów dla uczniów dojeżdżających do szkół,

-     usługi świadczone odpłatnie przez gospodarstwa pomocnicze na rzecz macierzystej jednostki budżetowej,

-     usługi komunalne i mieszkaniowe, między innymi: opłaty za wynajem sal, wydatki związane z zakwaterowaniem uczestników kursów szkoleniowych, wydatki na utrzymanie cudzoziemców (np. hotele, wyżywienie, przejazdy), czynsze lokalowe, opłaty za usługi pogrzebowe, np. dotyczące osób zasłużonych, podopiecznych,

-     usługi w zakresie oświaty i wychowania oraz szkolnictwa wyższego, między innymi: zwroty kosztów wyżywienia w internatach wychowanków domów dziecka i innych zakładów opiekuńczo-wychowawczych, wydatki dotyczące przejazdów, zakwaterowania i wyżywienia uczniów i dzieci na wycieczkach oraz imprezach urządzanych w ramach programów nauczania i wychowania, opłaty za studia w zakresie dokształcania kadr, organizowane przez szkoły wyższe,

-     (skreślone),

-     usługi w zakresie kultury i sztuki, kultury fizycznej i sportu oraz turystyki i wypoczynku, między innymi: opłaty radiofoniczne i telewizyjne, opłaty za usługi rozrywkowe, turystyczne i inne,

-     usługi naukowo-badawcze,

-     usługi różne, między innymi: usługi reklamowe, usługi dotyczące ogłoszeń, obwieszczeń, ekspertyz wykonywanych przez osoby prawne, rozprowadzania pism, przeglądów samochodów, zakupu tablic rejestracyjnych,

-     koszty i prowizje bankowe,

-     usługi w zakresie utrzymania infrastruktury zapewniającej dostęp do portów i infrastruktury portowej,

-     usługi w zakresie robót związanych z ochroną brzegu morskiego,

-     usługi w zakresie ratownictwa morskiego.

Ja uważam, że powinno być 430. Co Wy na to?

 

 

jerzyk24-01-2003 18:12:59   [#02]

nie mam o tym zielonego pojecia ale ...

u mnie jest to rozdział 80146 paragraf 4300

:-)))

ewa24-01-2003 19:51:42   [#03]

yhm ;-))

mam jak Jerzyk :-))
Ana24-01-2003 20:26:09   [#04]

Też tak uważam

Zgadzam się z Wami, że paragraf 4300. U nas jest to 3250 co mi zupełnie nie pasuje. Czekam na zdanie Dyrektorów z innych miast i gmin. Dziękuję Jerzykowi i Ewie.
Basik24-01-2003 22:18:04   [#05]
Nie mam w domu budżetowych kwitów, ale wiem na pewno, że dokształcanie jest w zupełnie innym rozdziale, niż wszystkie inne wydatko osobowe i rzeczowe szkoły. Jutro z pracy potwierdzę. Pracuję, niestety 6 dni w tygodniu , nie mam wice.Pożałujcie mnie trochę, może lepiej się poczuję. Chłop mi chałupę zamyka i do domu nie wpuszcza, bo nie dość ,że 6 dni, to jeszcze siedzę tam do późna.
ewa24-01-2003 22:19:44   [#06]
oj żałujemy ,żałujemy biednaś Ty :-))
Ana24-01-2003 22:49:54   [#07]
Basik bardzo Cię żałuję i czekam na informację
Basik25-01-2003 09:17:08   [#08]

Rozdział 80146 paragraf 4030 . Dlaczego ten? Właśnie sama się zastanawiam. Może dlatego, że jest to rodzaj świadczeń z tytułu istniejącego stosunku pracy.

Bo paragraf 4300 obejmuje usługi w zakresie dokształcania kadry organizowane przez szkoły wyższe, a tu nie koniecznie szkoły wyższe i przecież dojazy na kursy też z tego paragrafu. Księgowa mówi, że izba obrachunkowa tak im poleciła utworzyć ten rozdział .

 Ja się często smieję, że moja księgowa przechodzi menopauzę - może być omylna.Na obecny rok mam ponad 5 tysięcy. Wszystko solidnie wykorzystujemy, szkoli nas ten, kogo akurat chcemy my. Ostatnio pracownik UMCS - wspaniale na temat edukacji regionalnej. Daję nauczycielom po 600 zlotych doplaty do czesnego, 1/3 do kursu. Jak czytzm, że ludzie nie mają wcale tej kasy, to kocham mojego wójta.

Tylko dlaczego. łobuz , nie chce mi dać tego wice- chociaż na sobotę:))

Ana25-01-2003 10:17:11   [#09]

Może Regionalna Izba Obrachunkowa przestawiła omyłkowo cyfrę "3"

Basik czy cyfra "3"powinna znajdować się w tym miejscu. Ten paragraf nie pasuje mi zupełnie.

401 Wynagrodzenia osobowe pracowników

402 Wynagrodzenia osobowe członków korpusu służby cywilnej

Paragraf ten obejmuje wynagrodzenia osób należących do korpusu służby cywilnej (pracowników i urzędników służby cywilnej), o których mowa w ustawie z dnia 18 grudnia 1998 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 1999 r. Nr 49, poz. 483, Nr 70, poz. 778 i Nr 110, poz. 1255).

403 Wynagrodzenia osobowe sędziów i prokuratorów oraz asesorów i aplikantów

Wynagrodzenia osobowe, o których mowa w paragrafach 401 do 403, obejmują wynagrodzenia i inne świadczenia z tytułu pracy, wypłacane lub wydane w naturze (odpowiednio przeliczone): pracownikom - należne z tytułu istniejącego stosunku pracy, osobom wykonującym pracę nakładczą - należne z tytułu umowy o pracę nakładczą, młodocianym - z tytułu umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego i osobom pełnoletnim, które kończą naukę zawodu na warunkach określonych dla młodocianych.

Wynagrodzenia osobowe obejmują w szczególności:

- wynagrodzenia zasadnicze w formie czasowej, akordowej, prowizyjnej i innej,

- dodatki za staż pracy oraz inne dodatki (dodatkowe wynagrodzenia) za szczególne właściwości pracy, szczególne kwalifikacje lub warunki pracy,

- premie i nagrody regulaminowe i uznaniowe,

- podatki za pracę w godzinach nadliczbowych,

- wynagrodzenia dodatkowe za prace wykonywane w ramach obowiązującego wymiaru czasu pracy, lecz nie wynikające z zakresu czynności,

- wynagrodzenia za czynności przewidziane do wykonania poza normalnymi godzinami pracy w zakładzie lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (np. dyżury, pełnienie pogotowia domowego),

- dopłaty (dodatki) wyrównawcze (np. wyrównanie do wysokości kwoty najniższego wynagrodzenia za pracę pracowników ustalanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej na podstawie Kodeksu pracy, przy wykonywaniu pracy zastępczej),

- wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy, wypłacane ze środków pracodawców (wynagrodzenia za urlopy wypoczynkowe i dla poratowania zdrowia, za czas niezdolności do pracy wskutek choroby, za czas przestoju nie zawinionego przez pracownika i inne),

- nagrody jubileuszowe, odprawy rentowe i emerytalne, ekwiwalenty pieniężne za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i inne,

- uposażenia posłów i senatorów wraz z uposażeniem dodatkowym, odprawy emerytalne, rentowe i parlamentarne posłów i senatorów,

- świadczenia o charakterze deputatowym (wartość świadczeń w części nie opłaconej przez pracownika) lub ich ekwiwalenty pieniężne (np. deputaty węglowe, energetyczne, środków spożywczych),

- świadczenia odszkodowawcze (np. w związku ze skróceniem okresu wypowiedzenia, świadczenia wyrównawcze wypłacane pracownikom, którzy wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznali stałego lub dtugotrwałego uszczerbku na zdrowiu).

Do wynagrodzeń osobowych nie zalicza się wynagrodzeń z tytułu rozporządzania przez pracowników prawami autorskimi do utworów stworzonych w ramach stosunku pracy.

Dziękuję za informację i drążę temat dalej.

Basik25-01-2003 12:00:15   [#10]
Chyba mi jednak ta sobota szkodzi.Bo to przecież logiczne. Ale tak mam od księgowej. Może  ona pracuje również w soboty?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]