Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opiekunowie na wycieczce
strony: [ 1 ][ 2 ]
Krzysztof Pom24-04-2008 22:31:35   [#51]
Zgodnie z moim regulaminem wycieczek - to jest przepis (podstawa).  Ale wcale być tego nie musi w regulaminie, wynika to przede wszystkim ze zdrowego rozsądku oraz tego, że przyjął na siebie ten obowiązk.
NIE BYŁO PODSTAWY DO WYZNACZENIA INNEGO KIEROWNIKA. SPRAWY OSOBISTE KIEROWNIKA POZOSTAJĄ POZA SPRAWOWANĄ FUNKCJĄ W WYZNACZONYM CZASIE.
Nauczyciel opuszcza uczniów w klasie bo właśnie ciocia podjechała samochodem pod szkołę i chce jązabrać na przejeżdżkę i pogaduchy? 
Kartę wycieczki jak i listy uczestników kierownik ma z sobą.
post został zmieniony: 24-04-2008 22:33:07
Jersz24-04-2008 22:32:15   [#52]
Skrzacie, ale dyrektor tego z kierownikiem nie ustalił !!! kierownik opuścił pracę bez usprawiedliwienia,
Krzysztof Pom24-04-2008 22:33:59   [#53]
powtórzyłem :-)
post został zmieniony: 24-04-2008 22:34:49
hania24-04-2008 22:36:15   [#54]
a gdyby w trasie powrotnej trzeba było, no nie wiem: ewakuację z autobusu (bo się psuje) albo coś w tym stylu..., nagłe coś...
kierownik to organizator
do końca odpowiedzialny za decyzje.....
gdyby go brakło a coś się stało....
Rycho24-04-2008 22:38:15   [#55]
do #45 nieumyślnego narażenia dzieciaków nie było w tym wypadku
 
oczywiście, że nieumyślnego nie było, było jak najbardziej umyślne.
 
Zrobił to dorosły, wykształcony człowiek, który odpowiedzialność ma wpisaną w wykonywannie swojego zawodu. Nie ma tu znaczenia czy miał jakieś dzieci pod bezpośrednią opieką. Miał je pod opieką wszyskie, łącznie z pozostałymi opiekunami. I sam się z tej opieki i odpowiedzialności za nią zwolnił.
 
Na tej zasadzie mógłby sobie na lekcje niektóre też nie przychodzić.
 
Zastanawia mnie dlaczego mamy usprawiedliwiać bądź szukać powodów do usprawiedliwienia czegoś co w każdej innej nrmalnej firmie od razu skończyło by sie wyciągnięciem konsekwencji.
 
Jak myślicie, co zrobiłby szef firmy, gdyby pracownik wyszedł sobie po prostu bez słowa zostawiając wykonanie ważnego zadania?
 
Przecież nawet jesli założyć, że istniał istotny powód do opuszczenia pracy, to w dzisiejszych czasach dość łatwo skomunikować się z dyrektorem i to uzgodnić. Bo faktycznie wracać te dzieci mogły pod opieką pozostałych nauczycieli.
 
Ale to nie ten co opuścił wycieczkę miał prawo o tym decydować.
skrzat24-04-2008 22:49:20   [#56]
Jersz! Wiem, że nie ustalił - ale gdyby mógł liczyć na zrozumienie, na pewno by o to poprosił. Różne mogły byc powody - niekoniecznie wizyta u ciotki na pączkach.

Mogło być tak: Dyrektorze, potrzebuję pozostać w miescie po wyjściu z teatru, bo.....Chciałbym prosić o wyznaczenie innego kierownika na czas powrotu uczniów autokarem do szkoły. Obowiązki te zgodziła sie przejąc kol. Iksińska, której przekażę listy uczniów....inną dokumentację. Dodam, że zrobie to juz w swoim wolnym czasie i że nie mam pod swoją opieką grupy dzieci. :))

Życzliwy dyrektor zgodzi sie na takie załatwienie sprawy - nie ma tu bowiem zadnych przekroczeń prawa. Uważam, że razem raźniej pcha sie wózek - atmosfera pracy to połowa sukcesu, a wskazywanie uparte, kto tu rządzi - to wcześniej czy później (raczej wczesniej) porażka dyrektora. Tak sądzę - i koniec. Na podstawie doświadczenia.
basias24-04-2008 23:01:17   [#57]

Skrzat, nie znasz mnie i nie możesz powiedzieć, że jestem nieżyczliwym dyrektorem. Jestem odpowiedzialnym dyrektorem.

W tym przypadku nauczycielka nie dała mi sznsy wykazać się zrozumieniem, empatią, życzliowścią...

Jeszcze raz podkreślam - nic nie musiała, ale przed wyjazdem.

skrzat24-04-2008 23:10:09   [#58]
"Skrzat, nie znasz mnie i nie możesz powiedzieć, że jestem nieżyczliwym dyrektorem.'

A gdzie ja to powiedziałam?? Wydaje mi się, że dyskutujemy tutaj nie o Tobie, ale o problemie:))
basias24-04-2008 23:23:38   [#59]
Ale to jest właśnie mój problem
sterimar25-04-2008 18:19:02   [#60]
mam pytanie z jeszcze innej beczki

na wycieczkę jedzie 40 dzieci - należy przydzielić 2 opiekunów plus kierownik czy 3 plus kierownik wycieczki?
Rycho25-04-2008 18:39:14   [#61]
Rozp o bhp w szkole
 

§ 32. 1. Przy organizacji zajęć, imprez i wycieczek poza terenem szkoły lub placówki liczbę opiekunów oraz sposób zorganizowania opieki ustala się, uwzględniając wiek, stopień rozwoju psychofizycznego, stan zdrowia i ewentualną niepełnosprawność osób powierzonych opiece szkoły lub placówki, a także specyfikę zajęć, imprez i wycieczek oraz warunki, w jakich będą się one odbywać.

sam więc musisz zdecydować, która z wersji spełnia powyższe wymagania. Albo wymyślić jakąś inną jeszcze :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]