Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Z ostatniej chwili
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Tara17-03-2007 11:27:22   [#01]

Czy oglądaliście w telewizorni konferencję prasową wiceministra oświaty?

Powiedział :że każdy członek ZNP za manifestację dostaje 25 złotych

że każdy kandydat na stanowisko dyrektora będzie pytany o to czy odcina się od komunistycznej przeszlości ZNP-będzie o to pytać na konkursie przedstawiciel KO

że dostaliśmy 5%podwyżki a takich już dawno nie było .

Tyle zapamietałam bo nie ukrywam że poziom adrenaliny mi wzrósł.

zgredek17-03-2007 11:29:07   [#02]

ze strony MEN:

Minister Orzechowski odniósł się także do zaplanowanej na 17 marca 2007 roku manifestacji członków ZNP przed siedzibą MEN. Wiceszef resortu edukacji zaprezentował dziennikarzom dokument, w którym władze ZNP zwracają się do swoich członków o liczny udział w manifestacji. Jednak szczególnie bulwersująca jest zawarta w tym liście obietnica wypłaty diety w wysokości 25 złotych za udział w manifestacji. „Składam doniesienie do prokuratury w tej sprawie, aby zbadać czy wypłacanie pieniędzy za uczestnictwo w manifestacji nie ma charakteru działania korupcyjnego” – poinformował minister Orzechowski i zaapelował do dziennikarzy o upowszechnienie tych informacji. „Chcę, aby wszyscy, do których skierowane zostały wezwania do udziału w sobotniej manifestacji wiedzieli, jakie jest podłoże tego przedsięwzięcia” – stwierdził na zakończenie Mirosław Orzechowski.
rzewa17-03-2007 11:31:34   [#03]
http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=12229&st=576
Tara17-03-2007 11:42:43   [#04]

rzewo nie zauważyłam

tego wątku stąd powielenie :-)
Marek Pleśniar17-03-2007 11:45:49   [#05]

czy dobrze usłyszałaś???

wiceminister tak powiedział?

"że każdy kandydat na stanowisko dyrektora będzie pytany o to czy odcina się od komunistycznej przeszlości ZNP"????

Roman K17-03-2007 11:50:43   [#06]
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/znp-to-polityczny-partner-sld,884291,2943
Marek Pleśniar17-03-2007 11:52:29   [#07]

no czy tam oni partnerami są komunistycznymi czy niekomunistycznymi i czy w ogóle to nam na szczęscie lotto - związki zawodowei dyrektorzy to dwa światy odrębne do imentu na szczęście:-)

dobrze że choć tewn problem nas nie dotyczy - niech się żrą sami

barbarakuk17-03-2007 12:25:55   [#08]
a jak kandydat na dyrektora jest czlonkiem ZNP- to jak ma sie odciac od tej przeszlosci:)))
Majka17-03-2007 12:26:47   [#09]
Złożyć publiczną samokrytykę i obiecać pokutę.
grzezale17-03-2007 12:31:09   [#10]

Nie jestem członkiem ZZ

Złożyłem rezygnacje jak zostałem dyrkiem ale ciś mi się wydaje, że jest to naruszenie ustawy o ZZ i jawna dyskryminacja za przekonania i poglądy. Minisetr przed Trybunał sie kwalifikuje. Gdyby tak, to bedę gorącym tego orędownikiem. Bo nie wierzę że kolesie w MEN sie pozwalniaja.
grzezale17-03-2007 12:34:59   [#11]

I jeszcze jedno.

Zaczne szukać w archiwach ZNP kto z kuratorium był członkiem tego związku.
DYREK17-03-2007 13:00:37   [#12]

Kandydaci na dyrektorów szkół, którzy nie odetną się od komunistycznego dziedzictwa nie będą powoływani na te stanowiska - powiedział podczas konferencji prasowej w Łodzi wiceminister edukacji narodowej Mirosław Orzechowski. Zdaniem Orzechowskiego, "ZNP jest politycznym partnerem SLD i nie odciął się od komunistycznego dziedzictwa".


Chodzi o to, żeby kandydat na dyrektora powiedział publicznie, że nie ma nic wspólnego z organizacją, która jest w Polsce nielegalna i przestępcza. Przeszłość ZNP jest niestety mroczna i dotyczy każdego okresu politycznego i historycznego powojennej Polski - mówił wiceminister.


http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8776682&rfbawp=1174132623.369&ticaid=1366d

Tara17-03-2007 13:36:10   [#13]

Marku

a jednak dobrze usłyszałam.Patrz post Dyrka.Nadal nie mogę w to uwierzyć że Wiceminister takie słowa wypowiada.

Małgoś17-03-2007 13:48:03   [#14]

kurczę :-(

WICE szaleje na całego, aż na jego tle MINIster jawi się jak ...anioł opatrzności i samo-dobro ;-)

Marek Pleśniar17-03-2007 13:50:09   [#15]

już usłyszałem sam - w tv

to jakiś obłęd - ci ludzie nie rozumieją co to jest urzędnik państwowy

DYREK17-03-2007 13:51:26   [#16]

http://dziennik.pap.com.pl/index.html?dzial=OSW&poddzial=POL&id_depeszy=21257656

"Wiceminister zapowiedział, że jeśli ZNP nie odetnie się od tej przeszłości, to wystąpi on do marszałka Sejmu Marka Jurka o skierowanie na szybką ścieżkę legislacyjną projektu ustawy o restytucji majątku podmiotów wspierających komunizm. Według Orzechowskiego - zgodnie z projektem autorstwa LPR - restytucji podlegałby m.in. majątek ZNP; następnie miałby on zostać przekazany na wsparcie nauczycieli emerytów"

Bas17-03-2007 14:04:49   [#17]

Ciekawe...

jak to wyartykułować w obecności członka komisji z ZNP? O sensie samej wypowiedzi nie wspominając. A przede mną konkurs! Matko!
Anka L17-03-2007 14:08:24   [#18]

?

moja dyr jest członkiem ZNP, czy to znaczy, że zostanie zwolniona?
Maelka17-03-2007 14:14:27   [#19]

Nigdy nie należałam...

... do żadnego związku, a juz na pewno nie mam powodów, żeby przepadać za którymś z nich.

Ale po raz czuję, eufemistycznie mówiąc, niesmak.

Obawiam się, że ZNP zapłaci słoną cenę za walkę o nędzne procenty, a nie o pryncypia.

ZNP? Nie, jego członkowie...

:-(

jolkao217-03-2007 14:28:33   [#20]

Chyba śnię....

Ale czasów się doczekałam... może od razu na stos z nimi?

Tara17-03-2007 14:31:59   [#21]

Aniu

nie jeśli się "odetnie":-)

Poza tym Wice nie mówil o aktualnie "panujących "dyrkach

Fakir217-03-2007 14:39:47   [#22]

- - -

Za Solidarność - styropian i internowanie...

Za ZNP - nie powołają (wywalą też - to kwestia czasu)...

A co grozi (będzie grozić) za przynależność do OSKKO?

- - -

Idę się autolustrować... Cokolwiek by to nie znaczyło...

Iza Leśniewska17-03-2007 14:43:27   [#23]
Matko i córko...czy ja nadal żyję w Polsce?;(((
rzewa17-03-2007 14:44:05   [#24]
Jeszcze przyjdą czasy, że będą wywalali za przynależność do LPR - i to dużo prędzej niz ktokolwiek się spodziewa... (bo raczej rekord ZNP czy PZPR jest poza jej zasięgiem)
GrażynaD17-03-2007 14:47:05   [#25]

http://www.men.home.pl/CMS/artykul.php?article=143

Wiedźcie państwo na co są wydawane związkowe pieniądze, nie na pomoc dla najsłabszych, nie dla nauczycieli emerytów, ale na uprawianie polityki ugrupowania, będącego partyjnym współpracownikiem SLD. Ugrupowania, które w dalszym ciągu jako jedno z nielicznych nie zakwestionowało dorobku i uchwał zarządów głównych minionych lat popierających Józefa Stalina, Interwencję w Czechosłowacji, potępiającego pluralizm związkowy. Tacy są ci państwo, którzy namawiają do protestów – powiedział Minister Orzechowski.

.... nawet brak mi komentarza.... powtórzę za jolkao2... "chyba śnię""

bogna17-03-2007 14:50:22   [#26]

jakoś wolałam Janosika w innym wydaniu...

jolkao217-03-2007 15:14:10   [#27]

nie będę babrała się w tych przetargach - usłyszałam

i jak wytłumaczyć młodym, żeby chcieli tu pozostać?

czas do unii- samolotem i tylko jeden problem: Irlandia.. Anglia.. Belgia..

lipmar17-03-2007 15:46:19   [#28]

wysłuchałam wypowiedzi ministra Orzechowskiego i kilkunastu innych polityków ( dominuje oburzenie?) -- jednak to nam sie nie śni. Od lat te same metody: postraszyć, przegonić. A przecież to nie jest grupa rozwydrzonych wyrostków tylko ogromna rzesza nauczycieli , w rękach których jest  przyszłość Polski. Nie zasłużyliśmy na takie traktowanie ---na dodatek każdy z polityków przeszedł kiedyś przez nasze "ręce". Jedynie pan Andrzej Wilski usiłował wytłumaczyć  stanowisko  nauczycieli i ich poczucie nie-pożyteczności( a zrobił to świetnie)
zgadzam się z jolkao2 .

Majka17-03-2007 15:54:38   [#29]

hu hu... mroczna przeszłośc ;)

"Orzechowski tłumaczył, że ma prawo pytać kandydata na eksponowane stanowisko, czy był agentem i współpracował z tajnymi służbami totalitarnego państwa, jak i o to, czy popiera organizację z "mroczną przeszłością"."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3994193.html

Powiało średniowieczem. Jak w cytacie Marka, gdzieś tam wklejonym wcześniej ;)
mmaly17-03-2007 16:09:22   [#30]

składka

Płacę co miesiąc składkę związkową. Kwotę 25 zł przekracza już dwumiesięczna składka.
Cieszę się, że nie pojechałem dzisiaj do Warszawy i że te moje składki pójdą na jakieś szczytne cele wspierane przez pana Orzechowskiego, a nie na moją dietę.
I dziwię się tym wszystkim pazernym nauczycielom, którzy z chytrości połasili się na te 25 zł i zamiast oddać się w zaciszu domowego ogniska lekturze zupełnie neutralnej światopoglądowo i wolnej od politycznej propagandy strony MEN domagali się powrotu komunizmu w Polsce.
Że też ten człowiek ma jeszcze prawo przemawiać publicznie w imieniu polskiego rządu, to już przechodzi ludzkie pojęcie.
--
marcin.anglista.edu.pl
grażka17-03-2007 16:13:56   [#31]
ZNP jest organizacja nielegalna i przestępczą? PP poproszę.
AnJa17-03-2007 16:15:26   [#32]
zz racej mnie nie grzeją ani ziembią - mam wrazenie zresztą, że większośc demonstraji antyrządowych w Polsce ostatnich lat odbywała się w ten sposób, że jesli nawet diety nie dawano to aprowizację w autokarze zapewnino

a co do Pana Wice to obserwując jego aktywność w ostatnm okresie mam wrżenie, że ma miejsce 1 z 3 okoliczności:
1. wybory blisko i trzeba się zradykalizować skrajnie,
2.jest na wylocie i trzeba się zradykalizowac skrajnie,
3. zwoje mózgowe jednak nie wytrzymały
AnJa17-03-2007 16:16:41   [#33]
te zz to mnie raczej nie ziębią, ale i ziembić to też nie
skrzat17-03-2007 16:27:39   [#34]
:(
Moja córka, która ukończyła dobre studia, pracuje i dobrze zarabia, po wysłuchaniu dzisiejszych rewelacji powiedziała: "Chyba czas się stąd zbierać..."

Ludzie.....niedługo młodzi zaczną wyjeżdżac z innych przyczyn niż ekonomiczne.
mmaly17-03-2007 16:29:32   [#35]

Powody

Już zaczęli wyjeżdżać z innych powodów.
A ja też do nich chyba dołączę niedługo, jak tak dalej pójdzie.
Tara17-03-2007 16:45:37   [#36]

No i powtarzam

zadane tu na Forum pytanie"Skąd czerpiecie radość życia?"Bo chyba zdecydowanie nie z wypowiedzi wiceministra.

W mojej ocenie może i ZNP nie jest organizacją przebojową,może nie potrafiło wywalczyć nam nauczycielom wielu spraw,ale czemu to ZNP Wice przeszkadza.U mnie w mieście nauczyciele emeryci mają przy ZNP swoją sekcję,spotykają się,jeżdżą do kina,teatru.Tu na dole nikt w politykę się nie bawi.

A prawdą jest jak to ktoś wyżej zauważył,że się nas straszy.

Nie mam poczucia stabilizacji.

AnJa17-03-2007 16:49:56   [#37]
nie mam wrażeni, by u mnie w szkole ZNP była potrzebna szczególnie- choć jest i współpraca z na ukłda się wzorcowo
jestem natomiast pod ogromym wrażenie tego, co się wokół ZNP dzieje w środowisku emeryckim - chodzi o mnigośc i różnorodnośc imprez oraz autentyczne zintegrowanie tych nauczycieli- a są tam i byli wcale prominentni działacze partyjni i narodowcy, dla których LPR jest organizacją lewacką, o PiS nie wspominając
elkap17-03-2007 16:57:23   [#38]

Pan Orzechowski chyba chce doścignąć swojego mistrza Romana, albo awansować na Głównego Oddźwiernego. Początek już zrbił, do tego się nadaje, z wypowiedzi publicznych powinien zrezygnować ( gdyby nakłonił do tego swojego szefa, to byłoby super)

Wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski z wicepremierem i ministrem edukacji Romanem Giertychem
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Tara17-03-2007 17:47:55   [#39]

To jak z tej piosenki

Staruszek portier......tu otwiera drzwi ,a w oryginale ....z uśmiechem dawał klucz
nn17-03-2007 18:16:15   [#40]

pamiętam...

moment zapisywania się do ZNP. Był to rok 1981 wrzesień. Zgłosiłem wówczas chęć wstąpienia do Związku Pani, która była Prezesem Oddziału. Po krótkiej konsternacji oświadczyła: Pan się chce zapisać? Przecież wszyscy się wypisują i wstępują do Solidarności. Postawiłem na swoim i od tego czasu do tego Związku należę. Oświadczam panu ministrowi MEN i jego Narodowokatolickiej Partii, że nie zamierzam się od niczego odcinać. Tym bardziej od ZNP. Jestem nauczycielem i to jest mój związek. Pozdrawiam. Roman Łobożewicz - Gryfice
mariaa17-03-2007 18:17:22   [#41]
Jestem pod wrażeniem przeczytanych postów,proszę wziąść to pod uwagę poczas czytania mojej wypowiedzi.Kiedy zaczęłam pracę w liceum byłam ponad sto razy wzywana by zapisać się do partii PZPR. Nigdy tego nie uczyniłam,nie sprzedałam duszy diabłu.Doświadczyłam tego na studiach,kto należał do PZPR-szybko pracę magisterską obronił,kto nie-miał duże problemy.Wcześniej -dodam,że wystarczyło być członkiem PZPR by dobrze zdać egzamin na studiach.Ponoć miałam wystarczające wymogi by zostać dyrektorem szkoły( zdolności organizacyjne,merytoryczność,solidność w wykonywaniu obowiązków, dobra współpraca z uczniami i rodzicami, organizowanie wielu imprez dla uczniów,ale to było ZERO gdy nie należało się do PZPR ).Dziś serce mi z żalu pęka gdy czytam niektóre wypowiedzi na tym forum. Jeżeli nie zechcemy ocenić tamtych czasów to jesteśmy zerem w oczach naszych uczniów.
grażka17-03-2007 18:25:52   [#42]
Marioo - ale to nie o PZPR dyskusja. I bez zer poproszę. Każdy ma swoje - czasem diametralnie różne doświadczenia. Najporządniejszym człowiekiem w moim LO była pani prezes POP; historyczka, opowiadająca uczniom o Katyniu - grubo przed 89 rokiem.
Małgoś17-03-2007 18:27:32   [#43]

zaczynałam pracować w czasach, gdy PZPR jeszcze trzymał się świetnie, znałam ludzi z tej i tamtej strony - i nie oceniam,

bo to były takie czasy, że ludzie też mieli wybór poglądów, i jeśli wybierali zgodne z PZPR, to ja im nie mam zamiaru tego prawa podważać

i nie będę się teraz od nich odcinać, nie będe potępiać

i  jeszcze jedno - to co głosi wice minnister i minister edukacji, młodzież wszechpolska, ks. Rydzyk, LPR i eurodeputowany MG jest mi tak dalece obce jak poglądy na prawa kobiet w islamie

i od tego, co głoszą w/w w moim (o zgrozo!) imieniu chciałbym się odciąć!

póki mam jeszcze takie prawo...

kubek17-03-2007 18:31:35   [#44]

A ja nie wiem dlaczego jest ta lustracja dlaczego delegalizuje się jakieś organizacje, przecież w tamtym czasie wszyscy działali zgodnie z prawem. Agenci działali zgodnie z wówczas obowiązującym prawem, tworzyły się organizacje zgodnie z prawem, a teraz czepiają się jakiś starych ludzi. Co ci ludzie mieli robić, nie wszyscy mogą być bohaterami, jeżeli mogli by wybrać sobie czas w którym przyszło im żyć to pewnie nie wybraliby czasów PRL-u. Każdy ma tylko jedno życie i pewnie jeżeli ktoś chciał coś osiągnoć musiał w taki czy inny sposób współpracować z tym systemem.

mariaa17-03-2007 18:32:36   [#45]
Ponadto, dodam też,że zatrudniając się do pracy omyłkowo zapisałam się do ZNP,pod namową wytrawnych komunistów.Wypisałam się z tego związku gdy ustalono,że ZNP ma głosować tak jak SLD.Ponadto,dodam,że SLD-owcy nigdy nie dbali o dobro naszych dzieci,tylko o swoje interesy. Ja chodziłam na uroczystości patriotyczne,a mój kolega(PZPR) w tym czasie pił piwo.Pytam wszystkich mądrych-co miałam wówczas powiedzieć swoim wychowankom i także własnym dzieciom,które mi wytykały:mamo,nasz pan dyrektor nie idzie na tą uroczystość! Myślę,że mądremu dość.Pozdrawiam
Tara17-03-2007 18:33:47   [#46]

mariaa

Jeżeli nie zechcemy ocenić tamtych czasów to jesteśmy zerem w oczach naszych uczniów.

Oceniam,bo miałam to samo,też były rozmowy,próby wpisanie mnie do partii.Nigdy tego nie zrobiłam.

Ale czy nie masz wrażenia że teraz tak jak i przedtem są dla rządzących "jedynie słuszne czasy".Czy tak miało być?czy o to nam chodziło?

Przdtem nie mogłaś być dyrkiem bo nie należałaś do PZPR a teraz też możesz nie być bo nie zgadzasz sie z wieloma poczynaniami MEN.

grażka17-03-2007 18:34:32   [#47]

Nikt nigdy nie narzucał mi, jak mam głosować. NIGDY. Zawsze wybór należał i należy do mnie.

Rycho17-03-2007 18:36:05   [#48]
co miałam wówczas powiedzieć swoim wychowankom
 
żeby brali przykład ze swojej pani i szli zawsze z wiatrem
Gaba17-03-2007 18:37:26   [#49]

żeby zostac na uczelni wystarczyło się zapisac do partii - prawda, ale nie wszyscy się zapisywali. Dziś wystarczy miec dalej tatę lub mamę wysoko postawioną, kolegów z klubu, od wódki, z ławki szkolnej i dalej można robić karierę szybciej niż inni.

Kiedyś... - dziś...

Dziś nagrodami kuratora kierują umówione ze sobą związki - jeden jakby prawicowy, drugi bardziej socjalistyczny... - a nagroda miała byc kuratora...

Poplątało się wszystko wszystkim.

Małgoś17-03-2007 18:48:37   [#50]

dzis zostaje więc nam jedynie ...lustro ;-)

jeśli widzę z niego wciąż swoją twarz, to mniej mi się to wszystko plącze

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]