Forum OSKKO - wątek

TEMAT: O wyprawkach już w styczniu?
strony: [ 1 ]
RomanG17-01-2003 18:41:31   [#01]
Słyszałem, że kuratoria rozesłały do szkół, aby do końca stycznia szkoła zadeklarowała się, jakie będzie miała podręczniki do pierwszych klas, ponoć w związku z wyprawkami.

Czy to prawda?
Jeśli tak, to skąd dyrektor nma wiedzieć o tym w styczniu, skoro wydawnictwa przedstawiają swoje oferty na następny rok najwcześniej wiosną, do końca nie wiadomo, jak będzie z zerówkami, no i w ogóle, kuna, nic nie wiadomo?!

Wiecie coś o tym, czy to kaczka dziennikarska?
beera17-01-2003 19:07:04   [#02]

Nic nie wiem...

:-)

Niewątpliwie , aby dobrze wykonac plan "wyprawkowy" warto się za to wziąc juz teraz.

Ale sadzę, że poczatek tej akcji powinien byc gdzie indziej, a nie w pismach o podręcznikach.

Zola17-01-2003 19:22:27   [#03]
u nas już dzieci do wyprawki policzone i listy poszły do SP i teraz też dyrektorzy maja dać informacje o podęcznikach
Elusia17-01-2003 20:31:49   [#04]

U nas

też. Trzeba było podać, ile dzieci przyjdzie. Potem obliczyć dzieci, które będą wymagały pomocy wg wskaźnika GUS oraz wedłu naszych danych i podać jakie podręczniki będą potrzebne. W szkołach z zerówkami osobno robiono dja sześciolatków.

W mojej szkole to nie ma problemu, bo będę miała tylko 18-stu pierwszków, a nauczycielka ma sprawdzone podręczniki i nie zamierza ich zmieciać. I dobrze, że w tym roku jest wcześniej , bo wrzesień, gdy rodzice mieli już zakupione podręczniki, to była musztarda po obiedzie. Kupili za 125,00 a zwrócono 75,00, bo tak "wynegocjowała" p. minister.

beera17-01-2003 20:38:37   [#05]

ok

z pierwszakami jakoś pójdzie...

ale pomoca ma byc objęta- zgodnie z informacjami- częśc z potrzebujących sześciolatków. Ciekawam jak je uda nam się wyłuskać?

Adaa17-01-2003 20:49:24   [#06]

sześciolatki..?

po odebraniu listy z działu ewidencji ludności zakładam ,że 30% obejmę pomocą ..
a co mi szkodzi..nawet napisać 50%
stan w sierpniu może się zmienić, to są prognozy..
wolę na wyrost
RomanG17-01-2003 20:52:08   [#07]
A jak byście chcieli zmienić podręczniki, to co?

Doradźcie jakiś myk, który można wykorzystać.
Zola18-01-2003 09:23:06   [#08]
u nas dzieci potrzebujące pomocy podał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
dorota21-01-2003 10:39:06   [#09]

Wyprawki

 Nie jestem pewna, czy to taki dobry pomysł. Skad wiadomo jaka będzie liczba dzieci? Dlaczego z góry się zakłada, ze poszczególne rodziny nadal będą w trudnej sytuacji materialnej, jak przewidzieć ile rodzin dopiero znajdzie się w trudnej sytuacji do wrzesnia? I tak mogłabym pytać i pytać......

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]