Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czas pracy nauczyciela
strony: [ 1 ]
Specjalny Ośrodek23-01-2003 08:02:03   [#01]

kochani, co sądzicie?

Czy nauczyciel  w szkole, w której obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy może pracowac przez cztery dni. Ma w czterech dniach po 6 godzin.

Konto zapomniane23-01-2003 08:16:56   [#02]

czas pracy

     KN art.42c

   N-la zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć obowiązuje 5 dniowy tydzień pracy.N-lom dokształcającym się, wykonującym inne ważne zadania lub-jeżeli to wynika z organizacji pracy w szkole-dyrektor może ustalić czterodniowy tydzień pracy.

Ewa z Rz23-01-2003 11:45:14   [#03]

Ale jest jeszcze...

KN Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.

2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:
1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7,
2) inne czynności wynikające z zadań statutowych szkoły,
3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.

Zatem, to że n-l nie ma w podziale godzin w danym dniu tygodnia zajęć, nie oznacza, że ma on 4 dniowy tydzień pracy.

Czas byśmy przestali myśleć o pracy nauczyciela, jako o prowadzeniu lekcji tyko. Obecnie "pozalekcyjnych" obowiązków n-lowi przybywa w coraz szybszym tempie. Już dawno minęły czasy, gdy n-le mieli ponad 40 godzin lekcji tygodniowo... (Było tak, było i na dokładkę uczyli wsystkiego "jak leci"...)

Elusia23-01-2003 11:45:35   [#04]

No właśnie

Jeżeli to wynika z organizacji pracy w szkole - to tak. Sporo da się pod to podciągnąć ( np. niemożność innego ułożenia planu lekcji).  Bądźmy ludźmi. Mój nauczyciel oprócz pełnego etatu u mnie ( 18 + 6 ), ma jeszcze 5/18 w innej. U mnie pracuje 4 dni, w drugiej szkole w piątek. Wszyscy sa zadowoleni - naucz. nie marudzi ( daję mu zarobić  ), więc mam spokój a drugi dyrektor ma fachowca na brakujące godziny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]