Forum OSKKO - wątek

TEMAT: hed hanters ent spólak
strony: [ 1 ][ 2 ]
Majka15-01-2003 16:35:26   [#51]

paszkwil paskudny

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?Site=KP&Date=20030115&Category=WYDARZENIA&ArtNo=301140009&Ref=AR

 

Wałbrzyski Instytut Badań Kompetencji został przedstawiony jako firma prawie wampirów niereformowalnych... Autor nie pisnął słówka o jakości testów przez nią oferowanych, natomiast skrupulatnie wyliczył zyski ;-) A jaki styl....;-)) Proponuję fragmencik:

Eksperyment wałbrzyski kwitnie
Okazało się, że tzw. "testy kompetencyjne" proponuje szkołom w całym kraju Instytut Badań Kompetencyjnych, prywatna firma z Wałbrzycha. Aby przygotowywać, drukować i rozprowadzać testy, nie trzeba mieć żadnego certyfikatu ani pozwolenia ministerstwa. A pieniądze są z tego niemałe.

Mariola15-01-2003 16:54:18   [#52]

a Kangur?

jak u Was z Kangurem?
u nas dzisiaj dyrektor kazał oddać dzieciom pieniądze...
Iwona215-01-2003 17:02:32   [#53]

Kangur????????

U nas w szkole pieniądze na Kangura zostały wysłane już w grudniu!!!

To co teraz??? Kto ma oddać pieniądze???

Przecież to było przed "spłodzeniem" pisma przez Menisową.

Pozdrawiam - Iwona2

Majka15-01-2003 17:05:10   [#54]

Kangur zebrany i wpłacony.

 Badaliśmy też testami wałbrzyskimi gimnazjum. Rodzice i nauczyciele byli bardzo zadowoleni z profesjonalnych, czytelnych analiz, jakie dostali. Od dawna współpracujemy z IBK i rodzice nigdy nie zgłaszali protestów.

Cała ta nagonka na zewnętrzne badania jest jakimś atakiem histerycznym, nieprzemyślanym i wylewanie dziecka z kąpielą jest tu chyba najlepszym określeniem.

Dla LO nigdy nie dostałam oferty od organu -by przy pomocy "właściwych"  narzędzi i za ich pieniądze zbadać poziom. Nawet próbne matury mamy sobie w tym roku przygotować sami. Ale gdy w grę wchodzą pieniądze, najlepiej się liczy cudze....

janzg15-01-2003 17:05:40   [#55]
http://www.ko.olsztyn.pl/pliki/wyjasnienie_kuratora_01_2003.html
Mariola15-01-2003 17:09:46   [#56]

no to macie szczęście z Kangurem

u nas wpłaty do 15 stycznia...
beera15-01-2003 17:12:14   [#57]

Spoko

proponuję spokojnie...

Oddawanie pieniędzy byłoby dla mnie kompromitacją- przyznaniem się do jakiegos kanciarstwa.

Kierujmy sie przepisami prawa, a nie histerycznymi stanowiskami.

Czytam:

 Wszyscy dyrektorzy placówek oświatowych w naszym województwie mają zakaz korzystania z ofert płatnych testów dla uczniów - powiedział nam Jerzy Zawarczyński, wicekurator śląski w Katowicach.

na jakiej podstawie?

Mariola15-01-2003 19:16:48   [#58]

u nas już

pieniądze oddane...
nie przyznajemy się do żadnego błędu
powiedzieliśmy ,że p. Ł nie pozowliła  i koniec
to nie jest żaden mój błąd ja się nie poczuwam a dyrektor nie chce się zgodzić na zbieranie od dzieci pieniędzy...
i nie chodzi tu tylko o Kangura, to samo mają u nas angliści
a później należy zrobić ranking szkół...
beera15-01-2003 19:30:25   [#59]

Mariola

To nie bylo personalnie do Ciebie przecież.

Uważam po prostu, że jakies powody dyrek ma aby robic kangura, czy zewnętrzne badanie.

Wie dlaczego i po co to robi.

A jesli wie ( a tak zakładam) to nie powinien zbyt szybko reagować na jakieś dość histeryczne nawoływania i pokrzykiwania.

...........


pojawia sie pewien precedens- może sie okazać, że bedzie nam się  on długo jeszcze odbijać czkawaką

dzis badania, jutro co innego

Mariola15-01-2003 20:03:54   [#60]

wiem że nie personalnie :-)

ale towarzyszyły temu wszystkiemu w szkole zbyt duże emoje
i chyba jeszcze nie opadły :-(
Ada 115-01-2003 20:20:20   [#61]

Słuchajcie, co w końcu z tym KANGUREM - legalny, czy nie ?

Może jest na FORUM ktoś bliżej z nim związanyi wie coś konkretnego.

Ada 115-01-2003 20:21:09   [#62]

Słuchajcie, co w końcu z tym KANGUREM - legalny, czy nie ?

Może jest na FORUM ktoś bliżej z nim związany i wie coś konkretnego.

JarTul15-01-2003 20:31:40   [#63]

W rozmowie telefonicznej ;-)))

pani wizytator powiedziała, że kluczem do wszystkiego w przypadku konkursów jest słowo "dobrowolne" - oczywiście chodzi o wpłaty wnoszone przez dzieci i młodzież (a właściwie ich rodziców) na konkurs.
beera15-01-2003 20:38:34   [#64]

KURKA!!!

Ado- co to znaczy nielegalny???

Zobacz, co tu robimy- sami zaczynamy wchodząc w koleinę , ktorą dla nas szykuje MENIS...

Dlaczego nagle i znienacka ma być nielegalny?

Co w przepisach prawa się zmienilo?

MENIS przedstawił swoje stanowisko :-) No i dobrze- miło było je poznać ( no..tak sobie miło...;-)) i tyle.

A gdy MENIS uzna za nielegalne: robienie platnych i organizowanych przez PRYWATNE firmy wycieczek? lub na przyklad wydawanych przez PRYWATNE firmy podręczników? lub powiedzmy ubezpieczania uczniow w PRYWATNYCH firmach ubezpieczeniowych?

LUB...no, no..co tez mi chodzi po glowie...zakaże uzywania programów komputerowych stworzonych przez PRYWATNE firmy?

beera15-01-2003 20:52:30   [#65]

Wiecie co...

Postanowiłam się nad tym zastanowić :-)

I spokojnie  o tym.

Bo mamy dwie rzeczy

1.teksty prasowe- ohydne dośc i jednoznaczne. Sprzeciwiam się im- to jasne , pewnie każdy z nas się im sprzeciwia. Sa merytorycznie kiepskie  i w dodatku niezbyt uczciwe.

2.Komunikat, czy co tam MENISU- ten jest dość precyzyjny i jasny.

Łybacka tam mowi- za test nie powinny placic dzieci - i jest w tym słusznośc- to jasne- jesli bowiem szkoła chce se zrobic diagnoze, badanie postepu i rózne inne , powinna na to znaleźć pieniądze.

I Łybacka mówi- za test nie powinny byc wystawiane oceny. I to tez jest jasne i z tym tez się zgadzam. Zreszta osrodek , ten z ktorego badan ja korzystam, także zaleca taka postawę.

...........

I tyle :-)

Zamierzam to wszystko czytać wprost i nie bawic się w nadinterpetacje.

Przeciwko prasowym tekstom zaprotestowalam- wysłalam maila do redaktora.

Komunikat MEnisu przeczytałam i zapoznalam się z nim.

Poczekam na rozwój wydarzeń i na pewno nie zacznę wycofywać się raczkiem ze swoich zamierzeń :-)

Zola15-01-2003 21:39:30   [#66]

i to sie nazywa Asiu zdroworozsądkowe myslenie i tak trzymać  :-))

też nie dam sie zwariowac ,co zamierzyłam chcę zrealizować

Ewa z Rz16-01-2003 06:02:00   [#67]

Tak Asiu, myślimy to samo...

Niektórzy, to już zaczynają (kiedyś to już było...) czytać nie to co jest napisane, ale to co może piszacy miał na myśli...

Ustawy i inne przrpisy prawne obowiazują nie tylko nas, ale Menis również i w ten sposób, to nie można niczego zakazywać. Nawet to co wydaje się do przyjęcia z komunikatu ministerstwa nie jest takie oczywiste...

1. Dzieci nie powinny być zmuszane do płacenia, to na pewno, bo edukacja w naszym kraju jest bezpłatna. Ale... jak chcą płacić to nie można im tego zakazać! Tak jak kupowania książek czy innych pomocy (programów komp.). Rodzice sami decydują, czy chcą zapłacić tak jak w przypadku skaładek na RR.

U mnie na badanie komp. płaci szkoła, choć rodzice chcieli, a co do konkursów to rodzice decydują sami, przecież nie mogę im zabronić. A ci uczniowie co chcieli pisać Kangura i za niego zapłacili? Teraz zostali pozbawieni bezprawnie tej możliwości. To jest właśnie łamanie prawa!

2. Oceny z bad. komp. też mogą być, jak sobie tak postanowi nauczyciel, bo to on tę ocenę wystawi, a nie kto inny. To tak samo jakby skorzystał z gotowych testów dostępnych w ksiegarniach. Nauczyciel nie może jedynie być do tego w jaikkolwiek sposób zmuszany... Oraz test muszą mieć możliwość pisania wszyscy uczniowie danej klasy (albo wszyscy zapłacili, albo szkoła płaci za test)

krystyna16-01-2003 12:46:34   [#68]

kangur

Ze strony UMK w Toruniu:

"W związku z pojawiającymi się w mediach niejednoznacznymi i wywołującymi zaniepokojenie informacjami dotyczącymi konkursów dla młodzieży Zarząd Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oświadcza co następuje:

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" organizowany jest w 32 krajach świata przez stowarzyszenie Association "Kangourou Sans Frontieres", 50, rue des Ecoles, 75005 Paris. Z upoważnienia tego stowarzyszenia Konkurs w Polsce przeprowadzany jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wyłącznie przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, działające w Polsce we współpracy z organizatorami lokalnymi. Konkurs "Kangur Matematyczny" odbywa się w Polsce corocznie od 1992 roku i cieszy się uznaniem oraz poparciem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz innych organów władz państwowych i samorządowych. Cytowane w mediach stanowisko przedstawione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu dotyczy konkursów organizowanych przez szkoły (ostatni akapit).
O pozytywnym stosunku MENiS do Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" mówi rzecznik prasowy tego ministerstwa dla pisma "Superexpress" w dniu 8 stycznia 2003 roku w części zatytułowanej "MEN akceptuje" artykułu poświęconego płatnym konkursom, zatytułowanego "Lekcja zbijania kasy. Zbić fortunę na uczniach":

- Ministerstwo Edukacji Narodowej akceptuje tylko takie konkursy, które firmuje. Nie mamy nic przeciwko testom Kangur Matematyczny, ponieważ jest to konkurs o międzynarodowej randze - mówi Małgorzata Szelewicka, rzecznik prasowy MEN. - Co do zasadności pozostałych testów, które napływają do szkół z różnych firm, decyzję o ich ewentualnym wykorzystaniu podejmuje dyrektor szkoły.

Reasumując, Zarząd Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych zapewnia, że w roku bieżącym Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z przewidzianym wcześniej harmonogramem w niezmienionej formie i terminie. "
http://www.mat.uni.torun.pl/kangur/
Majka16-01-2003 13:47:02   [#69]

na prośbę Darka

 Cytuję fragment listu Darka Sroki (współpracownik Instytutu Badań Kompetencji):  

(...)dziś podjęliśmy działania bardzo oficjalne, ruszyła skarga do Rzecznika Praw obywatelskich.
Instytut wspomagają także rodzice niektórych szkół (nie z Wałbrzycha :-)ponieważ  zostały naruszone prawa rodziców do swobodnej decyzji.

"Na pytania na jakiej podstawie, i gdzie oni (jako rodzice) mają zlecić sobie taką diagnozę,nikt  nie potrafił odpowiedzieć. Wiec Oni jako rodzice wystosowali skargę do ministerstwa na nieprawne działania MENiSu,

Tadek16-01-2003 16:28:23   [#70]

rada rodziców

A czy Rada Rodzicow moze placic za testy, konkursy itp.

Jezeli tak, to weglug mnie sprawa jest prosta: dzicko wplaca pani 6 zl i mowi, ze mama to dala na rade rodzicow jako dobrowolna wplata.

A najlepiej aby Szanowna Nasza Pani Minister opracowala szczegola instrukcje pt. " Jak szkola ma organizowac konkursy, sprawdziany itp." - i  trozeslac do wszystkich szkol za pomoca kurierow, ktorzy dojada pezotami .

Marek Pleśniar16-01-2003 17:13:30   [#71]

hmm

kiedy widzicie - to często postawa dyrektorów samych jest taka "wycofuję sie z testów, niczego nie zrobię wbrew opinii kuratora, u mnie tego nie będzie"

nasz konformizm powoduje że coraz dalej to idzie. A potem ktos nam pisze "moi dyrektorzy" - właśni - ci co to ja - nadzór im każę co maja robić

a dyrektorzy robią. A wcale nie muszą. Myślę że jeśli zauwazymy szykanowanie któregoś dyrektora za stosowanie zewnętrznych badań i konkursów, powinniśmy jako stowarzyszenie posłużyć pomocą - chociażby przez konsultacje prawne oraz zajęcie stanowiska w mediach.

Dziś, niestety, i w gazecie olsztyńskiej szkoła jest w pełni szczęsliwa z powodu braku sprawdzianów zewnetrznych. Przypadkiem zgodnie z opinią kuratora;-)

Krystyna Za16-01-2003 17:49:39   [#72]
Dzisiaj miałam telefon z Kuratorium w tej sprawie, tzn. czy uczniowie płacą za jakieś testy?, czy firmy prywatne wchodzą do szkoły i oceniaja uczniów na podstawie swoich testów? czy uczniowie płacą szkole za zajęcia pozalekcyjne. np.fakultety przed maturą, kółka zainteresowań?
Małga16-01-2003 19:52:45   [#73]
U nas również : w poniedziałek telefon, a wczoraj ankieta z KO.
bogna16-01-2003 20:10:38   [#74]
a u nas jeszcze cicho :-)))
bogna16-01-2003 20:20:54   [#75]

trochę się boję,że ta afera z płatnymi testami, konkursami... ma odciągnąć naszą uwagę od jakiś innych rewelacji szykowanych przez MENiS :-(

Marek Pleśniar16-01-2003 21:10:49   [#76]

u mnie nie:-)

niektórzy sie odcinają, inni nie, ot normalka:-)))

http://oskko.vulcan.pl/keerraam/go.jpg

Maryśka217-01-2003 10:30:55   [#77]

Oj bogna

Oj żebyś ty czasem racji nie miała. MENiS jest nieprzewidywalny i jak nam ... przykangurzy jakąś nowinkę, to i tak się nam odechce konkursów.

A póki co, to nasz podkarpacki kurator wysmarował nam takie pisemko:http://www.ko.rzeszow.pl/artykuly/konkursy.php3

beera17-01-2003 10:37:58   [#78]

gadanie...

wiecie co robi topiący się?

chwyta się brzytwy :-) Po czym i tak się topi :-)

Z tym, że jeszcze  dodatkowo pokieraszowany więc dość nieelegancko wygladający jest ten wyciągnięty z wody trupek ;-))

 

A tu- jeśli chcecie mamy stanowisko wałbrzycha

Marek Pleśniar17-01-2003 11:00:23   [#79]

jak mówi mój ulubiony szatan

"dyrektor szkoły m.in. kieruje działalnością szkoły i sprawuje opiekę nad uczniami, jest zatem odpowiedzialny za wszystkie formy pracy dydaktyczno - wychowawczej organizowane na terenie szkoły, w tym organizowane i przeprowadzone konkursy. 

najgorszą przypadłością ludzką jest tchórzostwo;-)

Mariola17-01-2003 12:13:39   [#80]

wrócę z pytaniem do nieszczęsnego Kangura

kto u Was organizuje Kangura?
Kuratorium, Delegatura czy osoby np. z delegatury które prywatnie mają podpisaną umowę z Uniwersytetem w Toruniu?

Wiecie w ogóle coś takiego?
Na jakie konto wpłacaliście pieniądze?

Konto zapomniane05-04-2003 10:27:06   [#81]

gdzie można znaleść testy klas VI

podajcie jakieś strony
hania05-04-2003 10:43:16   [#82]

np

http://www.oke.krakow.pl/index.php/162

http://www.oke.krakow.pl/index.php/?id=107

http://egzamin.onet.pl/egzam.php3?n=1&PHPSESSID=cea4a0f62fafaaa93322d5904492f156

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]