Forum OSKKO - wątek

TEMAT: komisja konkursowa (przedstawiciel związku)
strony: [ 1 ]
nn22-01-2003 13:53:19   [#01]

Witajcie.

Przeprowadzam konkurs na stanowisko dyrektora w szkole. Wystosowałem pisma do wszystkich podmiotów mających wydelegować swoich przedstawicieli do prac w komisji. W szkole działa jedynie ZNP. Okazało sie jednak, że swój akces w pracy komisji zgłosiła organizacja związkowa nie funkcjonująca nawet na terenie naszej gminy, czyli Międzyzakładowa organizacja związkowa pracowników oświaty "Solidarność 80". Jak potraktować to zgłoszenie??? Gdzie znaleźć odpowiedni przepis prawny w tym zakresie. Pomóżcie. Roman.

Leszek22-01-2003 14:09:09   [#02]

ustawa o systemie oświaty:

art. 36a.

5. W celu przeprowadzenia konkursu organ prowadzący szkołę lub placówkę określa regulamin konkursu oraz powołuje komisję konkursową w składzie:

1) po trzech przedstawicieli:

a) organu prowadzącego szkołę lub placówkę,

b) organu sprawującego nadzór pedagogiczny,

2) po dwóch przedstawicieli:

a) rady pedagogicznej,

b) rodziców,

3) po j

ednym przedstawicielu zakładowych organizacji związkowych, przy czym przedstawiciel związku zawodowego nie może być zatrudniony w szkole lub placówce, której konkurs dotyczy.

wynika z tego, że u Ciebie winien to być przedstawiciel (spoza szkoły) związku, który ma  w szkole swoją organizację zakładową.

Pozdrawiam

Basik22-01-2003 16:31:26   [#03]
Może Ci tylko podpowiem, że ja jako startujący dyrektor , który wygrał konkurs miałam nieco problemów. chciano go uniewaznić, bo osoby wytypowane przez różne organy do konkursowej komisji nie były wybrane / wydelegowane/ w drodze uchwał. Chociaż nigdzie nic nie pisano na temat tego wymogu, ale wiedz. Urząd wojewody upomniał organ prowadzący. Konkursu nie uniewazniono.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]