Forum OSKKO - wątek

TEMAT: lustracja kandydatów na dyrektora
strony: [ 1 ][ 2 ]
Wioleta D06-04-2007 00:52:34   [#01]
Czy osoba , która będzie startować w konkursie na dyrektora szkoły też ma przedstawiać jakieś oświadczenie czy dopiero jak wygra konkurs?
rzewa06-04-2007 06:28:39   [#02]
czy w ogłoszeniu komkursowym jest napisane, że ma przedstawić?

Jeśli nie, to nie - kandydat ma obowiązek złozyć tylko te dokumenty, które są wymienione w ogłoszeniu, a ogłoszenie może mieć tylko taką treść, jaką przewiduje rozporządzenie -> takiego wymogu zawierać zatem nie może, bo nie zawiera go wzór ogloszenia zamieszczony w rozporządzeniu.

Wobec tego kandydat nie ma obowiązku składania oświadczenia lustracyjnego, ani razem z ofertą, ani jednocześnie do ko.

Ponadto, zgodnie z ustawą lustracyjną, lustracji podlegają dyrektorzy szkół, a nie kandydaci => co oznacza, że ko może wysłać wezwanie tylko do dyrektora szkoły, a kandydat takim nie jest.

Czyli najwcześniej wezwanie do złożenia oświadczenia lustracyjnego może nowy dyrektor otrzymać dopiero w dniu powierzenia stanowiska przez OP.
Gaba06-04-2007 07:41:04   [#03]

nie w dniu powierzenia, w dniu objęcia stanowiska i miesiąc od. daty lixcza się od następnego dnia.

rzewa06-04-2007 07:47:07   [#04]

nie

dzień powierzenia = dzień objęcia stanowiska (nie wręczenia powierzenia!!)

w tym dniu może otrzymać wezwanie do złożenia oświadczenia, a złożenie oświadczenia musi nastąpić w ciągu 30 dni od wezwania

a do tego czasu pewnie ustawa padnie... (mam nadzieję :-))
beera06-04-2007 08:15:01   [#05]

rzewa nie ma racji- a to powazna sprawa

"Art. 7. 1.    Obowiązek złożenia oświadczenia, dotyczącego pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r., zwanego dalej "oświadczeniem lustracyjnym", mają osoby, o których mowa w art. 4, urodzone przed dniem 1 sierpnia 1972 r.

2.             Oświadczenie lustracyjne składa się w chwili wyrażenia zgody na kandydowanie lub zgody na objęcie lub wykonywanie funkcji.
DYREK06-04-2007 08:25:01   [#06]
Oświadczenie należy złożyć do KO przed przystąpieniem do konkursu. U nas w  prasie pojawiło się uzupełnienie (dotyczące tej sprawy) do ogłoszenia o konkursie.
beera06-04-2007 08:43:50   [#07]
czasem organizatorzy konkursów żądają tez oświadczenia o złożeniu oświadczenia lustracyjnego
rzewa06-04-2007 09:13:32   [#08]

mhm

czyli nie doczytałam... :-(((

i... sama mam prblem: zlożyłam dokumenty na konkurs nie składając oświadczenia do ko

i czy teraz już mam przechlapane, bo zgodziłam sie na kandydowanie a nie złożyłam oświadczenia, czy wystarczy, że będę miała złożone przed przystapieniem do konkursu???

Jak należy rozumieć sformułowanie "w chwili zgody na kandydowanie"?

Na pewno nie musiałam (formalnie) składac oświadczenia o złożeniu oświadczenia lustracyjnego w dokumentacji konkursowej... ale czy to wystarczy????

Przecież nie będę miała potwierdzenia złożenia oświadczenia z data złożenia dokumentów na konkurs.
beera06-04-2007 09:26:14   [#09]

moim zdaniem bardzo szybko ślij oświadczenie do KO

i idź do organizatora konkursu z pytaniem (na piśmie), jaki przyjęli tryb postępowania w związku z Art 7.ust2 Ustawy (brak informacji w ogloszeniu konkursowym lub dodatkowej w pismie do kandydatów)

Gaba06-04-2007 09:30:27   [#10]

i ja też. Dzięki za uwagi.

 

Chciałam miec konkurs wczesniej także ze wzgleęu na szykowanie sie tego czegoś z lustracją- pierwotnie trza mieć było zaswiadczenie z IPN  wg projektu... a IPN odpowiadał do pół roku... (żołądkowałam się w sierpniu 2006)

 

Moje pytanie obecne jest - czy z chwilą powierzenia i objęcia na nowo mam dać nowe oświadczenie lustracyjne?

Ile razy sie składa oswiadczenie lustracyjne... - z każdym razem... czy ino raz w życiu? nja dane stanowisko, czy będę już nie powiem jakim ministrem (no może wice, bo Marek będzie głównym), to też sie składa to oswiadczenie lustracyjne...

czy oświadczenie lustracyjne - kopia jest archiwizowana w dokumentacji szkolnej, czy jest prywatną sprawą osoby...

czy oświadczenie majątkowe ma byc w dokumentacji szkolnej, czy w prywtanej - bo zgłupiałam. Ania twierdzi, ze to prywatna sprawa i dane są wrażliwe, a ja prywatna, no ale... i jej juz chyba ciemnotę "wcisłam"... ;-)))

Marek Pleśniar06-04-2007 09:33:49   [#11]

no tośmy ministerstwo podzielili między sobą że tak powiem na niedźwiedziu;-)

a na powaznie - dopiero teraz od asi się dowiaduję o tym obowiązku konkursowo-lustracyjnym

to ważne - i niezła pułapka

Gaba06-04-2007 09:40:17   [#12]

Aż mnie zmroziło - niezła będzie balanga... i możliwość podmanipulowania. Syndrom Gronkiewicz-Waltz.

Dlatego chciałam pod rządami starych układów konkursowac się... (Z Anią gadałam o tym, że... nie ufam - mam intuicję...)

beera06-04-2007 09:42:11   [#13]

gaba:

Art. 7. 3. Złożenie oświadczenia lustracyjnego powoduje wygaśnięcie obowiązku jego powtórnego złożenia w przypadku późniejszego kandydowania lub wykonywania funkcji publicznej, z którą związany jest obowiązek złożenia oświadczenia.

3a. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, osoba zobowiązana do złożenia oświadczenia lustracyjnego składa organowi właściwemu do przedłożenia oświadczenia informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego.
 
jeśli raz zlożyłas oświadczenie, to spowodowało to wygasniecie obowiazku ponownego złozenia, w takim przypadku skladasz jedynie informację o uprzednim zlożeniu oświadczenia
Gaba06-04-2007 09:46:37   [#14]
dobra. Dzieki.
izabelamaciejka06-04-2007 10:04:07   [#15]
Czy takie oświadczenie pisze się własnoręcznie, czy jest do tego jakiś druk. Ja już też złożyłam dokumentację wymaganą do konkursu i nikt nie mówił o oświadczeniu lustracyjnym. Teraz się zaniepokoiłam. A może należałoby zadzwonić do KO z zapytaniem czy od kandydatów na dyrektorów też wymagają tego oświadczenia?
beera06-04-2007 10:06:14   [#16]

mozesz dzwonić, ale to w ustawie jest napisane

Oświadczenie o takiej treści:

OŚWIADCZENIE O PRACY LUB SŁUŻBIE W ORGANACH BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA 

LUB WSPÓŁPRACY Z NIMI W OKRESIE OD DNIA 22 LIPCA 1944 R. DO DNIA 31 LIPCA 1990 R.

 

 

 

Ja ........................................................................................... syn/córka ................................................. 

        (imię i nazwisko, nazwisko rodowe, inne nazwiska używane w latach 1944-1990)                                                                (imię ojca) 

                          

urodzony/urodzona ......................................................................................... zamieszkały/zamieszkała 

                                                                                             (data i miejsce urodzenia) 

 

............................................................................................................. legitymujący się/legitymująca się 

                                                                         (adres zamieszkania) 

 

................................................................................................................................. świadom/świadoma 

                       (nazwa dokumentu stwierdzającego tożsamość, jego numer i numer PESEL) 

                                     

odpowiedzialności za złożenie niezgodnego z prawdą oświadczenia, po zapoznaniu się z treścią ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. Nr 218, poz. 1592,
z późn. zm.), oświadczam, że nie pracowałem/nie pracowałam, nie pełniłem/nie pełniłam służby ani nie byłem/nie byłam świadomym i tajnym współpracownikiem* organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 i 3a powołanej ustawy. 

 

 

 

........................................ 

                                                                                                                      (własnoręczny podpis)

beera06-04-2007 10:06:51   [#17]

dam wszystkie oświadczenia moze:

Oświadczenia lustracyjne do pobrania
2007-03-27


1) Oświadczenie, że osoba je składająca nie pracowała, nie pełniła służby ani nie była świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa, w rozumieniu art. 2 i art. 3a ustawy z dnia 18.10.2006r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz.U. z 2006r. Nr 218, poz. 1592 ze zm.)
(załącznik nr 1 do pobrania)

2) Oświadczenie, że osoba je składająca pracowała, pełniła służbę lub była świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa, w rozumieniu art. 2 i art. 3a ustawy z dnia 18.10.2006r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz.U. z 2006r. Nr 218, poz. 1592 ze zm.)
(załącznik nr 2 do pobrania)

3) Wzór informacji o złożeniu oświadczenia o pracy lub służbie w organach bezpieczeństwa dla osób pełniących więcej niż jedną funkcję publiczną. Zgodnie z art. 7 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2006r. Nr 218, poz. 1592 ze zm.: Dz.U. z 2006r. Nr 249, poz. 1832 oraz Dz.U. z 2007r. Nr 25, poz. 162), jeżeli dyrektor szkoły pełni więcej niż jedną funkcję publiczną wymienioną w art. 4, obowiązek złożenia oświadczenia o którym mowa wyżej uznaje się za spełniony, jeżeli złoży wspomniane wyżej oświadczenie jednemu z organów właściwych do jego przedłożenia. Pozostałym organom, w tym Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty, należy wówczas przedłożyć informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego, na druku stanowiącym załącznik Nr 2 do ustawy. Złożenie oświadczenia lustracyjnego powoduje wygaśnięcie obowiązku powtórnego jego złożenia w wypadku późniejszego kandydowania lub wykonywania funkcji publicznej, z którą związany jest obowiązek złożenia oświadczenia. W tym wypadku osoba zobowiązana składa Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty informację o uprzednim złożeniu oświadczenia stanowiącym załącznik Nr 2 do ustawy lustracyjnej.
(załącznik nr 3 do pobrania)

Załączniki:

Załącznik nr 1 Załącznik nr 2 Załącznik nr 3
DYREK06-04-2007 10:15:19   [#18]

ze strony KO, zobaczcie jak u Was

Gdańsk, 20 marca 2007 r.

Szanowni Państwo!
Kandydaci na stanowiska dyrektorów
szkół publicznych i niepublicznych
województwa pomorskiego

W dniu 15 marca 2007 r. weszła w życie ustawa z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2006 r. Nr 218, poz. 1592, Nr 249, poz. 1832) wraz ze zmianami wprowadzonymi do niej 14 lutego 2007 r. (Dz. U. Nr 25, poz. 162), nakładająca na osoby pełniące funkcje publiczne lub wykonujące zawody w niej wymienione do złożenia oświadczenia lustracyjnego o pracy lub służbie w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z nimi w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r.

Zgodnie z zapisami wyżej wymienionej ustawy informuję, że obowiązek złożenia oświadczenia lustracyjnego dotyczącego pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. dotyczy również kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół publicznych i niepublicznych. Obowiązek złożenia oświadczenia lustracyjnego dotyczy osób urodzonych przed dniem 1 sierpnia 1972 r.

Organem właściwym do przyjęcia oświadczenia zgodnie z art. 8 pkt. 42 cytowanej ustawy jest właściwy Kurator Oświaty.

Oświadczenie to należy złożyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem - "Oświadczenie lustracyjne - (imię i nazwisko kandydata na stanowisko dyrektora, nazwa i adres szkoły)" według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do ustawy, w siedzibie Kuratorium Oświaty w Gdańsku, ul Okopowa 21/27, pokój nr 251, w dni powszednie w godzinach 8.00 - 15.45.

Oświadczenie lustracyjne należy złożyć przed objęciem funkcji dyrektora szkoły.

Jednocześnie proszę Państwa kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół, aby w momencie składnia oświadczenia lustracyjnego posiadali ze sobą dokumenty, które pozwolą potwierdzić tożsamość składającego oświadczenie.

p.o. Pomorskiego Kuratora Oświaty
dr Anna Lis             

izabelamaciejka06-04-2007 10:15:34   [#19]

Dzięki za pomoc. Kontaktowałam się z dyrektorem, który w zeszłym tygodniu wygrał konkurs i nikt od niego jeszcze nie wymagał oświadczenia lustracyjnego. Centrala zz twierdzi, że to dopiero po wygranym konkursie i nasze KO wcześniej nie wymaga takich oświadczeń. Sama nie wiem co teraz robić, czy szybko wysyłać, czy czekać...

DYREK06-04-2007 10:19:57   [#20]

Bałagan lustracyjny w oświacie

Kielce: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4030393.html

Łódź:

http://www.kuratorium.lodz.pl/aktualnosci.php?id=1240

Szczecin:

http://www.xoops.kuratorium.szczecin.pl/modules/wfsection/article.php?articleid=1240

beera06-04-2007 10:21:23   [#21]

izabelo

SZYBKO WYSYŁAĆ

- działaj zgodnie z Ustawą, a nie wytycznymi centrali zz, czy KO

AnJa06-04-2007 10:24:21   [#22]
zważywszy na fakt, że w ustawie dopuszczono się błędu kompromitującego ustawodawcę i wnioskodawce w sposób niewyobrażlny (oficeroie na placówkach) to co w oświacie to tylko nieład w pokoju 5 latka w porównaniu wyglądem  meliniy
stan06-04-2007 10:43:55   [#23]
... i jeszcze w czasie postępowania konkursowego trzeba odciąć się od ZNP
:-(
izabelamaciejka06-04-2007 10:49:57   [#24]
i jeszcze jedno pytanko - czy oświadczenie można wysłać pocztą, czy trzeba złożyć osobiście, bo z ogłoszenia w pomorskim KO wynika, że trzeba być osobiście z dowodem tożsamości.
DYREK06-04-2007 10:50:00   [#25]

uwagi o lustracji

http://www.monitor.edu.pl/analizy/uwagi-w-sprawie-obowiazku-skladania-oswiadczen-lustracyjnych-przez-dyrektorow-szkol.html

http://www.monitor.edu.pl/komentarze/lustracja-dyrektorow-szkol.html

beera06-04-2007 10:52:06   [#26]

izo- wyslij pocztą, za poleceniem odbioru

izabelamaciejka06-04-2007 11:14:42   [#27]
Tak zrobię dla świętego spokoju, ale zadzwoniłam przed chwilą do KO i usłyszłam, że na razie od kandydatów na dyrektorów oświadczeń nie wymagają. Uzasadnienie było takie, że kurator jest zobowiązany powiadomić dyrektorów szkół o konieczności złożenia oświadczenia, a w stosunku do kandydatów nie może tego uczynić, bo po prostu dokumenty są składane w OP i jedynie jeżeli OP będzie się przed konkursem tego domagać, to trzeba będzie złożyć.
rzewa06-04-2007 13:22:00   [#28]

nie wysyłać, nie panikować

właśnie wróciłam z KO

moje ko nie przyjmuje oświadczeń od osób przystępujących do konkursu na dyrka - wg mego ko kandydatem na dyrektora jest dopiero osoba, która wygra konkurs i od tych osób będzie żądało oświadczeń lustarcyjnych

Ale ponieważ sprawa nie jest do końca jasna, zwrócono się do IPN o interpretację ustawy - jeśłi IPN stanie na stanowisku, że oświadczenia mają składac wszyscy przystępujący do konkursu, to zacznie takowych wymagać.

Jdnocześnie zostałam poinformowana, że OP nie ma prawa nic w tym temacie ani domagac się ani wymagać, a gdyby taka sytuacja miała gdzieś miejsce, to KO prosi o niezwłoczne zawiadomienie.
dyrlo06-04-2007 13:26:05   [#29]

rzewa

Ale KO jedno czy kilka w Polsce jest? Poczytaj jak w innym (chyba lubuskie) już wzywają aby złozyć razem z dokumentacją. Co to szkodzi złożyć jak chcą, potem kandydat odpadnie i co z tego że się odwoła, będzie się "procesował"?

Bałagan i tyle  :-(

AnJa06-04-2007 13:27:30   [#30]
w podlaskiem też chcą
dyrlo06-04-2007 13:28:30   [#31]

Acha, "OP nie ma prawa nic w tym temacie ani domagac się ani wymagać"

Ja tutaj gorzko się zaśmiałam. Już nie wiem co jest zgodne a co niezgodne z prawem, pogubiłam się niestety.

beera06-04-2007 13:31:22   [#32]

rzewa...

litości...

Czytałaś Ustawę?
chcesz- nie wysyłaj, ale zanim człowiekowi poradzisz dzialać niezgodnie z Ustawą, to chwilke się zatrzymaj

Adaa06-04-2007 13:38:30   [#33]

no wlasnie...

rzewo?...dostałas to na pismie, bo przewaznie rozsadnie radzisz

ciekawa jestem czy wydusisz z urzednika KO oswiadczenie,ze tak ci doradził, w przypadku gdy brak oswiadczenia stanie sie przeszkodą

młode dyrki i kandydaci na dyrków...dbajcie o swój interes indywidualnie, wg waszej wiedzy i intuicji:-)

rzewa06-04-2007 14:29:28   [#34]

kochani

mam na piśmie, że nie chcą mego oświadczenia

wyraźne napisałam, że rzecz dotyczy mego ko - podkarpackiego, a jak gdzie indziej to nie wiem...

Zdaniem podkarpackiego KO zaświadczenia o złożeniu oświadczenia nie można wymagać wśród dokumentacji konkursowej, bo tego ani ogłoszenie o konkursie ani rozporządzenie nie zawiera - można co najwyżej domagać się owego zaświadczenia od startującej w konkursie na dyrektora w dniu konkursu, ale powinna być wówczas taka informacja jak tu zgłaszacie z ko podlaskiego czy lubuskiego.

Asiu, po twoim pierwszym poście na tym wątku nczego nie radzę - informuję tylko o tym czego dowiedziałam się w ko i to wyraźnie to zaznaczając, gdyż specjalnie w tej sprawie się do ko udałam dziś.

Wszystko co napisałam w poście #28 jest wyprane z jakiegokolwiek mojego zdania, więc nie rozumiem trochę zarzutu... :-(
beera06-04-2007 14:32:10   [#35]

rzewa

jak piszesz:

"nie panikowac, nie wysyłać"

to ja to czytam "nie wysyłać, nie panikować"

..............

no kurtka- cos na forum od kilku dni jakos świątecznie;)

Adaa06-04-2007 14:37:00   [#36]
rzewo...z ciekawosci... napisz jak sformułowali odmowe i kto podpisał? kurator?
rzewa06-04-2007 14:37:45   [#37]
powinnam dać cudzysłów, kurka... :-))

i byłoby jasne... mea culpa...
Janusz Pawłowski06-04-2007 14:44:44   [#38]

Interesująca interpretacja

"Kandydatem na dyrektora jest dopiero osoba, która wygrałą konkurs".

Czy nasi posłowie, któzy wygrali wybory - są już posłami, czy dopiero kandydatami na posłów?
A Ci wszyscy którzy kandydowali do sejmu, ale nie zostali wybrani (nie wygrali) - byli, czy nie byli kandydatami do sejmu?

Lech Kaczyński był kandydatem na prezydenta, bo wygrał wybory, a Tusk nie był kandydatem, bo ich nie wygrał?

Adaa06-04-2007 14:48:34   [#39]
ale Ty jestes wredny:-))
Adaa06-04-2007 14:49:48   [#40]
moglam byc kandydatem na ministra...a teraz nie mogę:-))
Janusz Pawłowski06-04-2007 14:58:47   [#41]

Zaraz tam wredny ...

Po prostu - jak w podtytule - życzliwie zainteresowany. :-))
zgredek06-04-2007 15:07:29   [#42]

e, tam w konkursie nie wybiera się dyrektora - prezydenta i posła se można wybrać

a konkurs jest na kandydata na stanowisko dyrektora;-)

marizz06-04-2007 15:14:29   [#43]
Na stronie Świetokrzyskiego Kuratorium Oświaty przy informacji o lustracji dyrektorów jest tez wzmianka, że dotyczy kandydatów na dyrektorów. Staję do konkursu i w ogłoszeniu nie było mowy o takim oświadczeniu., więc też go z dokumentacją nie złożyłam.Niedawno dostałam pismo z OP, że jednak należy takie oświadczenie wysłać do KO, a do Komisji Konkursowej dostarczyć (przed dniem konkursu) w zamkniętej kopercie oświadczenie treści:

Ja.........syn/córka..............urodzony/a...........................w......................oświadczam, iż złożyłam/ złożyłem oświadczenie lustracyjne, o którym mowa w art.7 ustawy z dnia ...(tu pełna nazwa ustawy i dziennik ustaw)do ŚW. Kuratira Oświaty dnia.........osobiscie/pismem za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
                                                                                               
                                                                                                    Własnoręczny podpis
Adaa06-04-2007 15:28:55   [#44]

tak rozmyslam nad tym kandydatem...

kurcze...ile to razy nie wyłoniono kandydata na dyrektora ponieważ np. dwóch kandydatów na dyrektora otrzymalo ta samą liczbe głosow...wyłonienie kandydata na dyrektora nastepowalo na skutek wyboru przez prezydenta/burmistrza/wójta, jednego z kandydatów...no albo innej osoby, która nie byla kandydatem

:-)

emila06-04-2007 15:56:17   [#45]

a może tak mały teścik ??

dla odprężenia atmosfery, coś na wesoło:

7 pytań, 7 odpowiedzi. W ciągu 2 minut otrzymasz odpowiedź, czy jesteś agentem.
W ciągu 2 minut wyjaśni się wszystko.

Sprawdź >> http://link.interia.pl/f1a47

:-)))
jerzyk06-04-2007 16:16:34   [#46]

;-)

 bo  UoSO i rozp. o reg konkursu wymienia kilka rodzajów kandydatów :

a) kandydat zgłoszony (przystępujący do konkursu)

b) kandydat dopuszczony (do dalszego postępowania konkursowego)

b) kandydat wyłoniony (w postępowaniu konkursowym)

c) kandydat przedstawiony ( do KO)

c) kandydat  ustalony (przez OP)

UoSO Art. 36a.

2. Powierzenie przez organ prowadzący stanowiska dyrektora szkoły lub placówki może nastąpić, jeżeli organ sprawujący nadzór pedagogiczny nie zgłosi, w terminie 14 dni od przedstawienia kandydata na to stanowisko, umotywowanego zastrzeżenia

3. Kandydata na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki wyłania się w drodze konkursu. Kandydatowi nie można odmówić powierzenia stanowiska dyrektora, chyba że organ sprawujący nadzór pedagogiczny zgłosił zastrzeżenie, o którym mowa w ust. 2.

4. Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio.

rozp. w sprawie reg okonkursu

§ 5. 1. Komisja niezwłocznie dokonuje merytorycznej oceny kandydatów dopuszczonych do dalszego postępowania konkursowego. Ocenie podlega w szczególności przedstawiona przez kandydata koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły lub placówki. Członkowie komisji mogą zadawać kandydatom pytania.

Gaba06-04-2007 16:17:48   [#47]

oświadczenie, że złożyłam oświadczenie... -łaaaadne, cacusiane... hihihi!

To dopiero kuriozum!

Gaba06-04-2007 16:18:38   [#48]
+ kandydat lustrujący się i oświadczający...
matka2707-04-2007 01:38:40   [#49]

lustracja dyrektorów przedszkoli

Mam pytanie, czy dyrektorzy i kandydaci na dyrektora przedszkola składają u Was oświadczenie lustracyjne? Wszedzie słyszę o szkołach, a co z nami z przedszkoli? Moje KO twierdzi, że nie musimy, ale ja mam wątpliwości.
kapika07-04-2007 07:31:20   [#50]
Matko27, wiesz ja wysłałam i niech robią z tym co chcą. U nas wiele osób tak zrobiło, obawiając się żeby później nie było tak, że z braków formalnych...
strony: [ 1 ][ 2 ]