Forum OSKKO - wątek

TEMAT: termin wpływu pensji na konto
strony: [ 1 ]
miro02-01-2003 13:09:07   [#01]
Jestem wickiem i nie zajmuję się finansami, stąd to pytanie w tej sprawie. Gdzie szukać winnego, jeśli wpływ pensji na konto następuje np. 2. mimo że 1. jest normalnym dniem roboczym. Lub tak jak w tym miesiącu, też 2. /1. był dniem wolnym/. Jeśli n-ciel ma konto w banku, gdzie również konto ma szkoła, to opóźnienie jest mniejsze. W innym przypadku następują dalsze opóźnienia o 1 czy 2 dni. Księgowość skazuje winnych w Urzędzie Miasta, Urząd Miasta wskazuje na szkołę.
beera02-01-2003 16:01:39   [#02]

Nie sa winni Ci którzy dokonuja po prostu przelewu?

Źle zostaje on dokonany- chyba tak.

U nas przelewy  wyplatowe po wielu awanturach są placone eliksirem  i nie maja prawa byc na konice po 1 ( lub po dniu określonym na wyplaty) Gdy tak się zdarza nasza księgowośc robi awanture bankowi ( ale nie zdarza się)

bogna02-01-2003 16:12:33   [#03]

u nas też eliksirem

i po paru minutach są na koncie :-)))

Gaba02-01-2003 17:39:01   [#04]

U nas jest płacone eliksirem, bo łachy nie robią - to jest już standardowy produkt (i darmowy też), dla tych, którzy trzymają pieniądze.

W praktyce jednak bank, w którym musimy trzymać pieniądze (bo wygrał przetarg w gminie) pracuje źle, jest nierzetelny i pieniądze wypływają z konta szkolnego, kiedy chcą... my dajemy przelwy do 12.00, a pieniądze niby mają iść, a nie idą... nic nie udowodnisz, bo twierdzą, że dostali w innym dniu... i tak w koło Macieju...

 

Wtedy ja piszę takie słodko-niemiłe pismo i... przez parę miesięcy jest lepiej. Banki nie przejmują się jakością swoich usług, a budzetówka to taka darmowa wielka dojna krowa.

Jest także zjawisko overnight. Bank twój niby wysłał w dniu A, a pieniądze zostały zaksięgowane w dniu B. Czemu tego nie wie nikt, albo wiedzą banki na Kraibach... obracanie pieniędzmi nie wiadomo gdzie i nie wiadomo dlaczego. Ty tylko dostajesz pieniądze pare godzin później...

 

Ale takich TY jest strasznie dużo. "Nasz" bank regularnie nie odpowiada na moje pytania - dlaczego przelewy złożone w piątek przed 12.00 sa kisęgowane w bankach w poniedziałek... to jest gratka.

 

Ale Ty tego nie odkyrjesz i nie badasz, trzeba dopiero wielkiej afry medialnej, ze złoścliwymi dziennikarzami, Tobie odpowiedż byle co.

Marek Pleśniar02-01-2003 18:07:11   [#05]

hmm

skądś to znam

dziwnym sposobem wszyscy muszą u nas do jednego banku;-)

Elusia02-01-2003 20:12:21   [#06]

U nas

bywa różnie. Ludzie mają konta w różnych bankach. I okazuje się, że w jednych jest już 1, w innych 2 ale są także i takie, kiedy z wialką łaską KSIĘGUJĄ 5 czy 6. To zależy od banku wychodzącego i od banku PRZYJMUJĄCEGO.

Ja wtedy radzę, aby sobie człowiek zmienił bank. Jak im pójdzie ileś tam osób, to może pomyślą dlaczego?

ANDRZEJ02-01-2003 22:07:45   [#07]
Zgadzam sie z Elusią...przerabiałem to krok po kroku i niestety wina leży w głównym banku, w tym w którym szkoła ma konto...wysyłaja róznie np do banku oddalonego o 500 m przelew idzie 2-3 dni...
Majka03-01-2003 15:20:58   [#08]

hi, hi

Nowy samorząd tak ustalał kompetencje, tak walczono o stołki w powiatach ziemskim i grodzkim, że oświata ponadpodstawowa im się omsknęła ;-)))) Nikt nas nie wziął !

Dopiero wczoraj po 15 wydzwoniony przedstawiciel rządu wyznaczył komisarza, który podpisał zgodę na wypłacenie pensji nauczycielom. Ciekawe, kiedy wpłynie mi na konto ...

zdzisław04-01-2003 12:46:26   [#09]

wszystko w porządku

Przerabiałem kiedyś ten problem. Wszystko jest w porządku jeśli pensja wpłynie do 10 każdego miesiąca.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]